Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Provoni
 • Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta

Black Friday

Zbritje 20% deri 70% në të gjitha produktet!

 
[banner_timer]
 

Shtresa 3+1 Aloe Vera

-60%

Mos prit më! Fli siç duhet me shtresën Aloe Vera shendrron shtratin e dhomës së ndenjes dhe çdo sipërfaqe të pakëndshme për fjetje në një mjedis më të rehatshëm. Për të përmirësuar cilësinë e shtratit dhe të gjumit tuaj.

 • Ofron rehati të shkëlqyer fjetjeje falë cilësisë dhe gjeneratës më të re të sfungjerit Ecocell® 
 • Mbulesa është e pasur me ekstraktin Aloe Vera për të rritur butësinë dhe ndjesinë e qetësisë.
 • Trajtimi CleanEffect® siguron mbrojtje kundër grimcave të pluhurit, baktereve dhe aromave të pakëndshme.
 • Përdoret kudo: në shtëpi (në shtrat, divan, dyshek të fortë, dysheme..), në shtëpinë e pushimit, në kamp, në konvikte apo për mystafirët.
Koha e mbetur
Shtresa 3+1 Aloe Vera

Çmimi i regullt: 79,90 €


Çmimi Special: 31,96 €

Dërgesë falas
Zgjedh opsionin
Telefono në: 038 244 644 77
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Informata shtese
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Mos prit më! Fli siç duhet me shtresën Aloe Vera shendrron shtratin e dhomës së ndenjes dhe çdo sipërfaqe të pakëndshme për fjetje në një mjedis më të rehatshëm. Për të përmirësuar cilësinë e shtratit dhe të gjumit tuaj.

 • Ofron rehati të shkëlqyer fjetjeje falë cilësisë dhe gjeneratës më të re të sfungjerit Ecocell® 
 • Mbulesa është e pasur me ekstraktin Aloe Vera për të rritur butësinë dhe ndjesinë e qetësisë.
 • Trajtimi CleanEffect® siguron mbrojtje kundër grimcave të pluhurit, baktereve dhe aromave të pakëndshme.
 • Përdoret kudo: në shtëpi (në shtrat, divan, dyshek të fortë, dysheme..), në shtëpinë e pushimit, në kamp, në konvikte apo për mystafirët.
Më shumë
Detajet e Produktit

Shtresa Aloe Vera 3+1

Është koha ta përsosni gjumin tuaj pa marre parasysh se a flini ne krevat dyshek apo ne ndonjë vend te improvizuar për gjumë. Shtresa e  Aloe Vera shton rehatin ne vendin ku ju flini duke ju dhëne komfortin qe i duhet vendit ku ju bëni gjumë.

Aloe Vera është shtresa qe ju duhet për t'u zgjuar plot energji nesër.

Çka e bene kaq te veçante ketë shtrese dysheku?

 • Siguron kualitet te lartë të gjumit falë shpuzës Ecocell (Shpuze mesatarisht e forte adaptuese)
 • Mbështjellësi i shtresës është e pasuruar me ekstraktin Aloe Vera siguron që gjumi juaj të jetë i qetë dhe i thellë.
 • Falë shpuzës Ecocell ju do të arrini të flini më mirë edhe në hapësira jo të përshtatshme për trupin tuaj pasi shpuza Ecocell ju mbështet në hapësirat ku ju keni nevojë më së shumti suport gjatë gjumit.
 • Që ju të jeni të mbrojtur nga pluhurat, insektet e shtratit dhe mikroorganizmat kjo shtresë është e përpunuar me teknologjinë Clean Effect ( Kjo teknologji parandalon rritjen/zhvillimin e mikroorganizmave të dëmshme për njeriun duke bërë që materialet e përpunuara me ketë teknologji të jetë një hapësire jo në favor insekteve të shtratit dhe mikroorganizmat)
 • Një mënyre e re dhe ndryshe për te arritur komfort gjatë gjumit
 • Përdore kudo: në shtëpi,(shtrat, kanape, shtrat palosës, dyshek të fortë , ne kamp, në konvikt dhe nësë keni mysafir të papritur atëherë kjo është zgjidhja më e mirë)
 • Pakoja është e vakumuar dhe kompakte.

Shikoni se çfarë thonë përdoruesit e kënaqur të shtresës Aloe Vera:

 • Pasi qe e kam marr shtresen per vete vendosa me ia marr edhe prinderit ani pse ishin me dyshim. Por une ju garantoj prej vete se ke me ndi veten shume me mire. Aloe Vera krej e dijm qe eshte bime magjike edhe Dormeo jane bo bashk ne nje magji qysh eshte shtresa Aloe Vera.

  Egozon Sefa

 • Gjatë tërë ditës që e kam ngarkesë mezi pres të shtrihem në shtresë, të shtrij trupin dhe të pushoj... gjumi është që na mbanë po them prej vetës sepse kur e bëj një gjumë e kam edhe një ditë të rehatshme.

  Elmaz Ibrahimi

 • Dihet se gjumi është pjesa shumë e rëndësishme që ka t'bëjë me shëndetin e secilit. Në këtë mënyrë unë them se kur e kam ble shtresën Dormeo, unë nuk e kam ble veç një shtresë por e kam ble një copë t'shëndetit që është shumë e rëndësishme për mua.

  Flora Camaj

Mbështetja e përsosur dhe rehati perfekte

Zgjidhja e përkryer për mysafirët e papritur apo për kamping . Duke e falënderuar strukturën e saj të lehtë dhe trashësinë, thjesht mund ta mbërtheni dhe ta transferoni me lehtësi.

Pjesa e sipërme është ne forme te piramidave që siguron gjate gjumit te ju masazhoj gjate lëvizjeve qe bëni natën për një qarkullim sa me te mire te gjakut

Shtresa Aloe Vera 3+1 është e përshtatshme për personat qe vuajnë nga astma dhe alergjitë pasi qe shtresa Aloe Vera ka veti Clean Efect duke ju mbrojtur nga pluhuri i insekteve te shtratit dhe mikroorganizmave

Aloe Vera - për pamje të freskët dhe të pushueshëm çdo ditë

Shtresë e trajtuar me ekstraktin Aloe Vera pë gjumë rinor. Aloe Vera është dhuratë nga magjia e natyrës, shtresa është e trajtuar me ekstraktin Aloe Vera që të rrisë butësinë dhe ndjenjën ledhatuese e cila falë kjo bimë antike.

Aloe Vera rigjeneron materialet e fabrikuara duke ju dhënë veti të butë material të trajtuara me këtë bimë, ambienti i gjumit ku ju bëni do të ketë ndjesinë e të qenurit në natyrë.

Detajet rreth shtresës

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  

4cm

Vendos kursorin mbi Vendos kursorin mbi   për ti parë detajet e produktit.

 1. 3 cm sfungjer Ecocell®

  Rregullon dhe përputhet me format trupore, mundëson qarkullimin efikas të ajrit dhe ofron pika të shkëlqyera përshtatshmërie.

 2. 1cm sfungjer Formacell me mbulesën e mbushur me tegela.

  Ndihmon në reduktimin e dhimbjeve. Mbrojtje kundër pluhurave, baktereve dhe aromave të pakëndshme.

 3. AirX - Airmesh

  Pëlhurë e ajrosshme që siguron qarkullimin e vazhdueshëm të ajrit për një mjedis fjetjeje të freskët dhe të thatë.

 4. Pika Anti - rëshqitëse

  Siguron një qëndrim efikas dhe në mënyrë të sigurt që gjithmonë të qëndrojë në vënd.

Trajtimi Aloe Vera

Përdorur për mijëra vjet - Aloe Vera është bimë çudibërëse, e njohur për aftësitë e saj për të rritur sistemin e mbrojtjes së trupit , ajo gjithashtu hidraton, qetëson dhe rigjeneron lëkurën. Aloe Vera është një antibiotik natyral, anti-mikrobik and antiseptik që ju ndihmon për një gjumë të shëndetshëm dhe një pastrim të lëkurës.

Shpuzë Ecocell® me veti vetëajrosëse dhe adaptuese.

Ecocell Shtresa është e prodhuar nga kualiteti i lartë dhe i gjeneratës më të re të shpuzës Ecocell e dizejnuar enkas për një gjumë të rehatshëm. Është elastik dhe me strukturë tre dimenzionale të celulave që të lejoj qarkullimin e ajri dhe njëkohësisht ju mbështet në pikat e presionit gjatë gjumit.

Kjo shtresë vecohet me ajrosje perfekte që ju lejon që gjatë gjumit të keni një ambient higjenik dhe të ajroshëm. Shpuza Ecocell® konsiderohet e fortë me veti adaptuese dhe kthehet në formën origjinale pasi të largoheni nga shtrati, divani. Ecocell shpuza është e adaptueshme dhe ju ofron komfort unik gjatë gjumit.

Baza e shtresës është e përbërë nga 3 cm shpuze Ecocell në formë të piramidave që lejon që ajri të qarkulloj më lehte dhe ju të keni ndjenjen e masazhimit/ledhatimit gjatë gjumit.

Shpuzë Formacell® e butë dhe komforte.

Formacell  është shpuzë e butë  adaptuese e cila kthehet në formën origjinale pas largimit të presionit e zhvilluar enkas qe te ju garantoj komfort ne pikat e presionit gjate gjumit.

Struktura tredimenzionale siguron ajrosje eficiente dhe qarkullim te rrjedhshëm te ajrit.  Gjatë gjumit elasticiteti i shpuzës Formacell ju ndihmon që të reduktohet presioni i tepërt,  shkaktarë që ju ndjeni  dhimbje në nyje dhe pika mbështetëse kur zgjoheni nga gjumi.

1 cm shpuzë formacell në pjesën e sipërme është ideale që ju më asnjëherë të mos zhgjoheni me dhimbje në  nyje dhe pikat mbështetëse.

Trajtimi CleanEffect® për mbrojtje maksimale

CleanEffect® mban shtresën tuaj të pastër dhe të sigurt nga alergjitë. Tiparet e saj hypoallergenic paraqesin një ndeshje të përsosur për ata që vuajnë nga alergjitë ose astma. Gjumi higjienikë është i domosdoshme për një gjumë të shëndetshëm dhe të rehatshëm.

Aloe Vera Natyrale

Përfitimet janë tashmë disa mijëra vjet - Aloe Vera është një mrekulli e natyrës, më e njohur për aftësit e saj shëruese natyrore, që përmban më shumë se 160 komponime biologjike. Përmirëson sistemin e imunitet, hidraton, zbut dhe rigjeneron lëkurën.

Aloe Vera është një antibiotik natyral që ka një numër të pronave mbrojtëse, shëruese dhe qetësuese, si dhe mbrojtje antibakteriale dhe antiseptike. Aloe Vera krijon një ambient të freskët dhe të thatë për gjumë. Rekomandohet veçanërisht për lëkurë dhe skuqje të ndjeshme ose për alergji.

Plotësisht e degradueshme dhe miqësore ndaj mjedisit

Nëse jeni person që dëshironi një shtrese miqësore me mjedisin, kjo është zgjedhja ideale e shtresës për ju. Ecocell® është plotësisht i degraduese, Aloe Vera është bërë nga një material që ka më pak ndikim në mjedis.

Rekomandohet për

 • Ata që kanë nevojë për një mbështetje të fortë
 • Ata që ndjejnë dhimbje në shpinë ose në qafë
 • Ata të cilët janë të njohur për efektet te dobishme nga Aloe Vera për shëndetin
 • Ata që vuajnë nga alergjitë ose astma
 • Një mënyrë e shkëlqyeshme për të rigjallëruar ose për të ndryshuar shtretërit.
 • Ata që kërkojnë një shtresë që është i lehtë për t'u përdorur dhe që ruhet lehtë
Informata shtese

Përbërja e materialit: 

Bërthama: 

 • 3cm sfungjer i ndërlikuar PU (sfungjer Ecocell®)

Mbulesa: 

 • Pëlhura e sipërme: 100% poliestër, mbushur me tegela, 1 cm sfungjer i butë Formacell
 • Pëlhura anësore: 100% poliestër (Sistemi AirX) 
 • Pëhura e poshtme: 100% poliestër kundër rrëshqitjes 

Mirëmbajtja: 

 • Lahet në 30°C.
 • Tkurrja: 2-3%.
 • Nuk hekuroset, nuk duhet të përdoren zbardhues.

Pse produktet e Dormeos janë të mbyllura me vakuum?

Dyshekët dhe shtresat janë të paketuara me vakuum, që e bën dimenzionin e pakos 75% më të vogël dhe nuk janë shumë të rënda për bartje. Kjo metodë siguron që produkti të vijë tek ju i pa dëmtuar, i pastër higjienikisht dhe i lehtë për bartje në dhomën tuaj.

 • 1

  Hapeni pakon e jashtme me kujdes, që mos ta dëmtoni pakon brenda. Mos përdorni thikë.

 • 2

  Shtrijeni pakon e vakumuar në vendin e dëshiruar. Me kujdes hiqni llastikun përgjatë qosheve të dyshekut/shtresës dhe prisni derisa të marrë formën e vet. Hiqni komplet llastikun.

 • 3

  Lëreni dyshekun/shtresën 5 orë të qëndroj që të marrë formën e duhur. Gjithsesi nuk preferohet përdorimi në 24 orët e para pas hapjes.

Specifikat Teknike
Add Info Pastrohet në 30°C.,Tkurret (mbulesa vetëm): 2-3%., Mos e hekurosni , mos përdorni zbardhues.
Baza 3cm PU convoluted sfungjer (sfungjer Ecocell®)
Lartësia 4 cm
Linja Dormeo Comfort
Mbështjellësi 100% polyester wuilted with 1 cm soft foam Formacell; 100% polyester (AirX System); 100% polyester non-slip bottom (with anti-slip dots)
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 5 Vlerësim(e)

5

lerësime

rtikuj

Si e vlerësoni këtë produkt? *

 
1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Vlerësim nga Mari Etta

19/06/2017

Vlersim maksimal
Pershendetje, mbram e kam perdor shtresen aloe vera mund te ju them qe kam ba gjum shum te rahatshem, jam shum e knaqun, suksese edhe me te sukseshme

Vlerësim nga Albanita Beqiri

16/06/2017

Shtresa Aloe Vera
Shume ja vlen me ble fenomenal shtrese e me cmim shume te arsyeshem ju rekomandoj t'gjithe atyre qe kan problem me dyshek te shtratit

Vlerësim nga Misim

15/06/2017

Analiza ime
Analizova dhe e vleraova me noten me lart e merkton te ket kete not me plot rrespekt oa interes asnjegje .

Vlerësim nga Vanesa

18/05/2017

Shtresa aloe vera
Shum u rehatshem

Vlerësim nga Bekim Syla

12/05/2017

I pazevendesushem
Kush se ka ble let ngutet me ble sa oshte oferta 50%! me të vërtet i a vlen asht shum shum i mir .

rtikuj

 
black_friday_cat