• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

5 Këshilla për një gjumë më të mirë

5 Këshilla për një gjumë më të mirë

 Gati 8 në 10 persona pranojnë se do të ndjehen më mirë dhe më të përgatitur për ditën në qoftë se ata kishin një orë shtesë gjumit.
 
 

Për fat të mirë, zgjidhjet nuk janë të paritura. Këshillat e gjumit më poshtë janë zgjidhje e besuar nga ''Better Sleep Council’s'' për të ndihmuar dhe ti shmangur efektet e dëmshme të pagjumësis pas fjetjes një nate të keqe. Me pak fjalë, këto këshilla se si të fle më mirë mund ti bëjmë të hënave në mëngjes - dhe çdo mëngjes tjeter - shumë më e lehtë për të trajtuar.

 

1. Bëni gjumin prioritet. Mbani një orar të qëndrueshëm - madje edhe në fundjavë. Nëse është e nevojshme, provoni duke shtuar nga një or gjumë dhe mbani një listë nëse është nevoja për ta dalluar përmisimin. Asnjëhere nuk do të jetë vonë.

2. Vlerësoni sistemin tuaj të gjumit. Dysheku juaj dhe jasteku duhet të ju ofrojë rehati të plotë dhe mbështetje. Shtrati dhe trupi yt natyrisht do të ndryshojë me kalimin e kohës, kështu që nëse dysheku juaj është shtatë vjeç (ose më të vjetër), mund të jetë koha për një të ri. Jasktekët në përgjithësi duhet të zëvendësohet çdo vit.

3. Të mbajmë një rutinë relaksuese para gjumit. Krijo një rutinë të gjumit që ju relakson. Ekspertët rekomandojnë duke lexuar një libër, duke dëgjuar muzikë qetësues ose  një banjë të nxehtë para se të flem.

4. Hani një ushqim më të lehtë. Përfundoni ushqimin të pakten 2-3 ore para se të fleni.

5. Bëni ushtrime më herët. Plotësoni ushtrimet e juaj të paktën dy orë para gjumit për të siguruar një gjumë më cilësor. Edhe një shëtitje të shpejtë mund të rrisë qarkullimin e gjakut dhe për të përmirësuar gjumin tuaj.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77