• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Nuk kani nevojë për të shkuar në yoga: Mundeni stresin me disa teknika të lehta.

Nuk kani nevojë për të shkuar në yoga: Mundeni stresin me disa teknika të lehta.

Stresi jo vetëm që ju bën nervoz dhe të tensionuar gjatë ditës, ajo mund të ju bëjë më të vështirë dhe gjumin dhe të flem rehat. Kjo është për shkak se ju shtriheni në një gjendje të hyperarousal, duke shkaktuar tensionin e gjakut dhe ngritje të normave tuaj të frymëmarrjes më ndjeshme në luftën kundër stresit: relaksim. Për fat të mirë, këto strategji mund të ju ndihmojë ta lehtësojne mendjen tuaj, në mënyrë që trupi juaj është i relaksuar gjatë natës dhe mund ta lehtësoj gjumin.

Bëni një listë.

Nëse nesër planet e ditës suaj nuk e lënë trurin tuaj të pushojë së menduarit, përpiqeni për ti marrë ato nga koka juaj duke shënuar ato. Nëse ju preferoni të përdorni një stilolaps dhe letër, ose shkruani një shënim të shpejtë në smartphone tuaj, kjo strategji siguron që ju nuk do të harrojni për çdo gjë të nesërmen, të cilat mund të ju ndihmojë të mos shqetësoheni. Një tjetër opsion: Mbani një ditar të natës, ku ju mund të shkruani çdo frikë dhe frustrim dhe pastaj e mbyllë kapakun dhe të lënë ato faqe për një natë.
 
 

Merrni Pesë Here Frymë.

 
Edhe një frymëmarje dhe pak më e thellë mund ta qetësoj sistemin tuaj nervor. Vendoseni njërën dorë mbi barkun tuaj dhe ndjejen të rritet dhe të bjerë sipas frymëmarjes. Përsëriteni këtë cikël pesë herë dhe ju do filloni ta ndjeni një qetësi ne trupin dhe mendjen tuaj. Shtrihuni dhe mundoheni të fleni sa më qetë.
 

Në një mendje për qetë.

Duke bërë kështu që ju mendoni për moment e pranishëm, e cila ju pengon të përqëndroni në mendimet stresuese që ju pengon të fleni gjumë . Mendoni se si ndihen butësine e jarganit në lëkurën tuaj rahatinë e jastekut, tingëllimën nga dritarja juaj erë dhe frymen e lehtë të ajrit. 
 

Masazho Gishtrinjët tuaj.

Po, ju jeni duke u përpjekur për t'u çlodhur, por duke masazhuar dhe pastaj zbutë gishtërinjtë tuaj, ju mund të ndihmoni gjithë trupi juaj të qetësohet. Shtriu mbi kurrizin tuaj dhe mbyllë sytë. Fokusoheni se si ndihen gishtërinjtë tuaj. Tani lëshoni dhe tërheqë të gjithë dhjetë gishtërinjtë në drejtim të fytyrës tuaj dhe mbajë ato për dhjetë sekonda. Pastaj lironi ato. Përsëriteni këtë ushtrim dhjetë herë.

 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77