• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

5 arsye që të ndërroni dyshekun tuaj

5 arsye që të ndërroni dyshekun tuaj

Kur jemi të lodhur, priremi të shkojmë tek ‘’ ilacet e shpejta’’ si kafeja apo suplemente të tjera që rigjallerojnë trupin. Por specialistet thonë të kundërtën: Mënyra më e mire për të përmirësuar kapacitetin mendor dhe fizik është gjumi.

5 arsye që të ndërroni dyshekun tuaj

5 arsye që të ndërroni dyshekun tuaj

Kur jemi të lodhur, priremi të shkojmë tek ‘’ ilacet e shpejta’’ si kafeja apo suplemente të tjera që rigjallerojnë trupin. Por specialistet thonë të kundërtën:  Mënyra më e mire për të përmirësuar kapacitetin mendor dhe fizik është gjumi.

Një kërkim në Amerike në 2008 thote se:

 • Personat që flenë 9 orë  në ditë janë të aftë të marrin pjesë në aktivitete intensive si ciklizmi, vrapi etj.  
 • 70% e pjesëmarrësve thane se nuk flenë mjaftueshëm ( një mesatere prej 7.5 orësh) keshtuqë ndjehen të lodhur dhe nuk janë të aftë të bëjnë punët e përditshme .

"Mungesa e gjumit ndikon në gjëndjen fizike, ndikon për keq në shkathtësi, moral dhe në nivelet e energjisë", ka thënë Dr Bert Jacobson, një profesor në Educational Studies School në Oklahoma State University (OSU).

"Studimet tregojnë se kur ne flemë më shumë dhe mirë, performanca jonë fizike përmiresohet, pulsi ynë ulet,  madje mendja jonë përmirësohet dhe niveli i energjisë gjate aktivitetit fizik rritet”

Nj nga pjesemarresit  ra dakorte se me gjumin e mire permiresohet performance fizike.

Një dyshek i ri ju bën të ndjeheni si një njeri i ri Studimet gjithashtu tregojnë se pjesëmerrësit  të cilët raportuan se minimumi i orëve tëgjumit ishte 7 orë kanë shumë gjasa që të kenë fjetur në një dyshek të ri (jo më të vjetër se 4 vjeçar). Studimet tregojnë gjithashtu se personat që kanë fjetur në një dyshek të ri  kanë gjasa që të marrin pjesë në aktivitet fizike, ndryshe nga personat që flenë në një dyshek të vjetër.

Për më tepër, sipas këtij studimi 81% e pjesëmarrësve përmenden se zgjohen me dhimbje shpine, qafe apo shpatullash, dhe ky fakt ndikon në performancën e tyre fizike.

Por kemi edhe një lajm të mirë për ata që vuajnë nga dhimbjet e shpines dhe të qafës . Sipas një studimi nga Profesor Jacobson, nëse dikush fle në një dyshek teë ri, ai\ajo  ka shance të bëjë një gjumëtë mirë  dhe nuk preket nga dhimbjet fizike gjatë ditës.

Duke patur parasysh këtë parim, pjesëmarrësit e studimit raportuan përmirësime tëmëdha si përshembull:

 • Më pak dhimbje shpine (62.8%)
 • Më pak dhimbje qafe (62.4 %)
 • Më pak dhimbje kurrizi(58.4%)
 • Gjumë cilësor (64.4%)

•Me shume rehati gjate gjumit(69.6%)

Ne menyre qe te beni nje gjume te mire gjate nates i cili con ne nje jete me productive, me te shendetshme dhe me te lumtur, specialistet rekomandojne nderrimin e dyshekut cdo 5-7 vjet. Ne kete menyre ne mund te shijojme rehatine maksimale dhe ne te njejten kohe te mos ndjejme dhimbje.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77