• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

5 arsyet pse mashkullin e zë gjumi pas aktivitetit seksual

5 arsyet pse mashkullin e zë gjumi pas aktivitetit seksual

Keni menduar ndonjëher pse në shumicen e reasteve meshkujt i zë gjumi pas aktivitetit seksual? Megjithatë, pse ky fenomen është aq i shpeshtë? lexoni 5 arsyet pse ndodh kjo!

Pas aksionit të zjarrtë në krevat, ai kthehet në anën tjetër dhe shumë shpejt thellohet në gjumë. Ju shtriheni pranë tij, me dëshirën për t’u përkëdhelur, por kot. Studimet tregojnë se rreth 60 për qind e meshkujve,pas marrëdhënieve seksuale, flenë shumë shpejt. Nëse partneri juaj pas seksit nuk mund të bëjë asgjë përveç gjumit, atëherë konsiderojeni veten me fat. Megjithatë, pse ky fenomen është aq i shpeshtë?   Rraskapitja fizike Një nga arsyet kryesore, pa dyshim, është rraskapitja fizike. Hulumtimet kanë treguar se pas aktit seksual bie niveli i sheqerit në gjak, ndërsa trupi kërkon pushim.   Relaks i plotë Nuk bëhet fjalë gjithmonë për lodhjen fizike. Shumë meshkuj pas seksit ndihen aq të relaksuar, saqë gjumi u vjen vetvetiu. Sipas të dhënave, rreth 80 për qind e meshkujve pas seksit ndihen plotësisht të relaksuar, ndërsa kjo i shpie në gjumë.   Koktej hormonal Pas aktit seksual prodhohet një numër i madh i hormoneve. Prolaktina është përgjegjës që mashkulli t’i harrojë të gjitha brengat, të ndihet i kënaqur dhe i qetë, rrjedhimisht të thellohet në gjumë. Ndërkaq, femrat, për shkak të koktejit hormonal, kanë nevojë për përkëdhelje dhe përqafime.   Më shumë muskuj Meshkujt kanë masë më të madhe muskulore sesa femrat, ndërsa kjo do të thotë se gjatë marrëdhënies seksuale shpenzojnë më shumë energji dhe lodhen më shumë.   Rënie e interesit  Derisa femrat i pëlqejnë ngacmimet dhe përkëdheljet pas seksit, shumica e meshkujve preferojnë menynë kryesore. Pasi ai ta marrë atë që dëshiron, me kënaqësi bie në gjumë  
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77