• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

5 këshillat për gjumë të mirë nga ekspertët

5 këshillat për gjumë të mirë nga ekspertët

Nëse për çdo natë keni rutinën e njejtë për gjumë dhe prap zgjoheni të dërmuar  lexoni këto 5 këshilla nga ekspertët e gjumit.

Në kohën kur shoqëria njerëzore po zhvillohet me hapa gjigantë, në të njëjtën kohë njeriu është duke ia ‘vjedhur’ vetes me dhjetëra orë gjumë. Në fakt, ne nuk e dimë rëndësinë e vërtetë të gjumit.

Por, sa duhet të flemë për të qenë të shëndetshëm? Njeriu në gjumë dhe për një gjumë sa më të shëndetshëm duhet të kalojë katër cikle të cilat janë përafërsisht nga dy orë dhe më pas është faza e çlodhjes në gjumë. Gjithsej, njeriut të rritur i duhen tetë orë gjumë të pastër për të mbajtur organizmin të shëndetshëm.

1.Celularet e menqur

Zakoni më i keq që bëjme tani në vitet e fundit është mbajtja  e celulareve  të menqur afër shtratit, njëra ndër më të këqijat e kësaj liste është kjo meqenëse se ne do të jemi të penguar gjatë gjumin nëse kemi  ndonjë lajmërim në celularë.

 

2.Temperatura e dhomës

Një nga faktorët që mund të na ngatroj në gjumë është edhe temperatura  sipas ekspertëve thuhet se meshkujt dëshirojnë të bëjnë gjumë në një dhomë më të  freskët përderisa femrat në dhomë më të ngrohtë. Përderisa ke dhënë betimin se do të qëndroni në të mirë dhe të keqe me partnerin  tuajduhet të gjeni një mirëkuptim që të neutralizoni temperaturën e dhomës.

 

3.Dysheku që ju pershatet

Dysheku duhet të jetë ai që ju mbështet plotësisht trupin dhe gjithmonë të kemi kujdesë në përzgjedhjen e Dyshekut. Zakonisht dyshekëve i humbë forma dhe për këtë arsyje ju do të jeni jokomfort në gjumë. Bëne zemrën guri dhe hidheni atë dyshek që mbanë erë dhe mikroorganizma të ndryshme. Bleje dyshekun e ri dhe fito dhuratë nga Dormeo.

 

4.Mësoni të vegjëlit të flejnë në dhomë ndaras

Nëse ju keni mësuar të bëni gjumë vetëm kur është fjale tek të vegjlit është një problem i pashmangshëm por ju duhet të mësoni të vegjlit tuaj të adaptohen dhe të flejn në një dhomë ndaras. Preferohet që fëminë tuaj duhet të leni të flen vetëm pas minimum të ketë 6 muaj.

5.Regulloni orarin

Gjumi është sikur një orë bioligjike zakonisht duhet të keni një orarë të caktuar kur ju bëni gjumë, është e preferuar të bini në gjumë në të njëjten kohë dhe të zgjoheni në të njëjetën kohë edhe gjatë ditëve të vikendit.

 

 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77