• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Çfarë ndodhë kur nuk i pastroni rregullisht çarçafët?

Çfarë ndodhë kur nuk i pastroni rregullisht çarçafët?

Të gjithë jemi të ndyrë. Të shpifur, me të vërtetë. Dhe, as kënaqësia e të qëndruarit nën një çarçafë të freskët nuk do të na bindë të mos jemi dembel, të qohemi dhe t’i fusim çarçafët në makinën e larjes. Veprat tona johigjienike i arsyetojmë duke i thënë vetes se kjo është vetëm përtesë e pafajshme. Po, çarçafët janë të papastër. Çfarë ka rëndësi?

 

Duhet të keni parasysh se mos pastrimi i çarçafëve shpinë në pasoja të tmerrshme në shëndetin tonë.
 
Ekspertja e pastrimit Mary Marlowe Leverette ka thënë për ATTN se kur nuk i pastrojmë çarçafët, shumë substanca të papastra fillojnë të ndërtohen në shtratin tonë – djersa, vajrat e trupit, bakteret e fituara gjatë ditës, pështyma, urina, lëngjet seksuale etj.
 
Many tregon se nëse çarçafët nuk pastrohen rregullisht dhe personi që flenë në shtrat ka ndonjë plag të hapur, të gjitha ato substanca të papastra mund t’i dhurojnë atij një infeksion.
 
 
Veç kësaj, çarçafët e papastër përmes proceseve të ndryshme mund të shkaktojnë edhe probleme me frymëmarrjen (veçanërisht për njerëzit që kanë probleme me astmën).
 
Aq më e gjatë që është koha që nuk i keni pastruar çarçafët, aq më e vështirë bëhet për t’i hequr qelizat e lëkurës, lëngjet dhe gjërat tjera që gjenden në shtrat.
 
Sidoqoftë, e mira e krejt kësaj është se ka zgjidhje shumë të thjesht: vetëm patroni rregullisht çarçafët.
 
Rekomandohet t’i pastroni çdo javë me përdorimin e ujit të nxehtë, sepse uji i nxehtë i vranë të gjitha bakteret.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77