• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Cili është muaji më i keq për gjumë

Cili është muaji më i keq për gjumë

Përgjumja, mungesa e vullnetit dhe lodhja janë simptoma, të cilat rreth një e treta e njerëzve i ndien në shkurt, ndërsa shkuarja e mëhershme në shtrat nuk do t’i parandalojë, ka treguar studimi i Qendrës Britanike për gjumë, Sleepio, në 21.000 njerëz.

Muaji i dytë i vitit është zyrtarisht muaji më i keq për gjumë dhe na nevojiten tetë minuta më shumë për të fjetur dhe gjithsej dhjetë minuta jemi më gjatë të zgjuar gjatë ditës se sa gjatë muajve tjerë në vit, shkruan Daily Mail, transmeton Koha.net. Për këtë arsye 68 për qind e njerëzve në muajin shkurt ka më pak energji dhe 28 për qind janë depresiv, ndërsa femrat janë në veçanti të prekura nga mungesa e gjumit.

Shkencëtarët pohojnë se si për kualitetin e keq të gjumit fajtor është kombinimi i faktorëve, më së pari i ditëve të gjata, të errëta dhe të ftohta, mungesa e ajrit të freskët në shtëpitë e ngrohura dhe mungesa e lëvizjes.

“Këto rezultate tregojnë që shumica e njerëzve ka më shumë probleme me gjumë në dimër se sa në muajt pranverorë dhe verorë, ndërsa lodhja dhe përgjumja janë dukuri normale”, – ka thënë udhëheqësi i studimit, profesor Colin Espie.

Ai shton se si gjendja do të përmirësohet më shpejt dhe me zgjatjen e ditës qysh prej marsit shumica e njerëzve do të flenë më mirë.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77