• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Domethënja e 10 ëndërave më të shpeshta

Domethënja e 10 ëndërave më të shpeshta

Në traditën shqiptare thonë se “çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën”! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos të gjendjes emocionale të individit. 

1. Nuk punon celulari, makina, apo nuk mund ta gjeni gruan

Kjo ëndërr paralajmëron gjërat në jetën tuaj që kanë nevojë për riparim ose për reagim të menjëhershëm. Nëse në ëndërr nuk punon telefoni celular, atëherë mendoni për komunikimin tuaj me mjedisin: a po bëni gjithçka që ta përcillni mesazhin në mënyrë pozitive?

2. Paratë

Paraja në ëndërr simbolizon ato vlera që i çmoni në jetë, apo që kanë rëndësi për ju. Nëse ëndërroni që papritmas merrni një shumë të madhe parash, kjo do të thotë se dini të dalloni vlerat. Nëse shihni që humbni para, ndoshta po kaloni në fazën e kërkimit të kuptimit për jetë.

3. Përsëri në shkollë, apo keni rënë në provim?

Kjo do të thotë se në jetën tuaj është një sfidë dhe se keni frikë se nuk jeni në gjendje t’ia dilni. Mund të jetë edhe që ndjeni se keni ngecur dhe se nuk jeni në nivelin e detyrës. Po ashtu, mund të ndodhë të ndjeni se dikush mbi ju po ju vështron dhe vlerëson.

4. Ju ose personi i dashur është sëmurë apo është në agoni

Ndoshta para jush është periudha e ndryshimeve të mëdha, kur disa pjesë të jetës suaj zhduken ose kalojnë. Kjo ëndërr ndihmon për të ushtruar ndjenjën e humbjes. Rrallë ndodh që ëndrrat e tilla mund të parashikojnë vdekjen e dikujt ose sëmundjen, por nuk është keq që t’i kushtoni pak vëmendje shëndetit.

5. Dikush ju ndjek

Kjo ëndërr do të thotë se ndjeni se mbani barrën e madhe të përgjegjësisë. Kjo është e njohur si “ëndërr stresi”, që ju paralajmëron se duhet të mos rrëmbeheni.

6. Dhëmbët

Ëndërroni se keni dhëmbë të bukur apo se ju bien? Dhëmbët përfaqësojnë kohën dhe pjekurinë. Gjendja e dhëmbëve në gjumin tuaj ofron zbulim të rëndësishëm për mënyrën se si i trajtoni çështjet e rëndësishme të jetës.

7. Lakuriqësia

Ëndrrat ku ju ose dikush tjetër është lakuriq, kanë të bëjnë me ndjenjën se jeni shumë të ekspozuar apo të pambrojtur. Ndoshta mendoni se të gjithë i dinë problemet tuaja, se çfarë mendoni dhe ndjeni, dhe se kjo ju pengon.

8. Bini nga lart, fluturoni ose fundoseni

Ndryshimi i drejtimit, nëse shkoni lart apo poshtë në ëndërr, tregon se ku gjendet vetëdija juaj për realitetin. Ëndrrat me rënie apo fundosje simbolizojnë një periudhë kur jemi më të vetëdijshëm për pavetëdijen tonë dhe kur na mundon bota e brendshme. Ëndrrat në të cilën jeni duke fluturuar tregojnë se hulumtoni veten, se kontaktoni me mbretërinë e shpirtrave, engjëjt dhe energji tjera.

9. Uji

Disa gjendje apo përvoja emocionale janë shumë të rëndësishme për jetën tuaj. Tashti është koha e duhur që t’i kushtoni vëmendje ndjenjave tuaja dhe imagjinatës, ëndrrave dhe fantazive. Uraganet dhe stuhitë kanë të bëjnë me ndjenjat e turbullta , ndërsa rrjedhat e qeta, si lumenj apo liqenet, tregojnë se po kaloni në një periudhë të qetë.

10. Vonoheni në anije, aeroplan, tren...

Mjetet e transportit në ëndrra simbolizojnë aftësinë tuaj të jeni të lëvizshëm dhe aktiv; përfaqësojnë dëshirën tonë, vullnetin, aftësinë për të arritur objektivat. Kur vonohemi në tren apo ndonjë tjetër mjet transporti, kjo do të thotë se kemi probleme për të gjetur motivimin apo kërkimin për kuptimin e jetës.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77