• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

E ka vënë sapunin nën çarçafë para gjumit: Në mëngjes u surprizua!

E ka vënë sapunin nën çarçafë para gjumit: Në mëngjes u surprizua!

Kjo zgjidhje është mister i vërtetë mjekësor. Askush nuk e di përse, mirëpo shumë njerëz betohen që sapuni, i vënë midis çarçafëve dhe dyshekut, pengon këtë pakënaqësi të shpeshtë. Të zgjohesh në mes të natës për shkak të ngërçeve në këmbë nuk është ndjenjë edhe aq e këndshme! Nuk na mbetet asgjë tjetër pos të shtrijmë këmbën dhe të shpresojmë që ngërçi shpejt të pushojë,

Kjo zgjidhje është mister i vërtetë mjekësor. Askush nuk e di përse, mirëpo shumë njerëz betohen që sapuni, i vënë midis çarçafëve dhe dyshekut, pengon këtë pakënaqësi të shpeshtë.

Të zgjohesh në mes të natës për shkak të ngërçeve në këmbë nuk është ndjenjë edhe aq e këndshme! Nuk na mbetet asgjë tjetër pos të shtrijmë këmbën dhe të shpresojmë që ngërçi shpejt të pushojë,

Çka mund të shkaktojë ngërçin?

 

1. Dehidrimi Marrja e pamjaftueshme e lëngjeve dhe qëndrimi në diell tërë ditën – janë këta të gjithë shkaktarët e humbjes të elektroliteve nga organizmi, të cilat ndihmojnë në rregullimin e kontraksioneve të muskujve. Mungesa e elektroliteve, pra, do të thotë shanse më të mëdha për sulm të ngërçeve.

2. Qëndrimi në këmbë tërë ditën Nëse duhet patjetër të qëndroni në këmbë në punë tërë ditën, muskujt ngarkohen me peshë të lartë, gjë që gjithashtu mund të shkaktojë ngërçe. Ngërçet do të jenë edhe më të fuqishëm nëse tërë ditën keni qëndruar në këmbë me këpucë me taka të larta

3. Sporti E kuptueshme, sporti ka efekt në muskuj. Edhe pse është i mirë për ju dhe i forcon muskujt, gjatë orëve pas stërvitjes mund të keni ngërçe.

Si t’u shmangeni ngërçeve?

1. Me një copë sapuni Mbase është kjo vetëm një efekt “placebo”, mirëpo derisa ka sukses…

2. Dushi i ngrohtë Muskujt punojnë derisa janë të ngrohur. Nuk ngrohen vetëm kur merreni me sport. Dushi i ngrohtë apo banja qetëson muskujt e këmbës dhe kështu pengohen ngërçet

3. Konsumimi i lëngjeve të turshive Uji në të cilën keni vënë turshi kastravecët, përmbajnë shumë kripë, të cilën e humbim gjatë djersitjes. Në atë mënyrë në trup fusni kripë, sheqer dhe uthull dhe u ofroni muskujve elektrolite të mjaftueshme dhe shumë të dobishme.

4. Ngrënia e një bananeje Banania përmban shumë kalium, që ushqen muskujt tanë dhe vetvetiu, është efikase në eliminimin e ngërçeve.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77