• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Gjashtë të mirat shëndetësore që i sjell konsumimi i ujit të ngrohtë

Gjashtë të mirat shëndetësore që i sjell konsumimi i ujit të ngrohtë

Shumica prej nesh e fillojmë mëngjesin me një filxhan kafe ose çaj – për ta ngrohur trupin tonë pasi zgjohemi nga gjumi. Ne preferojmë që ujin ta konsumojmë të ftohët , por sipas mjekësisë ‘Ayurvedic’, kjo është gabim.

Shumica prej nesh e fillojmë mëngjesin me një filxhan kafe ose çaj – për ta ngrohur trupin tonë pasi zgjohemi nga gjumi.

Ne preferojmë që ujin ta konsumojmë të ftohët , por sipas mjekësisë ‘Ayurvedic’, kjo është gabim.

Duke konsumuar rregullisht ujë të ngrohtë – sidomos në mëngjes,ne mund ta shërojmë trupin tonë, përmes përmisimit të sistemit të tretjes dhe reduktimit të mbeturinave metabolike të cilat janë të pranishme në sistemin e imunitetit.

Doktorët rekomandojnë të konsumoni ujë të ngrohët në mëngjes, e zakonisht ta përzieni atë me një limon të pasur me polifenol, ose me një çaj sepse e zvogëlon aktivitetin e rrezatimeve të lira në trup. Konsumimi i ujit të ngrohët e përmirëson shëndetin e zorrëve.

Ndryshe nga uji i nxehtë, ujit të ftohët i mungojnë shumë minerale thelbësore të cilat janë të nevojshme për sistemin e tretjes gjatë ushqimit.

Për personat që e preferojnë ujin e ftohët – doktorët rekomandojnë ta bëjnë atë 20 minuta para ose pas shujtës, asnjëherë gatë shujtës.

Sidoqoftë, përveç këtyre, më poshtë i keni të renditura gjashtë ndër arsyet kryesore se përse preferohet të konsumoni ujë të ngrohët:

– E pastron sistemin e tretjes

– Ndihmon në shërimin e kapsllëkut

– I lehtëson dhimbjet

– Ndihmon në heqjen e kileve të tepërta

– E përmirëson qarkullimin e gjakut

– E parandalon plakjen e parakohshme

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77