• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Një sy gjumë i masditës për ta përmirësuar kujtesën

Një sy gjumë i masditës për ta përmirësuar kujtesën

Truri pushon nëse e bëni një sy gjumë të shkurter, dhe funksioni i kujtesës përmirësohet. Kjo është e dobishme vetëm nëse nuk habiteni dhe hyni në gjumë të thellë. 

Truri pushon nëse e bëni një sy gjumë të shkurter, dhe funksioni i kujtesës përmirësohet. Kjo është e dobishme vetëm nëse nuk habiteni dhe hyni në gjumë të thellë. 

Mjafton 10 minuta

Një sy gjumë i cili zgjat 10 minuta, do të ju bëjë më pak të lodhur pavarësisht nga shumë studime të cilat thonë që duhet të flemë më gjatë për të pushuar si duhet.

Kur kanë mbajtur mend studentët më së shumti fjalë?

Një studim gjerman ka bërë një test duke i pyetur studentët të mbajnë në mënd një listë të fjalëve dhe të provojnë ti mbajnë në mend pasi qe kanë luajtur Solitaire për 1 orë.  Disa studentë ishin të lejuar të bëjnë një sy gjumë 5 minuta. Në fund rezultoj që këta studentë kanë majtur mend shumë më tepër fjalë.

Cfarë ndodhë brenda në tru?

Para se të bini në gjume, truri proceson ndodhitë më të vonshme dhe e prodhon një ndjesi të përafërt me gjumin, poashtu edhe disa mendime te “çmendura”. Duket sikur kjo është koha kur truri është duke i procesuar materialet që të dijë cfarë të bëjë me to. Është kjo periudhe e shkurtër e cila është ekstremisht e rëndësishme për të forcuar memorien, faktikisht është edhe më e rëndësishmë se vet gjumi. Për këtë arsye shkenctarët mendojne që gjumi i thellë është me të vërtetë i panevojshëm gjatë pushimit të shkurtër të pasdites. 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77