• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Paraliza e gjumit

Paraliza e gjumit

Nëse keni problem me gjumin dhe përjetoni Paralizë gjatë gjumit mundohuni ti mbani në mendë këto këshilla që mundë të ju ndihmojnë shumë që të tejkaloni një paralizë gjatë gjumit,

Ka teori se paraliza e gjumit shfaqet për shkakë të stresit poashtu teori të tilla se një demon është afër jush por deri më tani nuk ka pasur ndonjë studim të kjartë rreth asaj se pse ndodh paraliza e gjumin.

Nëse keni problem me gjumin dhe përjetoni Paralizë gjatë gjumit mundohuni ti mbani në mendë këto këshilla që mundë të ju ndihmojnë shumë që të tejkaloni një paralizë gjatë gjumit,

Ka teori se paraliza e gjumit shfaqet për shkakë të stresit poashtu teori të tilla se një demon është afër jush por deri më tani nuk ka pasur ndonjë studim të kjartë rreth asaj se pse ndodh paraliza e gjumin.

Mbani në mendë si të tejkaloni këtë gjendje:

 

1.Mësoni se pari shkaqen se përse ndodhë paraliza.

 

Metodat që të tejkalohet më lehtë paraliza e gjumit:

Koncentrohuni në lëvizjet e trupit , mundohuni të kuptoni se cilën pjesë të trupit mund të lëvizni, Kujdesë: mos u mundohuni të lëvizi tërë trupin sepse është e kotë.

Lëvizni gishtat e këmbës apo edhe gjuhën,

 

Fokusohuni në lëvizjen e syrit kjo do të dërgojë shejë trurit se ju jeni  të zgjuar dhe në këtë formë do ta kaloni paralizën e gjumit:

 

Merrni frymë pa frikë

Gjatë paralizës së gjumit shpesh herë çrregullohet edhe frymarja mundohuni që të relaksoheni mos e luftoni paralizën e gjumit me tërë trupin , merrni frymë ngadalë me hundë dhe lironi përms gojës .

Imagjinoni

Një ndër metodat që ndihmon në tejlkalimin e paralizës së gjumit është edhe imagjinata juaj, mendoni se jeni duke kërcyer apo lëvizur pa problem.

 

Si të trajtojmë paralizën e gjumit?

Regulloni gjumin.

Fleni regullisht gjumi i pa rregullt vetëm se e bën më keq këtë gjendje.

 

Fleni në njërën anë

Fleni në anën tuaj shmangni gjumin në shpinë, mbajtja e një topit në gjep ka treguar rezultate të mira për tu zgjuar nga paraliza.

 

Praktikoni ushtrime fizike.

Ushqehuni shëndetshëm:

 

Dëgjoni muzikë relaksuese:

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77