• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Për një gjumë të rehatshëm

Për një gjumë të rehatshëm

Për një gjumë të rehatshëm!

Pak prej nesh e dinë se sasia dhe cilësia e gjumit janë dy gjëra të ndryshme, të cilat nuk kanë të bëjnë me njëra-tjetrën. Kështu nëse flemë vetëm pak orë, por bëjmë një gjumë të rehatshëm, është shumë më mirë se të flemë shumë dhe jo rehat.

Një ekip studiuesish nga universiteti i Harvardit ka verifikuar se sa i rëndësishëm është gjumi dhe cilësia e tij. Kjo, sipas studiuesve varej nga gjendja emotive dhe psikike e njeriut para se të binte të flinte.

Të presësh ardhjen e gjumit, duke lexuar një libër apo një revistë është gjithnjë një teknikë shumë e mirë për të larguar mendjen nga momentet e pakëndshme të përjetuara gjatë ditës. Në këtë mënyrë do ta lodhim trurin tonë përmes leximit, ai do të kërkojë pushim dhe gjumi do të jetë më i shëndetshëm.

Mirëpo problemet nga gjumi duhen parë në dy aspekte, gjumi i tepërt dhe pagjumësia. Tek njerëzit të cilët vuajnë me shqetësime nga gjumi i tepërt, vështirësitë qëndrojnë në vendosjen e një ekuilibri të duhur mendor dhe mundësitë për t’i shkuar pas këtij problem dhe kurimit të tij, janë më të pakta. Vetë këta njerëz, nuk e shohin sasinë e madhe të gjumit si një problem, edhe pse i vuajnë pasojat e tij. Ndërkaq, ata të cilët vuajnë nga pagjumësia, mundohen që t’ia përshtatin këtë problem jetës së tyre dhe jo ta kurojnë, duke u bërë në këtë mënyrë, pre e pagjumësisë kronike, transmeton Telegrafi.

Është shumë e rëndësishme të kujdeseni për gjumin tuaj dhe të mos lejoni asnjë faktor të jashtëm të ndërpresë fazat e gjumit. Një faktor i jashtëm mund të jetë një zile telefoni, zhurmat bezdisëse, zëri i televizorit etj. të gjitha këto bëni mirë t’i evitoni, nëse doni që nga prishja e gjumit të mos ju vijnë më pas aktiviteti i ulët i ditës dhe sëmundjet e ndryshme.

Për një gjumë të rehatshëm përzgjidhni dhomën e duhur, të jetë sa më larg zhurmave të jashtme të rrugës. Përgjithësisht për këtë arsye përzgjidhen dhomat e brendshme të shtëpisë, me dritare xhamat e të cilave janë të trasha e nuk lejojnë zhurmat, të ftohtin apo të ngrohtin të depërtojë brenda në dhomë. Shumë i rëndësishëm në këtë pikë është edhe dysheku, por edhe krevati dhe mënyra se si ju e vendosni dhe e poziciononi atë brenda në dhomë.

Jo për të gjithë, i njëjti pozicion është i favorshëm. Studimet e ndryshme kanë treguar se nëse drejtimi i kokës suaj është nga veriu, atëherë bëni gjumë më të gjatë, zgjoheni më ngadalë dhe është një pozicion i përshtatshëm për ata të cilët vuajnë nga tensioni i ulët. Kurse nëse e vendosni kokën nga jugu, atëherë bëni një gjumë i cili ju karikon me më shumë energji, por ju bën të zgjoheni më shpejt.

Nuk ekziston një temperaturë e duhur për të gjithë, pasi çdo individ është i ndryshëm, megjithatë mbani mend se dhoma e ngrënies dhe banja duhet të kenë pak a shumë të njëjtën temperaturë, e cila të favorizojë edhe tretjen e ushqimit, pra të jetë një temperaturë mesatare. 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77