• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Për të sapo dashuruarit: Të udhëtuarit së bashku për herë të parë

Për të sapo dashuruarit: Të udhëtuarit së bashku për herë të parë

Shumë njerëz mendojnë që më së miri e njihni dikë nese udhëtoni diku larg me të, mundësisht në vende ekzotike. Edhe në udhëtime të shkurtëra, një vikend i gjatë është një mundësi e mirë për ta njohur partnerin tuaj.

10 Rregullat bazike për të udhëtuar me të dashurin tuaj

Udhëtimet janë një arritje për një lidhje. Udhëtimi i parë si çift është hap i parë i rëndësishëm në çdo lidhje. Kjo është koha kur ju e njihni të dashurin tuaj shumë më mirë, sepse ju jeni me të 24/7, kur çdo gjë shkon si e planifikuat, apo kur përballeni me komplikime, kur valixhja me shpresa është më e madhe se valixhja me rroba.

 

Ju prezentojmë 10 udhëzimet që duhet të mbani në mend kur jeni në pushime. Ndiqni këto për një udhëtim të suksesshëm së bashku.

 

Rregulli nr. 1: Destinacioni i zgjedur mirë

Ju definitivisht nuk duhet të vendosni të shkoni me një vend që nuk dëshironi vetëm për t’ja bërë qejfin partnerit tuaj. Ju të dy duhet të pajtoheni ku dëshironi të udhëtoni dhe ku do të qëndroni, kështuqë ju keni shumë për të biseduar para se të niseni.

Mendoni se çfarë lloj pushimi e dëshironi: A keni dëshirë për një pushim më aktiv, apo all-inclusive dhe vetëm të pushoni tërë ditën. Nese keni dëshira totalisht të kundërta, provoni të gjeni një kompromis. Mos e luani rolin e viktimës dhe definitivisht mos shkoni diku që nuk dëshironi, vetëm për ta kënaqur të dashurin.

 

Rreguuli nr. 2: Shikoni anën financiare

Vendosni kush do të paguaj për udhëtim. A do të paguani ju apo partneri juaj, apo ndoshta do ti ndani shpenzimet. Ju duhet ti zgjidhni këto probleme para se ta rezervoni udhëtimin. Nese rroga juaj ndryshon shumë, sigurohuni që asnjëri të mos ndihet keq për shumën që duhet paguar.

 

Rregulli nr. 3: Vendosni sa kohë do të rrini në pushim

Pushimet e gjata nuk do të thotë që janë më të mira, kështuqë vendosni në kohëzgjatjen e udhëtimit.

Nese nuk e njihni partnerin tuaj ende aq mirë, ndoshta është pak herët për një udhëtim 10 ditësh. Ndoshta një vikend i gjatë është ide më e mirë.

 

Rregulli nr. 4: Mos paketoni krejt cka keni në dollap

Ju mund të mendoni që ju duhet të merrni cdo gjë me vete në udhëtim, prej brushës së dhëmbëve, hekuri i teshave, 10 palë këpucë, deri te fustanat…JO! Paketoni gjëra të përshtashme, rroba ditore – kujdesuni që rrobat që merrni kombinohen mirë. Nese keni vend merrni me vete edhe ndonjë lojë si psh. karta, ose monopol.

 

Rregulli nr. 5: Vendosni stilin e udhëtimit tuaj

Për disa njerëz, vetë udhëtimi është mjaft stresues. A duhet të jeni në aeroport 2 orë para nisjes ndërsa partneri juaj mendon se disa minuta para mjaftojnë. A keni frikë nga udhëtimi? A preferoni të udhëtoni me veturë? Diskutojeni me partnerin tuaj dhe pajtohuni në zgjidhjen më të mirë.

 

Rregulli nr. 6: Vizitoni atraksione të ndryshme

Nese qëllimi i udhëtimin nuk është vetëm të shtriheni në plazhë, atherë ju duhet të shikoni vende të ndryshme të qytetit që po e vizitoni, ngjarjet kulturore, ndonjë koncert apo ndonjë ndejë. Sigurohuni që nuk do të mërziteni me një vend.

 

Rregulli nr. 7: Mos e planifikoni çdo detaj

Edhepse kjo rregull mund të jetë në kontradiktë me rregullin e mëparshëm prap vlen të përmendet. Mos harroni të jeni spontane, e paparashikueshme, dhe thjeshtë ta ndiqni intuitën.

 

Rregulli nr. 8: Mos bëni panikë nese mbeteni vetëm për pak moment

Edhe pse ky është udhëtimi juaj i parë kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni bashkë çdo sekondë. Nese e keni ndonjë ritual ditor (ecje në mëngjes, leximi i gazetës…) mos hiqni dorë,  ndiqeni atë edhe në pushim.

 

Rregulli nr.9: Adaptohu

Edhe nese ju planifikoni çdo gjë, ka shumë gjëra të paparishikueshme që mund të ndodhin. Relaksohuni dhe mos mendoni për gjëra të panevojshme, ose gjëra që janë jashtë kontrollit tuaj. Situatat stresuese dhe reagimi i tij/saj janë mundësia më e mirë për ta parë a mund të jeni së bashku në të ardhmën.

 

Rregulli nr. 10: Kthehuni në shtëpi plot me shumë përshtypje

Dhuroni vetës kohë që ta mblidhni veten. Udhëtimet na lënë një përshtypje emocionale e cila mund të na pikëllojë kur kthehemi në shtëpi. Bisedoni me partnerin tuaj për eksperiencat tuaja dhe për planet e udhëtimeve të ardhshme.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77