• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Pesë gjërat që njerëzit e suksesshëm i bëjnë posa që zgjohen nga gjumi

Pesë gjërat që njerëzit e suksesshëm i bëjnë posa që zgjohen nga gjumi

A e dini se gjërat të cilat vendosni t’i bëni brenda orës së parë që zgjoheni nga gjumi mund t’ju përgatisin për sukses ose dështim? Sipas ekspertëve, personat më të suksesshëm në biznese të ndryshme i bëjnë pesë gjëra të caktuara çdo mëngjes, të cilat i përgatisin ata për një ditë produktive – këto gjëra duhet t’i bëni edhe ju.

A e dini se gjërat të cilat vendosni t’i bëni brenda orës së parë që zgjoheni nga gjumi mund t’ju përgatisin për sukses ose dështim?   Sipas ekspertëve, personat më të suksesshëm në biznese të ndryshme i bëjnë pesë gjëra të caktuara çdo mëngjes, të cilat i përgatisin ata për një ditë produktive – këto gjëra duhet t’i bëni edhe ju.   Bëni ushtrime fizike para punës   Vrapimi apo ushtrimet në palestër para punës janë thelbësore. Ato ua përmirësojnë mendjen dhe ju përgatisin mendërisht për vazhdimin e ditës dhe sfidat që i sjell.   Richard Branson gjithmonë e fillon ditën me pak çiklizëm, bashkëthemeluesi i Twitter, Jack Dorsey, gjithmonë e fillon ditën me një vrapim prej 8 kilometrave etj.   Hani mëngjes të shëndetshëm   Nuk mund të pritni të jeni produktivë nëse nuk jeni duke e furnizuar trupin siç duhet, prandaj ngrënia e një shujte të shëndetshme të mëngjesit patjetër se ju bën mirë.   Duke e filluar ditën mirë, duke u siguruar se nivelet e energjisë i keni në nivel, ju do ta keni shumë më të lehtë të përqendroheni përgjatë ditës dhe të qëndroni të motivuar.   Pastrojeni ‘inboksin’   Përderisa shumë njerëz thonë se këtë duhet ta bëni pasdite, është e rëndësishme ta bëni prioritet që ta pastroni ‘inboksin’ e e-mailit dhe t’i përgjigjeni çfarëdo kërkese urgjente.   Vendosni qëllimet ditore   Posa ta keni kryer punën e inoksit dhe e dini saktësisht se çfarë duhet bërë, sigurohuni që t’i qartësoni qëllimet të cilat ia vëni vetes gjatë ditës.   Caktojani vetes një listë me prioritete   Nuk bëni asgjë gabim nëse e krijoni një listë të gjërave që duhet bërë, prandaj, pasi t’ia keni vendosur vetes qëllimet ditore, bëjeni një listë me detyrat kryesore që duhet kompletuar, duke i renditur ato në bazë të rëndësisë që kanë. 
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77