• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Pija e cila alkalizon trupin: Për dukje rinore, preventivë kanceri dhe energji tërë ditën!

Pija e cila alkalizon trupin: Për dukje rinore, preventivë kanceri dhe energji tërë ditën!

Pas gjumit shtatë apo tetorësh, trupi i njeriut është në gjendje dehidrimi nga mungesa e lëngjeve. Prandaj është shumë me rëndësi se çka pini në mëngjes sapo të zgjoheni nga gjumi. Shumica e njerëzve pijen e parë që e pinë kur zgjohen nga gjumi është një filxhan kafe

Pas gjumit shtatë apo tetorësh, trupi i njeriut është në gjendje dehidrimi nga mungesa e lëngjeve. Prandaj është shumë me rëndësi se çka pini në mëngjes sapo të zgjoheni nga gjumi.

Shumica e njerëzve pijen e parë që e pinë kur zgjohen nga gjumi është një filxhan kafe

Kafeina ofron ndjenjë të bukur për fillimin e ditës. Mirëpo kafja gjithashtu është e thartë dhe dehidron – gjë që është krejtësisht e kundërta e asaj që i nevojitet vërtet trupit tonë në mëngjes.

Për të qenë çdo mëngjes plot elan dhe energji duhet të konsumoni ujë kokosi dhe chlorela.

Chlorela është algë që ka ngjyrë të kaltër-gjelbër me prejardhje nga Japonia. Kur Klorela futet në organizëm, veprimi i parë që bën dhe që i vjen natyrshëm është të lidhet me metalet e rënda, kimikatet, pesticidet që kanë zënë vend në sistemin tretës gati për t’u hedhur në gjak dhe për tu transformuar në toksina të tmerrshme që depozitohen në qeliza.

Klorela vjen në shumë forma të ndryshme. Një nga format e mikro-algës është tableta apo kapsula, të cilat shoqërohen me ujë ose lëng dhe sugjerohet të pihen të paktën gjysëm ore përpara vakteve.

Por, klorela duhet konsumuar me kujdes, duhet nisur në mënyrë graduale dhe doza e saj s’duhet t’i kalojë masat.

Gjithashtu nuk duhet përzierë me vitaminë C dhe nuk duhet të ngrohet në asnjë mënyrë, sepse i ikin vlerat ushqimore.

 

Uji i kokosit forcon sistemin imunitar dhe largon bakteret që shkaktojnë infeksione të traktit urinar, infeksione të mishit të dhëmbëve dhe viruset të cilat shkaktojnë ftohjen, sëmundje infektuese dhe tifonë.

Energjia juaj do të rritet menjëherë dhe prodhimi i hormoneve në gjëndrat tiroide do të rritet. Uji vepron si një shërues natyral dhe është shumë i dobishëm për njerëzit të cilët kanë sëmundje në veshka. Uji pastron traktin urinar dhe kanalet e fshikëzës. Toksina do të eliminohet dhe gurët në veshka do të copëtohen.

Uji i kokosit përmban sasi të lartë të fibrave, që e bën atë shumë të mirë për tretje. Ekspertët pretendojnë se ky ujë zgjidhë shumë probleme shëndetësore edhe gjatë shtatzënisë.

Vetëm një gotë ujë kokosi në ditë ua balancon elektrolitet, çekuilibri i të cilave mund të shkaktojë tension të lartë ose siç njihet ndryshe shtypje të lartë të gjakut.

Nëse e pini atë, dhimbja e kokës do të largohet dhe lëngjet e humbura do të rikthehen duke ju ndihmuar kështu që të kapërceni sëmundje të ndryshme që shkaktohen nga dhimbja e kokës.

Prandaj, provoni kombinimin e një luge të vogël chlorelë pluhur dhe gjysmë filxhani ujë të ftohtë kokosi.

Shkaku i efektit sidomos u sugjerohet fëmijëve me shëndet të dobët, që kanë probleme me tretjen dhe oreks të dobët. Hulumtimet tregojnë se mund të jetë aleat në luftimin e sëmundjes së Alzheimer-it dhe demencës.

Njerëzit që e konsumojnë duket më të rinj dhe plot energji. Prandaj, përdorni një kombinim të një luge të kësaj alge me një gotë të mbushur përgjysmë me ujë kokosi. 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77