• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Pse meshkujt kanë frikë nga dashuria?

Pse meshkujt kanë frikë nga dashuria?

Ja disa arsye që i bëjnë ata të jenë gjithmonë më të tërhequr. Dashuria nuk ka limite, as receta nga të cilat mund të mësosh si të veprosh, megjithatë meshkujt kanë frikë dhe kjo është serioze.

Ja disa arsye që i bëjnë ata të jenë gjithmonë më të tërhequr.

Dashuria nuk ka limite, as receta nga të cilat mund të mësosh si të veprosh, megjithatë meshkujt kanë frikë dhe kjo është serioze. Në dashuri nuk ka as rregulla, por mbase për këto arsye frikësohen meshkujt, të cilët janë mësuar të kenë nën kontroll çdo situatë. Megjithatë ka edhe nga ata që e refuzojnë për shkak të eksperiencave të dhimbshme që mund të kenë kaluar më parë, të cilat nuk i kanë kaluar plotësisht apo nga ata të tjerët që e evitojnë për shkak të traumave që kanë kaluar në fëmijëri.

Quhet filofobi dhe është frika nga dashuria. Godet meshkujt në të gjitha moshat, sidomos ata më të realizuarit në profilin profesional.

Frikë nga ndryshimet Në krahasim me femrat, meshkujt përballojnë ndryshimet personale me ngurtësi, duke preferuar të qëndrojnë tek tradita. Kjo tërheqje në një botë sipërfaqësore të sigurt i limiton nën profilin sentimental, duke i bërë të ftohtë edhe ndaj dashurisë.

Frikë se humbasin lirinë Ka nga ata meshkuj që kanë frikë nga dashuria, sepse kanë frikë nga përgjegjësia. Të impenjohesh në një lidhje të rëndësishme, do të thotë të jesh korrekt dhe i përgjegjshëm, por kjo do të thotë alarm për meshkujt.

Frikë se humbasin kontrollin Vlen për të gjithë meshkujt, në veçanti për ata që janë mësuar të drejtojnë apo të kontrollojnë çdo lëvizje si në punë, ashtu dhe në çdo fushë tjetër të jetës. Dashuria është e paparashikueshme dhe kërkon ta lësh veten të lirë.

Frikë për t’u bashkuar me dikë Egoizmi mashkullor është objekt debati i pafund. Ndoshta për këtë arsye ata kanë vështirësi për t’u bashkuar me një person tjetër. Ky bashkim i privon nga një pjesë e rëndësishme e vetes së tyre.

Frikë nga dhimbja E shkuara bashkë me hijet e saj të dhimbshme, të cilat kthehen dhe trokasin në ndërgjegje në momente që nuk i pret, për shembull kur takojmë një person me të cilin mund të dashurohen. Frikë kjo që u ndodh shumë meshkujve.Frikë nga refuzimi Është një frikë që i godet të dyja gjinitë. Zakonisht, kjo është e lidhur me fëmijërinë dhe me prindërit, shkruan revistaclass. Një fëmijë që është ndjerë i anashkaluar, tenton të ketë më shumë frikë nga refuzimi dhe braktisja. Dhe si pasojë, preferon të evitojë lidhjet e dashurisë.

Frikë të ndihen të dobët Për arsye të ndryshme, femrat janë gjithmonë më të predispozuara për të treguar anën e tyre të dobët, qajnë në publik, shfaqin emocionet, shprehin me lehtësi ndjenjat. E kundërta ndodh me meshkujt. Janë mësuar që të vegjël për të mos kërkuar kurrë, për të mbytur pjesën e ndjeshme. Ajo që në dashuri duhet të dalë hapur.

Frikë për të treguar anën e tyre të errët Gjithmonë për sa i përket frikës për të humbur kontrollin dhe për të treguar anën e tyre më të keqe, në dashuri nuk mund të shtiresh për shumë kohë, herët a vonë çdo gjë del në dritë edhe kundër vullnetit të tyre.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77