• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Shpjegimet e ëndrrave më të zakonshme dhe mënyra se si mund të ‘ndërhyni’ në jetën reale

Shpjegimet e ëndrrave më të zakonshme dhe mënyra se si mund të ‘ndërhyni’ në jetën reale

Interpretimi i ëndrrave është një shkencë e pa bazë, por ka njerëz që ju besojnë shumë. Në momentin që fikim dritën, bien edhe mbrojtjet tona dhe mendja ‘lirohet’ të udhëtojë mes dëshirave e frikërave që nuk shqiptohen gjatë ditës. Ndonjëherë, përjetojmë ndjesi që e kemi të pamundur t’i riprodhojmë, e që ndonjëherë nuk ja pranojmë as vetes. Për një përpjekje drejt shpjegimit, ëndrrat na nisin mesazhe të kriptuara që, në momentin e zgjimit, na duken të vështira për t’u shpjeguar.

Interpretimi i ëndrrave është një shkencë e pa bazë, por ka njerëz që ju besojnë shumë.   Në momentin që fikim dritën, bien edhe mbrojtjet tona dhe mendja ‘lirohet’ të udhëtojë mes dëshirave e frikërave që nuk shqiptohen gjatë ditës. Ndonjëherë, përjetojmë ndjesi që e kemi të pamundur t’i riprodhojmë, e që ndonjëherë nuk ja pranojmë as vetes.   Për një përpjekje drejt shpjegimit, ëndrrat na nisin mesazhe të kriptuara që, në momentin e zgjimit, na duken të vështira për t’u shpjeguar.     Pra çfarë do të thotë nëse gjendesh në situatat e mëposhtme…?!   Në një dhomë bosh   Dhomat e një shtëpie përfaqësojnë aspekte të ndryshme të karakterit tënd. Të gjesh një dhomë të boshatisur do të thotë që jeni duke zbuluar një talent për të cilin nuk keni qenë në dijeni. Në jetë nuk mund të ndalesh asnjëherë së zbuluari gjëra…Vazhdoni kërkoni, ka gjithnjë talente për të zbuluar!   Të humbasësh kontrollin e veturës   Timoni i mjeteve motorike përfaqëson aftësinë për të përparuar në një objektiv të vendosur. Në jetën reale mund të mendoni se nuk keni kontrollin e duhur dhe ankthi që ju shkakton këto ndjesi, mund të çoj në këto ëndrra. Lëre instinktin të të udhëheq dhe merr vendimet e duhura vetë!   Të rrëzohesh   Ndjesia e të rënit, në gjumë, do të thotë që je në fije të perit…Merr frymë, çlodhu, lëri shqetësimet të largohen nga trupi yt….   Të fluturosh   Të jesh në gjendje të fluturosh do të thotë që jeni çliruar nga shqetësimet, shkruan Living. Asgjë nuk e përfaqëson më shumë lirinë se fluturimi.   Të jesh i papërgatitur në teste të ndryshme   Testet, provimet, janë mënyra se si vlerësojmë aftësitë tona, pra, kjo ëndërr shpreh faktin që po i gjykon gabim lëvizjet e tua në jetën e përditshme.   Të gjendesh lakuriq në publik   Veshjet tuaja përfaqësojnë atë që ne mendojmë se po ju tregojmë të tjerëve. Të jesh lakuriq do të thotë që gjendesh në një situatë delikate, që të bën të ndihesh të dobët dhe të ekspozuar. Mos u merrni me dukjen, tregojeni veten për atë që jeni!   Të humbasësh dhëmbët   Dhëmbët e tu tregojnë marrëdhënien që ke me veten, pra, në jetën reale diçka do të bëj të mos ndihesh rehat. Mos u dorëzo përpara situatave të sikletshme!
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77