• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Si ta bëni më të lehtë për fëmijën zgjimin nga gjumi për të shkuar në shkollë?

Si ta bëni më të lehtë për fëmijën zgjimin nga gjumi për të shkuar në shkollë?

Shkolla ka filluar dhe fëmijët janë të gatshëm për ditët e nxehta dhe përtace të verës. Dëshira për të mos u zgjuar dhe fjetja në orët e vona veçse janë në agjendën e tyre… Këto rutina apo shprehi të këqija ato i kanë fituar gjatë pushimeve të mahnitshme të sezonës verore dhe ditëve të gjata verore. Prandaj, nuk është befasuese që kur vjen shtatori, muajt e parë janë shumë të vështirë për fëmijët që t’i rikthehen rutinës normale.

Shkolla ka filluar dhe fëmijët janë të gatshëm për ditët e nxehta dhe përtace të verës. Dëshira për të mos u zgjuar dhe fjetja në orët e vona veçse janë në agjendën e tyre…

Këto rutina apo shprehi të këqija ato i kanë fituar gjatë pushimeve të mahnitshme të sezonës verore dhe ditëve të gjata verore. Prandaj, nuk është befasuese që kur vjen shtatori, muajt e parë janë shumë të vështirë për fëmijët që t’i rikthehen rutinës normale.

Tranzicioni i rikthimit në shkollë mund të jetë i vështirë dhe është ide e mirë të fillohet të përgatitet dy javë para ditës së parë së shkollës. Megjithatë shkolla veçse ka filluar prandaj është vonë për këtë, por prapëseprapë këto këshilla mund t’ju ndihmojnë ta lehtësoni tranzicionin që po e përjetojnë fëmijët.

Komunikoni për nevojat e tyre të gjumit

Diskutoni me fëmijët për rëndësinë e gjumit. Pyetni se përse duhet të flenë, sa kanë nevojë të flenë, si ndjehen kur janë të lodhur dhe si ndjehen kur bëjnë një sy gjumë të mirë. Hapja e këtij diskutimi i ndihmon ata të kuptojnë më mirë se përse po i bëni këto ndryshime të domosdoshme në rutinat e tyre.

Rikthejuni orarit të duhur të gjumit

Duhet ta rifilloni orën e brendshme të fëmijës për t’ju përshtatur rutinës shkollore. Bëni që fëmija të shkoi në shtrat dhe të zgjohet çdo ditë në të njëjtën kohë. Edhe gjatë vikendeve aplikojeni këtë!

Inkurajoni aktivitete të qeta

Një orë para kohës së gjumit, është koha t’i ndalni aktivitetet stimuluese si TV-ja, video-lojërat dhe përdorimin e internetit, sepse këto e bëjnë të vështirë për fëmijët (dhe prindërit) të qetësohen para gjumit, e kjo mund të shpijë në probleme të gjumit.

Shmangni kafeinën

Keni kujdes sasinë e kafeinës që e konsumon fëmija gjatë ditës. Shmangni pijet freskuese, çokollatat dhe çajin e ftohët në orët e vona të pasdites. 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77