• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Si te zgjohemi pa veshtiresi nga gjumi

Si te zgjohemi pa veshtiresi nga gjumi

Shpesh mund të dëgjojme se si drejtorët e ndërmarrjeve zgjohen para orës 6 të mëngjesit, po ashtu thuhet se njerëzit me të suksesshëm jane ata që zgjohen herët, që është e logjikshme.

Shpesh mund te degjojme se si drejtoret e ndermarrjeve zgjohen para ores 6 te mengjesit, po ashtu thuhet se njerezit me te suksesshem jane ata qe zgjohen heret, qe eshte e logjikshme.   Nese zgjoheni heret, do te kaloni me pak kohe ne gjume, por do te keni me shume kohe ne dispozicion per aktivitete te gjata dhe frytdhenese. Gjate paradites eshte periudha kur keni me se tepermi kontroll mbi veten tuaj. Me kalimin e dites, perqendrimi bie, ndersa eshte pak e besueshme qe ndermjet oreve 17:00 dhe 20:00 te ndodhe dicka me rendesi.   – Kur te shkoni ne shtrat?: Edhe nese nuk jeni te lodhur deri ne oren 01:00 pas mesnate? Kjo eshte ne rregull. Vetem mendojeni se ne mengjes do te zgjoheni te lodhur. Ajo qe duhet te beni eshte qe ta shtyni veten te flini edhe atehere kur nuk jeni te lodhur. Prandaj, zgjohuni cdo dite ne te njejten kohe dhe gjithcka do te jete ne vendin e vet.   – Gjeni ritmin: Ndoshta jeni mesuar qe cdo mbremje te flini nga 8 ore. Nese e mesoni organizmin tuaj, me pak kohe do t’ju nevojitet per pushim. Provoni te flini 7 ore e gjysme, derisa te gjeni ritmin qe ju pershtatet.   – Gjeni arsye: Nese nuk keni ndonje arsye te forte qe te zgjoheni heret nga shtrati, kurre nuk do t’ia arrini nje gjeje te tille. Arsye mund te jete vajtja ne palester, perfundimi i nje projekti te lene ne gjysme, kafeja e mengjesit, apo edhe gazeta.   – Rrezet e diellit: Do te ishte mire qe te keni hapesire per rrezet e diellit qe te depertojne brenda. Kur eshte erresire, organizmi juaj prodhon hormonin e gjumit melatonine. Nga ana tjeter, drita nderpret kete proces dhe i dergon sinjal trurit tuaj se eshte koha te zgjoheni.   – Jo gjume pas alarmit: Gjithmone do te mendoni “vetem edhe 10 minuta”. Momentin e ardhshem e keni kuptuar se gjumi ju ka kapluar dhe jeni vonuar per ne pune rreth 1 ore e gjysem.   – Mos flini pak: Nese fle pak disa pjese te trurit, ose me sakte neuronet, mund te hyjne “ne greve” dhe ndersa je zgjuar, mund te flene edhe per pak caste, me rrezikun qe mund te gabosh ne ate qe po ben.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77