• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Truku magjik, si t’ju zërë gjumi në më pak se 1 minutë

Truku magjik, si t’ju zërë gjumi në më pak se 1 minutë

Dr. Andrew Weil është një mjek amerikan i famshëm i cili ka zgjidhjen për gjumin e shqetësuar të natës. Ai ka zhvilluar një stërvitje të stilit yoga, i cili do t'ju ndihmojë të bini në gjumë në më pak se një minutë. Kjo është një teknikë e frymëmarrjes që mund të lehtësojë streset e brendshme dhe tensionin që ju mund të ndieni. Për më tepër, kjo do t'ju ndihmojë të bini në gjumë dhe të bëni një gjumë më të mirë dhe më të thellë.

Dr. Andrew Weil është një mjek amerikan i famshëm i cili ka zgjidhjen për gjumin e shqetësuar të natës. Ai ka zhvilluar një stërvitje të stilit yoga, i cili do t'ju ndihmojë të bini në gjumë në më pak se një minutë.

Kjo është një teknikë e frymëmarrjes që mund të lehtësojë streset e brendshme dhe tensionin që ju mund të ndieni. Për më tepër, kjo do t'ju ndihmojë të bini në gjumë dhe të bëni një gjumë më të mirë dhe më të thellë.

Ky ushtrim zvogëlon dëshirat për të ngrënë, kështu që do t’ju ndihmojë edhe me procesin e humbjes së peshës.

Ju mund ta praktikoni këtë teknikë kudo, për shkak se ajo nuk ju merr shumë kohë dhe nuk kërkon ndonjë pajisje shtesë. Këtu janë hapat që duhet të ndiqni për të zbatuar këtë ushtrim frymëmarrje.

Ushtrimi i frymëmarrjes

Merrni frymë thellë me gojë.

Më pas, mbyllni gojën dhe thithni ajër në heshtje me hundë, duke numëruar deri në katër me mendje.

Nëse mundeni, duhet ta mbani frymën tuaj derisa të numëroni 7 me mendje.

Nxirrni plotësisht frymën nëpërmjet gojës, duke numëruar përsëri deri në tetë.

Përsëriteni këtë cikël edhe tri herë të tjera, pra katër frymëmarrje të tilla në total.

Këshilla:

Praktikojeni të paktën dy herë në ditë. Por mos e praktikoni shumë shpesh.

Me kalimin e kohës, ju do të ndieni përfitimet e fuqishme.

Gjatë muajit të parë, bëjeni për katër frymëmarrjeje, më pas, mund ta përdorni edhe deri në tetë frymëmarrje.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77