• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Ushtrojeni trurin që t’ju merr gjumi për një minut

Ushtrojeni trurin që t’ju merr gjumi për një minut

Gjëja më e rëndësishme për shëndetin tonë është gjumi i mirë. Sidoqoftë, shumë njerëz ballafaqohen me pagjumësi dhe shkaktari kryesor i kësaj është stresi.

Fatmirësisht, është dëshmuar që një metodë është shumë efektive për shërimin e pagjumësisë, e ndryshe njihet edhe si teknika e frymëmarrjes “4-7-8”.   Kjo metodë bëhet duke marrë frymë thellë përmes hundës deri në katër sekonda.   Pasi të merrni frymë për katër sekonda, mbajeni frymën shtatë sekonda dhe pastaj lëshojeni atë për tetë sekonda. Këtë cikël e përsëritni derisa t’ju merr gjumi.   Pse ka efekt kjo metodë?   Stresi dhe shqetësimi kanë ndikim të madh në atë se si funksionon trupi jonë, bëjnë të ditur disa studime. P.sh., njerëzit që janë të shqetësuar dhe stresuar, marrin frymë më shpejtë, kur në fakt duhet të marrin frymë ngadalë dhe thellë për tu ndjerë të relaksuar.   Kjo është arsyeja se përse metoda “4-7-8” është shumë e mirë, pasi që për katër sekonda po e shtynë vetën të marrësh më shumë oksigjen.   Duke e mbajtur frymën për shtatë sekonda, po e lejon oksigjenin të shpërndahet në tërë qarkullimin tuaj të gjakut, dhe në fund, duke e lëshuar frymën për tetë sekonda, jeni duke e larguar dyoksidin e karbonit nga mushkëritë tuaja
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77