• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Zgjedhja e dyshekut të duhur

Zgjedhja e dyshekut të duhur

Nësë jeni një prej tyre, zgjedhja e dyshekut të duhur do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e problemeve tuaj apo në clirimin e dhimbjes. Ketu keni disa këshillla që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni dyshekun e duhur

 

 

 

Rreth 40% e njerëzve nëpër botë përballen me dhimbjet e shpinës cdo vitë.  Nësë jeni një prej tyre, zgjedhja e dyshekut të duhur do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e problemeve tuaj apo në clirimin e dhimbjes. Ketu keni disa këshillla që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni dyshekun e duhur:

 • Mos blini dyshek thjeshtë sepse shitësi thotë se do te jetë i mirë për shpinën tuaj. Kontrolloni nëse dyshku siguron suport për trupin tuaj, dhe duhet të siguroheni se jeni duke qëndruar në pozicionin  normal të fjetjes.  
 • Është e rëndësishme të gjëni dyshekun që do të zgjidhë të gjitha problemet me shpinën dhe kurrizin. Kjo sepse egzistojnë shumë  probleme të këtij lloji. Prandaj duhet të mendoheni se cili është dysheku i duhur për ju dhe të kontrolloni nëse i përshtatet nevojave tuaja dhe nëse ju bën të ndjeheni sa më rehat të jetë e mundshme. Mos  bëni zgjidhjen tuaj vetëm nga cmimi, por provoni të gjeni zgjidhjen më të mirë për veten tuaj.  
 • Nëse dysheku është i fortë, nuk është edhe aq i mirë për shpinën tuaj. Duhet të siguroheni që dysheku siguron mbështetjen e duhur për pjesën e veshkave, shpatullave dhe qafës. Në shumicën e rasteve një dyshek mesatar është zgjidhja më e mirë për suportin e duhur.  
 • Kur blini një dyshek, sigurohuni që gjithashtu të keni zgjedhur një jastëk të përshtatshëm që siguron suport për qafën dhe trupi juaj të jetë në një pozicion horizontal . Nëse jasteku është shumë i madhë, qafa do të kërryset përpara ose anash, duke shkaktuar tërheqje muskulore në pjesën e pasme të qafës , ose do të ndjeheni të lodhur dhe të përgjumur.  

Disa këshilla lidhur me  pozicionin e fjetjes:  

 • Zgjidhni pozicionin e duhur që ju ndihmon të relaksoni shpinën.  
 • Fjetja anash është më mirë se të flini përmbys dhe me qafën e mënjanuar.

 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77