• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Pozita e fjetjes zbulon se sa e fortë është lidhja juaj

Pozita e fjetjes zbulon se sa e fortë është lidhja juaj

Mënyra në të cilën partnerët flenë flet shumë për lidhjen e tyre, sipas një studimi të ri. Në një studim që ka përfshirë 1100 njerëz, shkencëtarët janë fokusuar në distancën në mes të partnerëve, derisa ata flenë. Kështu, ata që flenë afër njëri-tjetrit janë më të lumtur, thanë studiuesit.

Mënyra në të cilën partnerët flenë flet shumë për lidhjen e tyre, sipas një studimi të ri.   Në një studim që ka përfshirë 1100 njerëz, shkencëtarët janë fokusuar në distancën në mes të partnerëve, derisa ata flenë. Kështu, ata që flenë afër njëri-tjetrit janë më të lumtur, thanë studiuesit.   Gjithashtu, çiftet të cilat gjatë natës kanë kontakte fizike, kanë më shumë të ngjarë të jenë më të lumtur dhe më të kënaqur në lidhje.   Studimi u prezantua ditë më parë në një simpozium shkencor në Edinburg, dhe bazohet në punën e psikiatres Samuel Dunkell, e cila zbuloi se njerëzit që flenë në pozicionin e fetusit janë të pavendosur, të shqetësuar dhe shumë të ndjeshëm ndaj kritikave.   Teoria e Dunkell thotë se ata, pozita më e rehatshme e të cilëve është me gjunjë të afruar nga gjoksi, kanë natyrë më të qetë, janë më të gatshëm për kompromise, ndërsa ata që flenë në “pozitë mbretërore”, në shpinë, janë të sigurt, të hapur dhe të etur për sensacione.   Njerëzit që preferojnë të flenë në bark janë të prirë për perfeksionizëm, transmeton koha.net.   Studimi i fundit tregoi se 42 për qind e çifteve flenë të kthyer me shpinë nga njëri-tjetri, 31 për qind janë të kthyer në të njëjtën anë, ndërsa vetëm katër për qind janë përballë njëri-tjetrit.     Rreth 34 për qind preken gjatë natës, 12 për qind flenë shumë afër njëri-tjetrit, ndërsa dy për qind qëndrojnë larg njëri-tjetrit më shumë se 50 cm.   “Shumica e çifteve të cilat gjatë natës preken janë të lumtur në lidhje në krahasim me ata që nuk e bëjnë këtë”, tha psikologu Richard Wiseman.   Ai shtoi se ky është studimi i parë i cili shqyrton se si reflektojnë marrëdhëniet e partnerëve në mënyrën e fjetjes.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77