Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Provoni
  • Dërgesa me postë të shpejtë
  • Në të gjithë Kosovën
  • 100% blerje të sigurta
Recetë gjermane nga tre përbërës: Pastron mbylljen e arterieve, ul kolesterolin!

Recetë gjermane nga tre përbërës: Pastron mbylljen e arterieve, ul kolesterolin!

Kombinimi i këtyre përbërësve ju ofron imunitetin më të fuqishëm deri tani. Fjala është për recetën e popullarizuar të një mjeku gjerman, e cila përmban tre përbërës shumë të shëndetshëm: xhenxhefil, hudhër dhe limon.

Kombinimi i këtyre përbërësve ju ofron imunitetin më të fuqishëm deri tani. Fjala është për recetën e popullarizuar të një mjeku gjerman, e cila përmban tre  përbërës shumë të shëndetshëm: xhenxhefil, hudhër dhe limon.  

Përbërësit:

  • 4 limonë me lëvore, 
  • 4 thelpinj hudhre,
  • 2 litra ujë,
  • Një copë rrënje xhenxhefili   


Përgatitja:  

Lajini të gjithë përbërësit, pastaj priteni limonin në pjesë, hiqjani lëvoren hudhrës dhe xhenxhefilit dhe qitni në blender dhe bluani. Masën e përftuar ngroheni në tigan dhe shtoni ujë derisa të vlojë. Pastaj lëreni të ftohet. Pasi të ftohet qiteni në shishe qelqi dhe futeni në frigorifer. Hudhra do të humbë aromën e pakëndshme për shkak të limonit dhe xhenxhefilit, kështu që nuk do të keni nevojë të brengoseni. Këtë ilaç pini çdo mëngjes në lukth të thatë dhe në mbrëmje dy orë para gjumi. Para përdorimit tundeni, në mënyrë që xhenxhefili të mos mbetet në fund të shishes