Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Provoni
  • Dërgesa me postë të shpejtë
  • Në të gjithë Kosovën
  • 100% blerje të sigurta

Rrugëtimi drejt suksesit i Andi Lilës

Rrugëtimi drejt suksesit i Andi Lilës

Andi Lila, mbrojtësi i kombëtares Shqiptare është një ndër lojtarët e parë të thirrur në ekipin kombëtar të Shqipërisë në 2007.

Ai ka lindur në 1986 në qytetin e Kavajës, Shqipëri. Karrierën sportive e nisi në klubin KS Besa gjatë vitit 2002 – 2003. Talentin e tij impresionues dhe paraqitja e shkëlyqer, bën që ai të transferohet  në klubin grek Iraklis FC në Janar 2007. Pasi ju bashkua këtij klubi për 6 muaj ai u rikthye përsëri në klubin vendas KS Besa gjatë sezonit 2006–07. Më pas Andi Lila ka luajtur edhe per KF Tirana si edhe per PAS Giannina. Në 28 dhjetor 2014 ai u bë pjesë e klubi Serie A Parma ku nënshkroi kontratë 3 vjeçare. Ai debutoi për Parmën me 14 janar 2015 kur startoi në Coppa Italia kundër Caglarit.

Arritja më e madhe e Lilës padyshim është pjesëmarrja e ekipit të Shqipërisë për herë të parë në kampionatin Evropian 2016.

Tani Lila bashkë me pjesën tjetër po përgatitet së bashku me kombëtaren për Euro 2016 e veçanërisht për ndeshjen e parë, e cila do të luhet nesër kundër Zvicrës.

Andi Lila përpos që është një lojtar i njohur I kombëtares sonë, ai është edhe pjesë e familjes Dormeo.

Lila: “ Unë jam Andi Lila, futbollist i Kombëtares së Shqipërisë, baba i devotshëm dhe përdorues i kënaqur i dyshekut Dormeo. Së bashku më të sigurtë dhe më të fortë!”

Dormeo i uron Kombëtares shumë fat dhe fitore në ndeshjen e nesërme.