• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

10 truke si të pastroni të gjithë shtëpinë vetëm me përbërës natyralë

10 truke si të pastroni të gjithë shtëpinë vetëm me përbërës natyralë

Kur degjojmë të flitet për detergjentë, shumë prej nesh nënkuptojmë pastërti. Mendojmë se solucionet dhe pluhurat larës mbajnë larg bakteret, por ajo që nuk dimë është se thuajse të gjitha produktet e pastrimit përmbajnë kimikate toksike që ndotin ajrin e brendshëm dhe janë të dëmshme për shëndetin tonë. Procesi i pastrimit nuk mund të mendohet pa këto produkte, por e rëndësishme është t’i përdorim sa më rrallë këto të fundit. Nëse po pyesni veten, se me çfarë do të pastronit, përgjigjien e gjeni tek produktet natyrale. Më poshtë do të lexoni disa truke që do t’jua bëjnë më të lehtë pastrimin e shtëpise dhe do të reduktojnë ekspozimin e gjithë familjes ndaj kimikateve toksike.

Kur degjojmë të flitet për detergjentë, shumë prej nesh nënkuptojmë pastërti. Mendojmë se solucionet dhe pluhurat larës mbajnë larg bakteret, por ajo që nuk dimë është se thuajse të gjitha produktet e pastrimit përmbajnë kimikate toksike që ndotin ajrin e brendshëm dhe janë të dëmshme për shëndetin tonë. Procesi i pastrimit nuk mund të mendohet pa këto produkte, por e rëndësishme është t’i përdorim sa më rrallë këto të fundit. Nëse po pyesni veten, se me çfarë do të pastronit, përgjigjien e gjeni tek produktet natyrale. Më poshtë do të lexoni disa truke që do t’jua bëjnë më të lehtë pastrimin e shtëpise dhe do të reduktojnë ekspozimin e gjithë familjes ndaj kimikateve toksike. 

Heqja e njollave në pllakat e banjos 

Përzieni sodë buke dhe uthull molle dhe pastroni pllakat që janë veshur me një shtresë papastërtie. Lëreni për disa minuta përzierjen deri sa të veprojë dhe më pas pastrojeni me një leckë të thatë. 

Pastrimi i xhamave dhe pasqyrave

Shtoni një masë amoniak në 10 masa ujë dhe xhamat do të pastrohen lehtësisht. Nëse nuk mundeni të gjeni dot amoniak, në pastruesen e xhamave shtoni dy lugë alkool dhe rezultatet do të jenë shumë herë më të mira.

Pastrimi i parketit të drurit

Shtoni 1/4 filxhan uthulle në 1 litër ujë dhe dyshemeja juaj do të shkëlqejë si asnjëherë më parë.

Dërrasa ku prihen perimet 

Për të dezinfektuar dhe pastruar dërrasën duhet ta spërkasni me kripë dhe lëng limoni. Lëreni për 10 minuta e më pas shpëlajeni.

Pastrimi i tapeteve

Për të pastruar qilimin dhe për të larguar aromat e pakëndshme spërkasni pak sodë buke dhe miell misri mbi tapet dhe lëreni për 15 minuta. Më pas pastrojeni me fshesë me korent. Kjo metodë do të ju ndihmojë të hiqni papastëritë dhe për të eleminuar aromat e pakëndshme në shtëpinë tuaj.

Frigoriferin lajeni me lëng limoni. 

Pastrimi i furrës

Miksoni së bashku 1/2 gotë me ujë dhe 1 filxhan sode buke. Përhapni pasten në të gjithë sipërfaqen e sobën dhe lëreni për 15 minuta. Zonat më të pista shpëlajini me uthull molle

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77