• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

13 fakte mahnitëse për trurin tuaj

13 fakte mahnitëse për trurin tuaj

A e keni ditur se trurit i duhet bëjë përpjekje kur ju qeshni me ndonjë shaka dhe 12% të ëndrrave i shohim bardh e zi?

1. Nuk është e vërtetë që e përdorim vetëm 10% të trurit. Çdo pjesë e trurit e ka një qëllim.

2. Ju dhemb koka? Nuk është truri juaj që ka dhimbje. Nuk ka receptor të dhimbjes në tru.

3. Truri juaj është organi që ka më së shumti yndyrë në trupin tuaj – rreth 60%.

  4. A e keni menduar ndonjëherë pse nuk i veproni ëndrrat? Truri juaj e krijon një hormon që iu ndalon ta bëni atë gjë.

 

5. Shumica e njerëzve kanë 4-7 ëndrra çdo natë, dhe 50% e tyre harrohen 5 minuta pasi që të zgjoheni.

 

 

6. Nuk mund të shikoni ëndrra nëse jeni duke gërhatur. 

7. E quajnë gjumi i bukurisë për një arsye. Është momenti kur truri juaj i largon tutje të gjitha kujtimet që i keni përjetuar ditën.

8. Nuk mund ta gudulisni veten dhe të qeshni pasi që truri e di që është prekja juaj – çka nuk ndodhë kur dikush tjetër  iu gudulisë.

9. Kërkohet përpjekje që të qeshni – 5 zona të ndryshme të trurit angazhohen për këtë proces.

10. Truri nuk është i vetmi organ që ka qeliza të trurit, zemra dhe zorrët gjithashtu kanë neurone.

 

11. Truri juaj përbën 23 vat energji kur jeni të zgjuar – mjaftueshëm për një llambë drite.

 

12. Ju keni rreth 70,000 mendime në ditë

13. Shpejtësia më e ngadalshme e informatës që kalon në trurin tuaj është 418 km/h – kjo është shpejtësia e veturave më të shpejta në botë.

 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77