• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

Cilat pozita të gjumit janë të mira për dhimbjen e shpinës?

Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës. Një e treta e njerëzve në grupin e moshave 25 deri 40 në Indi vuajnë nga çfarëdo lloj e dhimbjes së shpinës. Ky numër pritet të shënojë rritje përgjatë viteve të ardhshme, falë kombinimit të punës në tavolinë dhe shoqërisë jo aktive fizikisht. Nata duket që sjell njëfarë lirimi të dhimbjeve, mirëpo sikleti nuk është që hiqet.

Shumica e njerëzve që punojnë para ekranit të kompjuterit e dinë se çfarë do të thotë dhimbja e shpinës.   Një e treta e njerëzve në grupin e moshave 25 deri 40 në Indi vuajnë nga çfarëdo lloj e dhimbjes së shpinës. Ky numër pritet të shënojë rritje përgjatë viteve të ardhshme, falë  kombinimit të punës në tavolinë dhe shoqërisë jo aktive fizikisht.   Nata duket që sjell njëfarë lirimi të dhimbjeve, mirëpo sikleti nuk është që hiqet.     Sipas Van Winkles, dhimbja e shpinës shkaktohet nga sëmundje si skoloza, artriti, spondiloza, osteoporoza etj.   Fjetja në stomak   Nëse jeni mes personave që parapëlqeni të flini të shtrirë në stomak, atëherë jeni duke praktikuar pozitën më të gabuar të gjumit për dhimbje të shpinës dhe qafës.   Ky lloj i pozitës së gjumit është shumë i dëmshëm dhe shumë doktorë rekomandojnë që njerëzit të flenë në krah.   Fjetja në shpinë   Kur shtriheni me shpinë, kjo pozitë mund të vë shumë stres në diskat e poshtëm pasi që jeni duke e rrafshuar lordosozën e mesme (forma natyrale e dredhuar e pjesës së poshtme të shpinës).   Sidoqoftë, vendosja e jastëkëve nën gjunjë promovon një “dredhi natyrale” të shpinës së mesme dhe e lejon pjesën e poshtme të shpinës të relaksohet.   Duhet të keni kujdes edhe çfarë jastëku përdorni për të vënë kokën, pasi që jastëku i gabuar mund t’ju shkaktojë dhimbje të kokës, dhimbje të qafës etj.   Fjetja në krah   Çdo grua shtatzënë e din se çfarë do të thotë të flini vetëm në krah me një jastëk mes gjunjëve. Por, kjo funksionon edhe nëse nuk jeni duke mbajtur një foshnje brenda jush.   Kjo pozitë i mban këmbët në pozitën neutrale, dhe shumë doktorë preferojnë të flini në këtë pozitë.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77