• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Lëkurë të bukur në katër periudha të jetës

Lëkurë të bukur në katër periudha të jetës

Bukuria e lëkurës tuaj nuk është e limituar me vite! Lejoje që lëkura të jetë e bukur në të gjitha dekadat tuaja. Ne kemi përgatitur një udhërrëfyes të thjeshtë, i cili do të jetë rutina juaj e bukurisë.

Lejoje që lëkura të jetë e bukur, nëpër të gjitha dekadat tuaja.

Ne kemi përgatitur një udhërëfyes të thjeshtë, i cili do të jetë rutina juaj e bukurisë.

1. Kujdesuni në të njëzetat

Juve nuk ju duhet kermë kundër puqrave kur jeni në të njëzetat. Fokusohuni në parandalimin dhe përdorni e produkteve të buta.

Pastroni Fytyrën

 • Nëse keni një lëkurë normale, ju mund të përdorni pastrues fytyre vetëm në mbrëmje.
 • Nëse lëkura juaj është e yndyrshme, përdorni gel.
 • Dhe nëse lëkura është e thatë, pastroje me qumshtë për pastrim.

Hidratues Fytyre

Duke ju referuar brendit që keni zgjedhur, sigurohuni që krema juaj përmban factor mbrojtës dhe së paku 15 dhe ju mbron juve nga rrezet UVA dhe UVB.

Përveq kësaj gjithmonë bëni fytyrës masazh me kremë gjithashtu edhe qafës.

Kujdesi gjatë natës

Përdorni produkte të cilat nuk janë shumë të yndyrshme – për shembull fluidet. Produktet duhet të përmbajnë vitamin A, e cila është e shkëlyeshme në luftimin e puqrave të vogla, dhe në të njejtën kohë lufton kundër akneve.

Aplikoni kremën mënjëherë para kohës së gjumit, sepse drita e shkatëron vitaminën A.

2. Kujdesi në vitet e tridhjeta

Edhe pse keni filluar të kujdeseni për lëkurën tuaj shumë herët, ju do të vëreni se rudhat tuaja më të dukshme do të jenë përeth syve dhe gojës në këtë periudhë.

Pastrimi i fytyrës

Përdorni pastrues fytyre në mbrëmje. Dhe në mëngjes e cila përmban acid AHA që ju largon qelizat e vdekura të fytyrës.

Hidratues fytyre

 • Përveq faktorëve mbrojtës, kremi juaj i fytyrës tani duhet të përmbaj antioksidant si vitamina C, çaji i gjelbërt apo shegë, të cilat do të mbrojnë lëkurën tuaj nga radikalet e lira në ajr.
 • Filloni të përdorni regullisht kremë për sy. Për një hidratim të efektshëm, përdorni kremë me acid hyaluronik.
 • Për ti luftuar rathët e zinjë përreth syve, ju duhet të përdorni kremë më vitamin C, rrënjë të ëmbla apo soja.

Kujdesi gjatë natës

Në të tridhjetat, krema e natës me retinol duhet të jetë e domosdoshme.Por mos haroni se ju mundeni ta përdorni vetëm menjëher para gjumit!

3. Kujdesi në të katërdhjetat

Në të katërdhjetat, lëkura juaj me të madhe humb kolagjenin, elasticitetin dhe mban ujin brenda me shum vështirësi.

Marrja e ngjyrës intensive nga rrezet e diellit kur ishit në të njëzetat po fillon të jetë një revansh për ju. Pastrimi i lëkurës

Pasi që lëkura juaj po thahet e po thahet, përdorni krema pastruese për fytyrë.

Dhe në mbrëmje, nëse lëkura juaj nuk është shumë sensitive, përdorni pastrues me acid AHA.

Hidratimi i lëkurës

Krema ende duhet të përmbaj SPF. Përveq kësaj si alternativë përdorni krema të cilat përmbajnë antioksidant.

Normalisht, c’do antioksidant ndihmon në luftimin e problemeve të ndryshme, dhe si pasojë ju kujdeseni për lëkurën tuaj.

Kujdesi I natës

Përdorni kremë të fortë e cila përmban retinoidos të fortë. Këto janë vitale në moshën tuaj, si dhe përshpejtojnë rigjenerimin e lëkurës, redukojnë njollat me ngjyrë kafe, stimulojnë prodhimin e kolagjenit, dhe luftojnë pjesët e dëmtura nga dielli.

Pasi që këto krema janë bukur të forta, ju duhet ti përdorni ç’do të dytën natë nëse keni lëkur sensitive.

4. Kujdesi në të pesëdhjetat

Mos mendoni që është shumë vonë për kujdesin e lëkurës tuaj. Në këtë dekadë, linjat e fytyrës bëhen më të dukshme posaqërisht kur nuk buzëqeshni.

Poret bëhen më të mëdhaja dhe kapilarët më të dukshëm kur nuk buzëqeshni.

Spastrimi i lëkurës

Pastroni fytyrën me kremë pastruese pa sapun në mëngjes dhe mbrëmje.

Hidratim i lëkurës

Kur lëkura të jetë ende e lagësht, përdorni serum i cili përmban antioksidant si vitamina C, apo peptide.

Kur serumi të apsorbohet, përdorni kremë yndyrore për fytyrë. Por mos haroni se duhet të përmbaj SPF!

Kujdesi i natës

Duke ju referuar kremës së natës, qëndroni në praktikën e të katërdhjetave. Retinodët janë më të mirët të luftojnë kundër lëkurës së moshës.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77