• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Ngjyrat - Reagimi Emocional

Ngjyrat - Reagimi Emocional

Kjo është sepse ju duhet të uleni për pakë kohë para se ta dekoroni me ngjyra. Shijoni momentet e qetësis dhe imagjinoni se ç’far do të bëni në këtë dhomë, si do të jetë atmosfera, dhe duke u bazuar në këtë vendosni për ngjyrën. Kushtoni vëmendje speciale dhomës së fjetjes, sepse ajo është vetëm e juaja.

Reagimi Emocional

Ne mundë të krijojmë atmosferë në dhomë dhe për veten tonë me ngjyra. Ato mundë të na qetësojnë apo irritojnë, inspirojnë apo stimulojnë.

Kjo është sepse ju duhet të uleni për pakë kohë para se ta dekoroni me ngjyra. Shijoni momentet e qetësis dhe imagjinoni se ç’far do të bëni në këtë dhomë, si do të jetë atmosfera, dhe duke u bazuar në këtë vendosni për ngjyrën. Kushtoni vëmendje speciale dhomës së fjetjes, sepse ajo është vetëm e juaja.

Bardh & e zi

Këto janë ngjyrat më të pashme. E zeza është karakteristike dhe shpesh shenjë mbrojtëse për tinejgjerët. Sigurisht e bën dhomën më të vogël dhe mundë të duket depresive, pasi që nuk lejon dritën. E bardha ka efekt të kundërt. E bën dhomën të duket më e madhe dhe e ndriqon. Për disa njerz është e shumët, për atë ata që nuk mundë të relaksohen dhe të pushojnë në kësi vendi.

E kaltër & e gjelbër

Të dyja janë ngjyra qetësuese, pasi që na kujtojnë natyrën; e gjelbërta – bimët, e kaltërta- qiellin, ujin. Shumica e njerëzve i përjetojnë ato si njgjyra relasksuese, të cilat ju bëjnë ta haroni tensionin e përditshmërisë. Kjo është pasi që nuk quditemi se shpesh gjejmë ato tek njerëzit e vjetër në dhomë. Disa hije të së kaltërtës mundë të duken shumë të ftohta, kështuqë bëhuni të kujdesshëm ato nuk mbizotërojnë vendin.

E kuqe & e verdhë

Të dyja janë ngacmuese, njyra aktive. Ato përshtaten në dhoma ku kalojmë kohë aktive. Nuk I gjejmë shpesh në dhoma të fjetjes, pasi që është e vështirë të relaksohesh me to. Natyrish, ju ndonjëher mundë ti kombinoni mirë të kuqen me të verdhën, me ngacmim të vogël është e mirëseardhur në dhomë të fjetjes. Për shembull ju mundë të keni një shtrat më me ngjyrë të diellit, apo pigjama të kuqe…

Trend

C’kado që ju do të vendosni. Për shembull ju mundë ti ngjyrosni muret, mobilet, apo mundë të vendosni për Dormeo. Seti për shtrat Trend, I cili do të krijoj shumë kombinime të ngjyrave në dhomën tuja të gjumit. Është i gatshëm set bazik, me njgyra të mbyllët e lehtë, portokalli-e kafe, dhe e përhimt-terkiz.

Vjollcë mbyllët e lehtë, si ngjyra e livandos, do të ju qetësoj dhe në të njejtën kohë do të ju dërgoj në botën imagjinare. Ju mundë të përdorni në c’do sezonë, veqanërisht në ditë të nxehta. Ju mundë ti shtoni ca livando dhe do fleni sikur të jeni në ndonjë fushë me livando.

Portokalli- kafe ju do të shtoni ndjesinë teno dhe energjike, të cilën e shkurtojmë. Ngjyra të ngrohta defenitivisht do të ju ngrohin trupin. Veqanërisht e rekomandojmë nëse keni dhomë të ftohtë apo kur dëshironi të keni dinamizëm dhe kënaqësi.

Përhimt-terkiz do të ju ndoihmoj të qetësoheni dhe relaksoheni. E përhimta, si ngjyrë totalisht jo agresive, do të ju liroj prej mendimeve të rënda dhe do të ju dërgoj në një gjumë të qetë, dhe terkiz e kaltër do të bëj gjumin tuaj jashtëzakonisht të këndshëm dhe ndjesi natyrale duke ju kujtuar detin, lumin dhe qiellin.

Pra, krejt qka ju nevoitet është pak inspirim, dhe mundë të kombinoni ngjyra të ndryshme që përshtaten me shijen tuaj.

Thjesht dhe me efikasitet. Ky është seti i shtratit Trend, i cili është i dedikuar për kombinime të shumta dhe të shpejta dhe njëkohësisht të lehta për tu ndëruar.

Seti vjen me jorgan, mbulesë për jastakë dhe për joragan; për shtrat për një person apo dy. Ju mundë ti kombinoni me oferta shtesë të jastakut apo mbulesa për batanije. Janë të punuara 100 % nga pambuku, dhe brendësia e jargonit është e punuar nga fije Wellsleep®.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77