• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

7 mënyrat e përmisimit të imunitetit

7 mënyrat e përmisimit të imunitetit

Vjeshta ky moti gjithëmonë  me shi dhe ftohët ,dhe imuniteti juaj është duke u sfiduar gjdo ditë.Orët e gjata të punes, nëse nuk keni shprehit të ushqyerjes së shtëndetshme gjërat pëkeqësohen-ndoshta është koha të ndyshoni ato shprehi.Dhe të mësoni si mund të forcojmë imunitetin në 7 mënyra.

 

1.Filloni të  ushqeheni shëndetshëm

Ushqimi i skuqur  pijet e gazuara dhe shumë verë mund të tingllojë shije fatntastike, por ato nuk do të përmisojnë sistemin imunitar tuajin. Nëse ju me të vërtetë dëshironi të përmisoni imunitetint , një shujtë e shëndetëshme është  perfekte për të filluar të përmisoni qëndrueshmërin e imunitetit.

 

2.Largohuni nga stresi

Stresi është armiku juaj më i madhë kur kemi fjalën për shëndtetin dhe ndikimin në përditëshmërinë e jetës suaj,Por largimi nga stresi nuk është gjithëmonë i lehtë, pasi një pjesë e ndikimit  stresues në jetën tuaj është edhe puna juaj, gjendja financiare dhe qe të dyjat punojnë shumë mirë që të keni ju sa më shumë stres Qetësohuni gjithqka do të rregullohet nese stresoheni me shum nuk keni ardhe deri tek zhgjidhja e problemit,Ushtrimet e përditshme janë një mënyrë e shkelqyer e largimit të stresit .Ju poashtu mund të provoni të meditoni ndonjëherë ,Mundohuni që ju të relaksoheni që të mos bini prehë e stresit.

3.Bëni gjumë të mjaftueshëm

Një gjumë i mirë është një faktorë i fortë për të pasur një përditëshmëri më të  shëndetëshme, pra ju duhet të mundoheni të menagjoni  që së paku të keni 8 orë gjumë për gjdo natë.Shkoni të flini më herët dhe mundohuni të  rrini larg pajisejeve elektrike (përfshirë edhe tv) duke siguruar një dhomë që është mjatueshëm e errësuar-këto janë gjërat bazikle për një gjumë kualitativ.

A jeni duke pasur problem me pagjumësinë ? Ndoshta ju duhet të të mundoheni më shumë për të përmisuar  shprehitë e gjumit. Sigurohuni që të flini dhe të zgjoheni në të njëjtën kohë , Shmanguni nga pirja e kafes apo qajit pasdite dhe siguroni që dysheku juaj është i duhuri për ju për një gjumë të rehatshëm.

 

4.Kaloni më shumë kohë dhe njoftoni njerëz të rinjë

Kurdo që juve të ju kapë gripi, është për shkak se dikush që keni kaluar kohë ka pasur virusin dhe ju ka kaluar juve .sigurisht që  të pini një gotë verë me shoqëri në kopshtin e ftohët nuk është një ide e mirë për imunitetin , por shoqërimi me të tjerët dhe  ndarja e eksperiencave me të tjerët ka ndikim pozitiv në  jetën e përditshemërisë.Shoqërohuni me më shumë njerëz dhe ndani momentet e juaja me të tjerët  mos u frigohuni nga  socializimi me të tjerët. Pra shoqëria mund edhe të ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm në aspektin mental.

 

5.Regulloni jetën seksuale

Mund të ju tingëllojë shumë keq , por studimet kanë treguar se personat që janë më aktiv në jetën seksuale kanë një sistem më të fortë imunitarë,Aktiviteti seksual mund të ju minimizoj mundsitë e kapjes nga gripi, përveq nëse ju flini me një preson që ka grip!!Pra dashuria ka edhe mënyra tjera të ndihmesës ndjehuuni më të gëzuar dhe më të shëndetshëm,Dhe aktiviteti seksual është një  aktivitet shumë i knaqshëm, përveq kësaj tani keni një arsyje më shumë për të pasur aktivitet seksual më shpesh.

 

6.Lëreni duhanin

Ju edhe tani  jeni në dijeni për efektet negative që kemi nga pirja e duhanit.por kjo nuk mund te krahasohet me asnjërin efekt  negativ kur kemi parasysh ndikim negativ në sistemin imunitar nga duhani.Dhe nuk është vetëm gripi që ju të mendoheni për lënjen e duhanit  duke pasur në mendë  listën e sëmundjeve që vijnë si shkak i pirjes se duhanit.

7.Merrni vitamina.

Mënyra më e mirë për të marrë vitaminat dhe minerealet  kuptohet se është ushqimi i freskët dhe ushqimi i shëndetshëm, por sot, jot të gjithë kan kohën dhe paratë për to, Në këtë rast ju mund të ndihmoni me kapsual vitamina dhe mierale.Edhe pse nuk mund te zevendesohen asnjer menyra natyrale e marrjes se mineraleve dhe vitaminave por kjo ndihmon qe  imuniteti juaj te ket nje shtytje te mire qe te qendroni te shendetshem 

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77