• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Sa shpesh duhet ndërruar çarçafët?

Sa shpesh duhet ndërruar çarçafët?

Themi se jemi të pastër se pastrohemi çdo ditë, por rëndësi të madhe ka edhe pastërtia e vendit ku kalojmë një pjesë të madhe gjatë gjumit të thellë.

A jeni pyetur ndonjëherë se sa i pastër është shtrati juaj, apo sa herë duhet ndërruar çarçafët? Lëkura Besoni apo jo, por çdo orë, njerëzve u çërohen rreth 600,000 grimca të lëkurës. Po ta shumëzojmë numrin e orëve që ju kaloni në krevat, ky numër rritet në 4.800.000 grimca të lëkurës së vdekur çdo natë. Po nëse e ndani shtratin me një partner, ky numër është 9.600.000.
 
Lëkura e vdekur e cila ka rënë nga trupi ka mbetur në shtrat. Kjo paraqet një tërheqje për insektet mikroskopike, të cilat me kënaqësi do vijnë tek shtrati i juaj. Djersitja Nëse ndonjëherë e keni kapur qenin tuaj duke lëpirë çarçafët është për shkak se atyre ju pëlqen njelmësia, dhe djersitja që ju leni në shtratin tuaj është ideale për ta. Për këtë arsye edhe ju lëpin qentë. Djersitja përmban kripën esenciale që është shumë tërheqëse për qenin tuaj. Gjatë gjumit trupi i njeriut djersitet edhe pse ndoshta nuk e vëreni, dhe kështu kripa mbetet në shtrat. Praktikoni ti pastroni çarçafët tuaj rregullisht të paktën një herë në javë, dhe në këtë mënyrë i largoni insektet djersitjen lëkurën e vdekur, kripën e të gjitha ato të lartpërmendurat.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77