• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Si ta ndalim kokëdhimbjen në 5 MINUTA pa ilaç!!.

Si ta ndalim kokëdhimbjen në 5 MINUTA pa ilaç!!.

Kur ju keni një dhimbje koke dhe ilaç që ju duhet nuk e keni, situata duket e pashpresë. Por kjo nuk është kështu. Ka një mënyrë shkencore për të hequr qafe një dhimbje koke të quajtur acupressure.

Acupressure është një lloj i masazhe, efektivitete e cila është konfirmuar nga studime të shumta shkencore. Nga natyra e saj, kjo është një formë e akupunkture dhe reflexotherapy, por ajo nuk kërkon njohuri të veçanta mjekësore.

Si të masazh pikat acupressure

Së pari, mer një pozitë të rehatshme dhe relaksohuni. Masazh nuk mer shumë kohë: nga 30 sekonda deri në 1 minutë mesatarisht.

Bëj masazh një pikë me lëvizje të lehta të ngutshtë ose rrethore. Zakonisht, dhimbjet e kokës zhduken gjatë masazh 5-10 minuta pas saj.

Ka 6 pikat kryesore për të larguar një kokëdhimbje

Pika e syrit të tretë, ose Yintang, është i vendosur në mes të vetullave në vendin ku ura e hundës kalon në ball. Kjo pikë është gjithashtu përgjegjës për largimin e lodhjës se syve. 

Këto pika simetrike janë të vendosura në bazën e buzë se brendshme të vetullave. Masazh i kësaj zone gjithashtu heq një rrufë dhe përmirëson mprehtësi vizuale. Masazho për 1 minutë lëvizjet rrethore.

Këto pika janë të vendosura në të dy anët e flegrave në përputhje me sy. Për të gjetur ata, ndjejeni një gropë në pjesën e poshtme të mollëzav. Kjo ndihmon për të hapur sinuset, të zvogëlojë dhimbjet e kokës dhe të dhëmbit, dhe lehtëson  stresin.

Pikat janë të vendosura në pjesën e prapme të kokës në mes, në mes veshit dhe në fillim të shtyllës kurrizore. Fërkoni këto pika ndihmon në lehtësimin e kongjestionit i hundës, dhimbje në sy dhe vesh, dhimbje koke të rënda, dhe migrenë.

Pikat janë të vendosura në pjesën e prapme të kokës në mes, në mes veshit dhe në fillim të shtyllës kurrizore. Fërkoni këto pika ndihmon në lehtësimin e kongjestionit i hundës, dhimbje në sy dhe vesh, dhimbje koke të rënda, dhe migrenë.

Këto pika simetrike janë të vendosura në pjesën e prapme të dorës në mes të gishtit të madh dhe gishtit tregues. Presioni aplikuar në këtë fushë gjithashtu heq dhimbje prapa, dhimbje dhëmbi, dhe tensioni në muskujt e qafës.

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77