• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Si të humbni peshë pa ushtrime fizike dhe pa dietë?

Si të humbni peshë pa ushtrime fizike dhe pa dietë?

Kujt nuk i pëlqen ideja e të humburit peshë pa e ndryshuar mënyrën se si ushqeheni? Kjo mund t’ju duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por disa studime të reja zbulojnë se rutinat e shujtave dhe gjumi kanë shumë rëndësi në humbjen e peshës.

Kujt nuk i pëlqen ideja e të humburit peshë pa e ndryshuar mënyrën se si ushqeheni?   Kjo mund t’ju duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, por disa studime të reja zbulojnë se rutinat e shujtave dhe gjumi kanë shumë rëndësi në humbjen e peshës.   Mjeku i dietës Filip Koidis, themelues i W1Nutritionist shpjegon se menaxhimi i suksesshëm i peshës nuk është rreth disiplinës dhe refuzimit të të gjitha ushqimeve që ju pëlqejnë, pasi që kjo mënyrë e të vepruarit shpeshherë shpinë në rezultate negative dhe episoda të ngrënies pa kontroll.   “Ngopja e brendshme është që t’i bëni hormonet e apetitit të funksionojnë mirë, dhe këto hormone ndikohen nga gjumi, rutina dhe ushtrimet fizike”, thotë ai.   Në fakt, këto hormone janë shumë të rëndësishme saqë adaptimi me rutina të mira të gjumit dhe të ngrënies mund të rezultojnë në humbje dramatike të peshës.   Rëndësia e gjumit   Gjumi është vital për një dietë të mirë dhe shtatë orë gjumë në ditë mjaftojnë që të jeni të shëndetshëm.   “Personat që flenë më herët kanë 25 për qind reagime më të mira ndaj dietave, qofshin ato psikologjike apo fiziologjike”, thotë Koidis.   Shumë studime kanë zbuluar që kur jemi të lodhur, kemi tendenca të hajmë më shumë dhe të kemi më pak kontroll në atë që e konsumojmë.   Këto janë truqet e tjera që duhet t’i ndiqni për të humbur peshë pa dietë:   * Hani pak gjatë natës dhe sigurohuni të konsumoni më shumë kalori në mëngjes sesa në darkë.   * Qëndroni besnik ndaj një rutine të caktuar të shujtave, pasi që kur trupi mësohet me një orar të caktuar, metabolizmi dhe hormonet punojnë më mirë në tretjen e ushqimit.   * Konsumoni pije me alkoolike në mënyrë më të mençur, sepse duhet ta keni parasysh që alkooli ndërhyn në procesin e metabolizmit
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77