Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Provoni
  • Dërgesa me postë të shpejtë
  • Në të gjithë Kosovën
  • 100% blerje të sigurta
Si të flemë më mirë

Si të flemë më mirë

Ka disa gjëra që ju mund të bëni para se të flini dhe të merrin një pushim të mjaftushëm gjatë një natë. Ju do të jeni të habitur se si kualiteti i jetës përmirësohet kur ju mësoni të fleni më mirë. 

Mundohuni të shkoni në shtrat në të njëjtën kohë çdo ditë - madje edhe në fundjavë. Kjo do të ndihmojë për të mbajtur orën tuaj biologjike në zhvillim. Zhvillimi i një ritual gjumi duke bërë të njëjtat gjëra çdo natë para shtrat. Prindërit shpesh krijojnë një rutinë për fëmijët e tyre, por ajo mund të ndihmojë dhe të rriturit, gjithashtut. Një rutinë qetësuse e trupit për të pushuar më mirë gjatë natës. Një tjetër shenjë paralajmruse: shtrehuni herët në mbrëmje në mënyrë që shqetësimet dhe brengad nuk do të ju mbajnë zgjuar nga gjumi gjatë gjith natës. Së fundi, krijojeni një ambient çlodhës për gjumë - fle në një dhomë të qetë, të ftohtë të errët në një dyshek të rehatshme dhe jastëk komod -Dhe largoni të gjitha gjërat elektronike nga dhoma gjumi! Dhoa e gjumit është për gjumë vetëm që do të thotë nuk ka televizorë, laptopë apo smartphones. Nëse ju jeni duke fjetur më shumë se që keni nevojë, por ende ju jeni të përgjumur gjatë ditës, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj për të parë nëse ju mund të keni një gjendje mjekësor dhe se si ta përmisoni gjumin.