• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Dyshek Dormeo Air Lux Plus

0 VlerësimeVlerëso këtë produkt dhe fito transport falas në blerjen e ardhshme

Shijoni rehatinë lluksoze të dyshekut të kombinuar me 2 teknologjitë më të famshme. 5 zona mbështetje dhe teknologjia më e re Octaspring® me susta sfungjeri.

 • 2 Shtresa nga 3 cm të sustave inovative Octaspring® për përshtatje 3D që mbështet lëvizjet natyrale të trupit gjatë gjumit
 • 10 cm xhep suste për stabilitet dhe qëndrueshmëri të shtuar
 • Ajrosje Superiore për nje ambient gjumi me higjienë me të mirë
 • 4 cm material memory për më shumë rehati
 • Bërthamë e kthyeshme dhe 5 zona komforti për rehati të personalizuar
 • Trajtimi CleanEffect® e bën dyshekun antibakterial
 • Këllëfi i dyshekut është i trajtuar me Adaptive® - që reagon në varësi të temperaturës dhe djersitjes së trupit duke vepruar si një kontrollues temperature.

 

Çmimi prej: 599,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë
Përshkrimi

Shijoni gjumin e ëndrrave në dyshekun Air Lux Plus

 • Lartësi premium: 27cm
  për një eksperiencë gjumi të pakrahasueshme.
 • 4 cm shtresë memory dhe 2 shtresa Octasprings për
  më shumë rehati.
 • Ajërosje Superiore – 8x më shumë vetëajërosje
 • Përshtatet me trupin 3-dimensionalisht dhe ka 5 zona komforti
  për të siguruar mbeshtetjen e duhur në pjesë të ndryshme të trupit.
 • Trajtuar me Adaptive® për rregullim të temperaturës
 • I kthyeshëm dhe berthamë e dyfishtë e cila ju lejon të zgjidhni
  sipërfaqen e butë ose të fortë.
 • Dyshek antibakterial dhe antiallergjik, i përshtatshëm
  për personat alergjik.
 • Mbulesë e cila hiqet dhe lahet.

8x më shumë vetëajerosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Sistemi special i vetëajërosjes është si rezultat i strukturës unike me susta sfungjeri, të cilat lejojnë ajrin të qarkullojë brënda dyshekut, duke parandaluar nxehtësinë dhe lagështinë. Është provuar që sustat Octaspring sigurojnë 8x më shumë vetëajerosje në krahasim me dyshekët e tjerë, duke garantuar freski, higjenë dhe gjumë të shëndetshëm.

8X Më shumë Vetëajërosjenë krahasim me dyshekët e tjerë

Përshtatje 3 Dimensionale dhe rehati në 5 zona - mbështetje optimale e personalizuar

Sustat e sfungjerit të dyshekut Air Select Plus kanë përshtatje 3D – dysheku përshtatet me trupin në mënyrë tre dimonesionale. Pamvarësisht se në cili pozicion ju flini - anash, me shpinë apo me bark - çdo sustë sfungjeri në mënyre dinamike do të përshtatet me konturet e trupit dhe levizjet tuaja pa ushtruar presion.

Sustat me nivele të ndryshme fortësie janë të përshtatura në bërthamën e dyshekut për të siguruar komfortin dhe përshtatjen e duhur gjatë gjumit. 5 zonat e komfortit psigurojne mbeshtetje optimale per pjese te ndryshme te trupit: koka, shpatullat, mesi, gjunjet dhe kembet.

Plotësisht i adoptueshëm. Dinamik, mbështetje e plotë për të gjithë trupin. Rehati e pa konkurueshme. Nuk ka kundra-presion.

Risi: Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

I kthyeshëm dhe me bërthamë të dyfishtë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga një bërthamë e cila mund të kthehet, duke ju lejuar ju të zgjidhni ndërmjet sipërfaqes së butë ose të fortë. Thjeshtë duke e rrotulluar dhe kthyer dyshekun, ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe komfortit, dhe të zgjidhni sipërfaqen më të përshtatshme. Është njësoj sikur të keni dy dyshek në një, përshtatur dëshirave dhe nevojave tuaja.

Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

Lartësi Premium – për gjumë luksoz dhe komfort

Në plotësojmë dëshirat e klientëve tane dhe kemi rritur lartësin e dyshekut në 27 cm. Pamvarësisht luksit dhe rehatisë, lartësia prej 27 cm e bën këtë dyshek më të rehatshëm për tu ulur dhe për tu ngritur nga krevati.

 

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

 

 

Si funksionon

Sustat Octaspring® xhepat e sfungjerit – mbështetje dhe rehati e plotë

Dysheku Dormeo Air Lux Plus është i përbërë nga susta Octaspring® dhe një shtresë me susta sfungjeri. Sustat e sfungjerit octaspring sigurojnë përshtatje 3D dhe vetëajërosje, ndërsa pjesa tjetër e sustave të sfungjerit siguron që dysheku të ketë një lartësi ekstra, qëndrueshmëri, vetëajërosje dhe jetëgjatësi.

Sustat gjithashtu janë të mbështjella nga shtresa Ecocell® duke siguruar mbështetje dhe përshtatje maksimale.

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Ecocell® : 3 cm

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Select Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron që dysheku është anti-alergjik dhe anti-baterial. Duke ofruar një ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik, mbrojtje efiçent për vite me rradhë.

ELehtësi në pastrim, Mbulesa lahet në lavatriçe

Për të shtuar jetëgjatësinë e dyshekut, mbulesa e tij mund të hiqet dhe mund të lahet në lavatriçe me 40°C.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

5 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm, bërthamë e dyfishtë

siguron vetëajërosje

 
Rekomandohet për

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm

Informata teknike

Dormeo Air Lux Plus:

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Sfungjer Memory: 2 cm
 3. Susta Octaspring® sfungjer memory: 3 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Susta Octaspring® : 3 cm
 6. Ecocell® : 2 cm
 7. Xhepat e sustave:10 cm
 8. Ecocell® : 3 cm

Çmimi prej: 599,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë

Vlerësime të konsumatorëve0 Vlerësime

Shkruaj një koment

Si e vlerësoni ju këtë produkt?

Fushat e shënuara me * janë të obligueshme.

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Të tjerët kanë kërkuar edhe këto produkte

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77