• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Dyshek Dormeo Air Select Plus

0 VlerësimeVlerëso këtë produkt dhe fito transport falas në blerjen e ardhshme

Dyshek me teknologjinë Octaspring® me susta sfungjeri, 3 zona komforti, dhe lartësinë prej 23 cm, janë karakteristikat kryesore e kësaj gjenerate të re dyshekësh.

Çmimi prej: 499,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë
Përshkrimi

Më e mira që një dyshek mund të ofrojë

 • Lartësia: 23cm
 • 2 cm sfungjer memory në mbulesë e cila siguron rehati.
 • 10 cm susta sfungjeri për më shumë qëndrueshmeri.
 • Susta Octaspring® 5 cm për përshtatshmëri 3D
 • Trajtuar me Adaptive® për rregullim dinamik
  të temperaturës: ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.
 • Vetëajrosje Superiore – 6x më shumë
  vetëajërosje se dyshekët e tjerë.
 • 3 zona komforti ku zgjidhni
  sipërfaqen sipas butësisë dhe fortësisë.
 • Mbulesë e cila mund të
  hiqet dhe mund të lahet.

Përshtatet me trupin tuaj dhe ofron mbështetjen e duhur

Sustat e sfungjerit të dyshekut Air Select Plus kanë përshtatje 3D – dysheku përshtatet me trupin në mënyrë tre dimonesionale. Pamvarësisht se në cili pozicion ju flini - anash, me shpinë apo me bark - çdo sustë sfungjeri në mënyre dinamike do të përshtatet me konturet e trupit dhe levizjet tuaja pa ushtruar presion.

Sustat me nivele të ndryshme fortësie janë të përshtatura në bërthamën e dyshekut për të siguruar komfortin dhe përshtatjen e duhur gjatë gjumit.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë.
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

I ndarë në dy pjesë dhe i kthyeshëm perfekt për çiftet

Ku jeni çift, është shumë e vështirë për të gjetur dyshekun perfekte veçanërisht kur njëri deshiron një dyshek të fortë dhe tjetri të butë. Me dyshekun Dormeo Air Select Plus ky nuk është më një problem. Ky dyshek ka dy bërthama (2 bërthama të veçanta në përmasat dopjo mbi 160cm) të dyja anët të kthyeshme. Ju mund ta rrotulloni në varësi të preferencave tuaja.

Ju mund të zgjidhni:

 • anën e fortë, me sfungjer Ecocell në pjesën e sipërme
 • anën e butë, me sfungjer memory në pjesën e sipërme

2 nivele fortesie

i butë

shumë i fortë

Thjeshte duke e rrotulluar dhe kthyer dyshekun, ju mund të provoni nivelet e ndryshme të fortësisë dhe komfortit.

Risi: Trajtuar me Adaptive® Teknologji Zviceriane për rregullimin dinamik të temperaturës së trupit

Dysheku është i pasuruar dhe trajtuar me Adaptive – e cila mundëson të flini në temperaturë dhe kushte ideale. Stabilizon temperaturën dhe ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët në verë.

6x më shumë vetëajërosje – për gjumë të qetë dhe higjenë maksimale

Sistemi special i veteajerosjes eshte si rezultat i struktures unike me susta sfungjeri, te cilat lejojne ajrin te qarkulloje brenda dyshekut, duke parandaluar nxehtesine dhe lageshtine. Eshte provuar qe sustat Octaspring sigurojne 6x me shume veteajerosje ne krahasim me dysheket e tjere, duke garantuar freski, higjene dhe gjume te shendetshem.

6X Më shumë Veteajërosjenë krahasim me dysheket e tjerë

Lartesi Premium – per gjume luksoz dhe komfort

Dysheku Dormeo Air Select plus ka nje lartesi 23 cm, i cili do t'ju ofroje me shume rehati gjate gjithe nates. Pamvaresisht luksit dhe rehatise, lartesia prej 23cm e ben kete dyshek me te rehatshem per tu ulur dhe per tu ngritur nga krevati.

 

Si funksionon

Kombinim inovativ mbështetje e plotë e trupit dhe rehati maksimale

Dysheku Dormeo Air Select Plus është i përbërë nga susta Octaspring® dhe një shtresë me susta sfungjeri. Sustat e sfungjerit octaspring sigurojnë përshtatje 3 dimensionale dhe vetëajërosje, ndërsa pjesa tjetër e sustave të sfungjerit siguron që dysheku të ketë një lartësi ekstra, qëndrueshmëri, vetëajrosje dhe jetëgjatësi.

 1. Material Memory në mbulesën e dyshekut: 2 cm
 2. Ecocell®: 2 cm
 3. SustaOctaspring®: 5 cm
 4. Ecocell®: 2 cm
 5. Xhepat e sustave: 10 cm
 6. Ecocell®: 2 cm

3 zona komforte për mbështetje ergonomike

Sustat me fortësi të ndryshme janë përshtatur në bërthamën e dyshekut për të siguruar rehati dhe mbështetjen e duhur gjatë gjithë natës.

 • Zona qëndrore ofron mbështetje të fortë, në pjesën e legenit
 • Dy zonat e tjera ofrojnë mbështetje më të butë për shpatullat, mesin dhe këmbët.

Mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-alergjike për gjumë të shëndetshëm

Mbulesa e dyshekut Air Select Plus është trajtuar me CleanEffect®, që siguron që dysheku është anti-alergjik dhe anti-baterial. Duke ofruar një ambjent gjumi të shëndetshëm dhe higjenik, mbrojtje efiçent për vite me rradhë.

2 nivele fortësie

i butë

shumë i fortë

3 zona

mbulesë që hiqet & lahet

i kthyeshëm

siguron vetëajerosje

 
Rekomandohet për

I përshtatshëm për:

 • Cilindo që është duke kërkuar një dyshek të lartë
 • Personat që dëshirojnë një dyshek ergonomik i cili siguron mbeshtetje optimale për shpinën dhe mbeshtetje individuale për pjesët e tjera të trupit
 • Personat që janë duke kërkuak për një dyshek i cili është i kthyeshëm dhe lejon të zgjidhni sipërfaqen e gjumit sipas preferencës tuaj
 • Çiftet që kanë preferenca të ndryshme për fortësinë e dyshekut
 • Cilido që preferon një dyshek i cili parandalon transferimin e levizjeve nga njëra anë në tjetrën
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek me mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale
 • Cilido që është duke kërkuar një dyshek të dizenjuar për ti rezistuar kohës dhe në të njëjtën kohë të jetë i rehatshëm

Informata teknike

Mbulesa(pjesa e sipërme )

• Mbulesa(pjesa e sipërme )  : 63% poliestër, 37% fije mëndafshi me butësi PU  ( absorbues si pambuku), CCA. 2 cm
• Mbulesa(pjesa e poshtme): 100% poliester (3D Airmesh)
• Brendia: 100% poliester

Thelbi: 

• Butësi PU (Ecocell®), Përafersisht 2 x 2 cm
• Shtresa Pranverore: 100% Poilister, Elasticitet   (Octaspring® springs) Përafersisht 5 cm
• Pocket springs: wire springs wrapped in a textile approx. 10 cm
• Shtresa e larte dhe e mesme: PU foam (Ecocell®), Përafersisht. 2 x 2 cm
• Lartësia: 23 cm

Detajet teknike:  

• Lahet: 40° C 
Paketimi: 
• Me vakum 
Vendi origjines:
• Belgjikë

Çmimi prej: 499,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë

Vlerësime të konsumatorëve0 Vlerësime

Shkruaj një koment

Si e vlerësoni ju këtë produkt?

Fushat e shënuara me * janë të obligueshme.

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Të tjerët kanë kërkuar edhe këto produkte

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77