• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Dyshek Dormeo iMemory Silver

0 VlerësimeVlerëso këtë produkt dhe fito transport falas në blerjen e ardhshme

Dysheku inovativ iMemory Silver ka një sfungjer me nivele të ndryshme i cili mund të rregullohet në atë mënyrë që ti përshtatet nevojave tuaja.

Çmimi prej: 299,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë
Përshkrimi

Dyshek iMemory Silver

Sistemi 4 në 1 i fortësisë

Zgjedhja perfekte për personat qe kanë problem përzgjedhjen e fortësisë së dyshekut. Sitemi 4 në 1 ju lejon qe ju te përzgjedhni nivelin e fortksist se dyshekut vetëm dule rotulluar aë në anën tjeter.

Ky dyshek ju siguron mbeshtetje optimale juve dhe partnerit tuaj.

 • sistemi revolucionar 4 në 1 ofron komfort të personalizuar (i fortë në njërën anë dhe i butë në anën tjeter)
 • Dyshek me berthamë tre zonesh per mbeshtetje egometrike te trupit
 • Dyshek me shpuzë memoruese qe do të pershtatet me trupin tuaj duke ju dhene mbeshtetje te butë
 • Mbështjellësi i dyshekut me fibra argjendi dhe me efekt antibakterial
 • Mbeshtjellësi i dyshekut mund të largohet për pastrim në 60º

Te cilet kanë bërë gjumë në dyshekun iMemory Silver kanë shprehur se janë shumë të kënaqur

* Burimi: Sondazhi për dyshekun Dormeo iMemory Silver (n = 234)

Dyshek numer nje
Dyshek iMemory Silver Dormeo

Dyshek inovativ me baze (bërthamë) e cila mund të rotullohet nga ana e butë dhe e fortë

Dy nivele të ndryshme të fortësisë në një dyshek të vetën e cila ju mundeson qe ju personalisht perzgjedhni nivelin e fortesise ku deshironi te beni gjume ndryshe nga partneri juaj:

 • Bërthama (baza) e kaltër Ju ofron mbeshtetje të fortë dhe përshtatet me formen e trupit dhe peshen tuaj
 • Bërthama portokall Ju ofron mbështetje të butëdhe përshtatet me formen e trupit dhe peshen tuaj

Shtylla kurrizore gjate gjumit ne dyshekun iMemory Silver do të ketë mbeshtetje të persosur. Mbështetja e ofruar nga dysheku redukton deri në zhdukje pikat e shtypjes dhe redukton mundësinë e zhvillimit të dhimbjes. Do të zgjoheni plotë energji!

I FORTË

I BUTË

4 nivele të ndryshme fortësie në një dyshek

Ky dyshek i rrotullueshëm/kthyeshëm ka një bërthamë të dyfishtë sfungjeri, e cila është e butë nga njera anë dhe e fortë nga tjetra. Kështu që mund ta përshtatni fortësinë e tij sipas nevojës tuaj. Ajo që ju duhet të bëni është thjeshtë të zgjidhni se cila është fortësia e përshtatshme për ju.

 • 1. Pak i Fortë

  Një dyshek pak i fortë me një shtresë imemory në pjesën e sipërme - i përshtatshëm për personat të cilët kanë një peshë të madhe trupore.

 • 2. Fortësi Mesatare

  Thjeshtë duke rrotulluar mbulesën e tij ai do të kthehet në një dyshek me fortësi mesatare, i cili preferohet nga personat të cilët flenë në anë.

 • 3. I Fortë

  Duke rrotulluar dyshekun me fortësi mesatare ju do ta ktheni atë në një dyshek të fortë i cili është i përshtatshëm për personat të cilët flenë me shpinë.

 • 4. Shumë i fortë

  Dhe thjeshte duke rrotulluar mbulesën e tij... duke vendosur pjesën me material imemory ne fund ju do të ktheni këtë dyshek në një dyshek shumë të fortë, për personat të cilët kanë një peshë trupore të vogël.

Niveli i fortësisë i personalizuar

Dyshek që i duhet cdo qifti

Dyshekët dyshe (Dopjo) janë të ndara në dy pjesë të ndryshme me një mbështjellës të vetëm që ju te keni mundesi te rrotulloni dyshekun në fortësine e personalizuar dhe duke mos i detyruar edhe partnerit te përshtate me fortesinë që ju pëlqeni personailsht.

Ky dyshek ju ofron mbeshtejte ergometrike.

Cfarë do të thotë mbështetje Ergometrike!?

Zakonisht në termin ergometrik kemi degjuar për materialet e zyrës (karriket) ergometrike apo për këpucët që janë ergometrike.

Por pse është e rëndesishme të kuptojmë se cfarë është mbeshtejte ergometrike tek dysheket. Dysheku është i rafshët (siperfaqe të drejte) por nuk do të thotë që peër brenda nuk mund të ju ofroj mbështje ergometrike (Presion/peshe/pershtatje me formen e trupit = Mbeshtetje Ergometrike). Materiali Memorues ofron mbështejte perfekte të bute dhe përshatet me formën e trupit tuaj.

 

Si funksionon

Prerja terëthore e dyshekut iMemory Silver:

iMemory Silver ju siguron gjumë të rehatshëm e shplodhes:

 1. Zinxhiri
 2. Mbulesa e brëndshme
 3. 15 cm bërthamë e brëndshme
 4. 4 doreza për tu lëvizur lehtësisht
 5. Shtresë anti-alergjike me fibra silikoni
 6. 2 cm shtresë imemory në mbulesën e tij
 7. Climalite dhe fibrat e veshura me argjend
 8. Mbulesë me mbrojtje CleanEffect

shumë i fortë

i fortë

fortësi mesatare

pak i fortë

Dysheku në gjerësi më të madhe se 140cm ka sfungjerin e ndarë në dy pjesë që do të thotë se secili partner mund të zgjedh gjysmën e dyshekut që i përshtatet më mirë.

 • Bërthamë e cila rrotullohet

  Kur të hapni dyshekun dhe ta vendosni mbi krevat kujtohuni që jeni duke fjetur në një dyshek me dy nivele fortësie. Mos harroni: Shtresa BLU është e FORTË dhe shtresa PORTOKALLI është e BUTË. Zgjidhni cila shtrese eshte pershtatshme per ju.

 • Sfungjer iMemory

  Sfungjeri iMemory jo vetem qe pershtatet dhe merr formen e trupit, por gjithashtu ben te mundur edhe rregullimin e temperatures me mikrocapsulat. Fibrat e veshura me argjend do te rujne dyshkeun tuaj nga mikrobet dhe aromat e pakendshme..

 • Climalite dhe fibra të veshura me argjend

  I pasuruar me mbrojtjen Climalite dhe fibrat e veshura me argjend per te siguruar nje ambjen gjumi te paster e te fresket dhe per higjen maksimale gjate gjithe kohes.

 • Sfungjer Ecocell®

  Struktura e hapur qelizore e Ecocell® mundëson ajrosje konstante. Në këtë mënyrë lagështia kanalizohet larg dyshekut dhe ju flini në një ambjent të thatë dhe higjenik.

Mbrojtje anti-alergjike dhe anti-bakteriale

Mbulesa e dyshekut eshte e pasuruar me fibrat e veshura me argjend te cilat sigurojne mbrojtje dhe higjene maksimale. Jonet e argjendit gjithashtu sigurojne mbrojtje antibaketeriale dhe ne kete menyre do te jete e pamundur qe mikrobet te zhvillohen ne dyshek. Gjithashtu argjeni ka veti te largoje dhe eleminoje aromat e pakendshme ne menyre krejtesisht natyrale.

Anti Bakterial

Anti Aromë

ANTIBAKTERIAL

ARGJEND

Silver’s powerful effects on bacteria:

 1. Cell membrane is destabilized
 2. Respiration is prohibited
 3. Food (nutrient) intake is impeded
 4. Cell divisio is inhibited

Plotësisht i Riciklueshëm dhe Miqësor ndaj Mjedisit

Nëse jeni duke kërkuar për një dyshek miqësor ndaj mjedisit, juve do t’ju gëzojë fakti se Ecocell® dhe sfungjeri memory janë të dy të riciklueshëm dhe se Dormeo Memory 2+12 Fresh është prodhuar nga materiale, të cilat kanë një ndikim shumë të vogël mbi mjedisin.

Rekomandohet për

I përshtatshëm për:

 • Për të gjithë, pamvarësisht pozicionit që flini
 • Për njerëzit që kane dhimbje shpine, dhimbje fund-shpine dhe në këmbë për shkak të natyrës së punës.
 • Për ata që vuajnë nga alergjitë dhe azma
 • Për ata që djersiten, firbrat e veshura me argjend ndihmon në parandalimin e zhvillimit të aromave të padëshiruara
 • Për ata që duan të përdorin produkte që janë të përbëra prej materialesh 100% te degradueshme.
 • Për të gjithë që kërkojnë të flenë në një ambjent antibakterial dhe antistatik.
Informata teknike

Informacione mbi produktin:

Mbulesa:

 • Materiali i sipërme: 90% Poliester (16% Climalite); 8% Viskoze; 1% Pambuk; 1% Polyamide (fibra te veshura me argjend)
 • 2 cm shtresë Imemory me material viskoelastik në pjesën e sipërme të mbulesës
 • Mbushja: 100% Poliester
 • 1 cm trashësia e mbulesës

Këllëfi i brëndshëm:

 • 70% Poliester
 • 30% Pambuk

Bërthama:

 • Ecocell® (sfungjer PU )
 • Lartësia: 7.5 cm sfungjer i forte Ecocell® ne ngjyre blu; 7,5 cm sfungjer Ecocell i bute ® ne ngjyre portokalli

Mirëmbajtja për këllëfin e dyshekut: mund të lahet në 60°C në pastrim kimik.

Lartësia e dyshekut: 18 cm.

Dysheku ka 15 vjet garanci.

Instruksione per hapjen e dyshekut:

Çmimi prej: 299,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë

Vlerësime të konsumatorëve0 Vlerësime

Shkruaj një koment

Si e vlerësoni ju këtë produkt?

Fushat e shënuara me * janë të obligueshme.

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Të tjerët kanë kërkuar edhe këto produkte

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77