• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Dyshek për fëmijë

0 VlerësimeVlerëso këtë produkt dhe fito transport falas në blerjen e ardhshme

Dysheku Dormeo për bebe do ti sigurojë fëmijës tuaj një ambient të rehatshëm dhe të shëndetshëm gjumi. Mbulesa e tij mund të hiqet dhe mund te lahet në lavatriçe.

 

Çmimi prej: 109,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë
Përshkrimi

 

Qytetarët e Kosovës kanë zgjedhur Dormeo  si ofruesi  i tyre me i preferuar kur vjen fjala për Dysheket ,duke bere Dormeo të jetë fituese e medaljes “Best Buy Award” në kategorinë e Dyshekëve për 2017/2018.
Best Buy Award edhe një herë konfirmon se Dormeo ka cilësinë më të  lartë të dyshekëve në tregun e Kosovës.

Sigurojini fëmijës tuaj një ambient të shëndetshëm dhe të rehatshëm gjumi gjatë gjithë natës.

Dysheku për fëmijë Baby-Pedic është një dyshek inovativ dhe praktik i cili përshtatet me rritjen dhe zhvillimin e fëmijës tuaj. Gjatë disa muajve të parë të zhvillimit, fëmija ka nevojë për një dyshek të fortë. Ndërsa më vonë për një të butë. Kjo është arsyeja pse Dormeo ka dizajnuar një dyshek i cili do të përmbushë nevojat e fëmijës suaj nga lindja deri te hapat e parë!

Dysheku ka një anë të fortë dhe një anë të butë për të garantuar gjum optimal për fëmiun tuaj

Fëmijët kanë nevojë për një dyshek me nivele të ndryshme të fortësisë nëpër periudhën e rritjes së tyre intensive. Dormeo Baby-Pedic është dizajnuar për tu përshtatur niveleve të ndryshme të zhvillimit të fëmijës suaj.

Ana e fortë siguron fëmijën me mbështetje të palëkundur

Foshnjat kanë nevojë për të fjetur në sipërfaqe të fortë gjatë muajve të parë pasi ato nuk kanë zhvilluar ende aftësinë për të lëvizur vetë, kur të flenë përpara. Një dyshek i fortë pengon fytyrën e foshnjës nga fundosja në dyshek, në këtë mënyrë i munëson që të marrë frymë pandërprerë dhe lehtëson përpjekjet e tij/saj për të ngritur kokën.

Nëse foshnja fle mbi kurriz, një dyshek i fortë siguron që shpina e tij/saj është në pozicionin e duhur, duke siguruar zhvillim të shëndetshëm trupor.

Ana e butë i ofron të vegjëlit rehati shtesë kur ata dëshirojnë të kthehen në anën tjetër

Kur foshnjat arrijnë stadin e zhvillimit të vonshëm, përdorimi i një dysheku të butë është më i përshtatshëm. Dysheku i tillë i adaptohet me lëvizjet e fëmijës, dhe gjithashtu me zhvillimin e trupin të fëmijës.Sipërfaqja e butë siguron të gjitha pozicionet e fjetjes janë të rehatshme, ndërsa gjumi i fëmijës është i qetë dhe i shëndoshë.

Si funksionon

Dysheku Baby-pedic është projektuar për të kënaqur nevojat e fëmijës suaj direkt pas lindjes së tij/saj. Ai është i përshtatshëm për fëmijët më të vegjël në faza të ndryshme të zhvillimit të tyre, domethënë:

 • Për foshnjat që ende nuk janë në gjendje ta ngrisin kokën e tyre
 • Për fëmijët e vegjël të cilët janë në gjendje të lëvizin dhe kthehen në mënyrë të pavarur

Ky dyshek i kualitetit të lartë është bërë nga materialet e kualitetit më të mire të cilat ju sigurojnë mbështetje të shkëlqyeshme kurrizore, gjë që është një shqetësim kyç i zhvillimit dhe rritjes së fëmijës tuaj.

Thelbi i dyshekut është i bërë nga 2 shtresa

Për të siguruar një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë, ne kemi projektuar një dyshek të veçantë i cili do të kontribuojë në zhvillimin e shëndetshëm të fëmijës suaj.Njëra anë e dyshekut është më e fortë se tjetra pasiqë foshnjat kanë nevojë për një sipërfaqe të fortë për të fjetur dhe nuk mund të ndërrojnë anën vetë. Një sipërfaqe e fortë pengon fytyrën e foshnjes nga fundosja në dyshek dhe në të njëjtën kohë garanton frymëmarrjen e pandërprerë.1. Kur fëmija juaj arrin një fazë më të rritur, një sipërfaqe e butë gjumi është më e përshtatshme. Për këtë arsye ana e kundërt e dyshekut është e butë dhe përshtatet me lëvizjet dhe zhvillimin trupor të fëmijës kur ai/ajo rrotullohet.

Bërë nga material i ventiluar mirë Ecocell® për rregullimin e djersës

Baby-Pedic është bërë nga material i fortë dhe elastik Ecocell®, një material i përbërë prej miliona qeliza të vogla, ku ajri rrjedh vazhdimisht në të gjitha drejtimet. Ky kualitet i mahnitshëm siguron që dysheku është i ventiluar mirë dhe lagështia avullohet dhe ju nuk do ta vëreni atë. Fëmija juaj nuk do të jetë kështu i nxehtë gjatë gjumit.

Kualitet anti-alergjik për një zhvillim të shëndetshëm

Alergjia nga insektet e pluhurit shpesh zhvillohet në fëmijërinë e hershme, sidomos nëse fëmijët flenë në një dyshek të mbushur me insekte të vogla të pluhurit. Ecocell ® është një material artificial, ku insektet e pluhurit nuk e bëjnë folenë sepse nuk ka kushte themelore për zhvillimin e tyre. Për këtë arsye, Baby-pedic është një zgjedhje e shkëlqyer për një gjumë të shëndetshëm dhe të ardhmen e shëndoshë të fëmijës suaj.

Dysheku është gjithashtu i përshtatshëm për të gjithë ata që vuajnë nga alergjitë ose astma.

Mbulesë e shkëlqyeshme e cila mund të zhvendoset për larje të shpeshtë

Dormeo Baby-pedic vjen me një mbulesë të qëndrueshme dhe të lehtë për ta zhvendosur, e cila është e papërshkueshme nga uji dhe garanton rehatinë e duhur për nevojat e fëmijës suaj. Është bërë nga materialet me cilësore dhe mbron dyshekun kundër papastërtisë dhe kështu zgjat jetën e tij.

E kaltër për djemtë, ngjyrë pjeshke për vajzat

Për ta bërë dyshekun sa më joshës ju mund të zgjidhni nga dy ngjyrat – e kaltër ose ngjyrë pjeshke me një model të bukur.

Përparësitë kyçe:

 • I shkëlqyeshëm për boshtin kurrzor: Baza dy-shtresore garanton mbështje në faza të ndryshme të zhvillimit të femisë suaj
 • Ana e fortë për foshje, ana e butë për bebe më të rritura
 • Baza është e bërë nga materiali shumë mire i ventiluar Ecocell®, i cili lejon frymëmarrje të rregullt dhe pengon djersën
 • Dysheku është anti-alergjik dhe anti-bakterial
 • Vjen me një mbulesë që mund të zhvendoset dhe lahet e cila është rezistente ndaj ujit
 • 12 vjet garancion në kualitet
 • I prodhuar në Itali
Informata teknike

Shkallët e ndryshme të dendësisë e bëjnë sipërfaqen të fortë ose të butë

 • Ana e poshtme mbërrin nivelin e dendësisë 28 dhe është e dizajnuar për foshje,
 • Ana e epërme mbërrin nivelin e dendësisë 23 dhe është e dizajnuar për bebe të rritura
 • Lartësia e dyshekut: 10 cm.

Një mbulesë tepër të butë, e rehatshme, dhe rezistente ndaj ujit

Mbulesa e dizajnuar për dyshekun Baby-Pedic është teper e butë, e ndjeshme dhe në të njejtën kohë rezistente ndaj ujit meqenëse është 100% poliester. Mund të pastrohet në 40 C për ta mirëmbajtur freskinë dhe higjienën e dyshekut.Ajo është në dispozicion në ngjyrë të kaltër dhe ngjyrë pjeshke, me një model tërheqës.

 

Çmimi prej: 109,90 EUR

Zgjidh madhësinë

Na telefononi në
038 244 644 77

Më shumë

Vlerësime të konsumatorëve0 Vlerësime

Shkruaj një koment

Si e vlerësoni ju këtë produkt?

Fushat e shënuara me * janë të obligueshme.

Faleminderit për komentin tuaj

Komenti u pranua dhe po verifikohet.

Të tjerët kanë kërkuar edhe këto produkte

 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77