• Dërgesa me postë të shpejtë
 • Në të gjithë Kosovën
 • 100% blerje të sigurta
Club5*

Festojmë 7 vite së bashku, klubi me 5 yje!

Dyshekë

 • Si ta zgjedhim një mbulesë (këllëf) mbrojtëse për dyshek?

  Si ta zgjedhim një mbulesë (këllëf) mbrojtëse për dyshek?

  Një mbulesë e zgjedhur me kujdes do t’iu ndihmoj të zgjatni kohën e përdorimit të dyshekut tuaj, të mbajë dyshekun të freskët përderisa në të njëjtën kohë juve ju ofron rehati dhe butësi. Dormeo ka përgatitur 5 mbulesa (këllëf) të ndryshme, secila më një qëllim të caktuar. Ne e kemi përgatitur këtë manual që t’iu ndihmojmë për të zgjedhur më të mirën, duke u bazuar në nevojat tuaja dhe problemet e mundshme shëndetësore.

 • Si ta zgjedhim dyshekun e duhur?

  Si ta zgjedhim dyshekun e duhur?

  Kur të vjen koha për të blerë një dyshek të ri, ne shpejtë zbulojmë se tregu është përplot me zgjedhje të ndryshme. Disa kanë ngjashmëri, të tjerët janë tërësisht të ndryshëm. Disa janë me susta, disa janë nga latexi dhe të tjerët nga sfungjeri Memory (memory foam), etj. Megjithatë, ne jemi të interesuar vetëm për një gjë, gjumin e qetë dhe të këndshëm. Dyshekët Dormeo janë punuar nga materialet e zgjedhura me kujdes, të parrezikshme për ambientin që janë përshtatur njerëzve modern. Ju mund të zgjidhni në mes të nëntë dyshekëve që dallohen për nga kualiteti dhe çmimi i tyre. Dyshekët Dormeo kombinojnë teknologjinë moderne me standardet më të larta, prandaj ju ofrojnë gjumë të qetë dhe të rehatshëm për shumë vite me radhë. Për ta bërë zgjedhjen më të lehtë dhe të duhur për ju, ne kemi përgatitur një udhëzues për blerjen e dyshekëve Dormeo. Bëhu gati për një natë të mirë gjumi!

 • Sfungjeri Memory: Një ndjenjë e jashtëzakonshme kur shtriheni në të

  Sfungjeri Memory: Një ndjenjë e jashtëzakonshme kur shtriheni në të

  Me siguri se shumë herë keni dëgjuar për memory foam (tash e tutje: sfungjeri memorues), një material revolucionar që për shkak të karakteristikave të tij të jashtëzakonshme, është e mundshme të përdoret në prodhimin e shumë gjërave. Ne tani e gjejmë atë në këpucë, ulëset e veturave, madje edhe në rrobat e brendshme, megjithatë, më së shpeshti e hasim në prodhimin e dyshekëve.

 • Si të kujdeseni për dyshekun tuaj?

  Si të kujdeseni për dyshekun tuaj?

  Ashtu sikur apartamenti ynë, vetura dhe rrobat , gjithashtu edhe dyshekët kanë nevojë për kujdes të veçantë. Nëse ju leni pas dore dyshekun tuaj dhe dështoni ti kushtoni vëmendjen e duhur, fare lehtë mund të ndodhë që dysheku të humb kualitetet e tij pozitive. Prandaj, cila është mënyra më e mirë për tu kujdesur dhe ruajtur dyshekun tuaj? Shikoni këto 10 instruksione për kujdesin e dyshekëve tuaj.

 • Dormeo nga A deri në Z: Fjalori i shprehjeve më pak të përdorura

  Dormeo nga A deri në Z: Fjalori i shprehjeve më pak të përdorura

  A keni vërejtur në faqen tonë zyrtare ndonjë term që nuk keni qenë të sigurt për kuptimin e tij? Për të qenë më transparentë dhe t’iu ndihmojmë në vendimin për blerjet tuaja ne kemi përpiluar një fjalor të shprehjeve më pak të përdorura.

 • Teknologjia përparon

  Teknologjia përparon

  Teknologjia përparon: materialet e avancuara zëvendësojnë sustat e dala nga moda që përdoren në dyshekë

 • Si të zgjedhni dyshekun e duhur?

  Si të zgjedhni dyshekun e duhur?

  A keni konsideruer ndonjëher se sa kohë shfrytëzoni shtrsatin? A do ta besoni se një të tretën e jetës e kalojm në shtrat! Për këtë, ju nuk do të pajtoheni , se është shum e rëndësishme të kaloni kohë duke fjetur në një dyshek komfor të kualiteti të lartë.

 • Si ta përcaktoni se a ju duhet një shtrat i ri?

  Si ta përcaktoni se a ju duhet një shtrat i ri?

  Është shumë me rëndësi që ju të ndërroni dyshekun tuaj çdo 7 vjet- apo edhe më herët. Kur e keni ndërruar dyshekun tuaj për herët të fundit? Shume njerëz besojnë se dyshekun duhet ndërruar vetëm atëherë kur është shumë i vjetër dhe vetëm sa nuk është çarë në dysh. Ne ju sigurojmë se atëherë është shumë vonë për shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Gjumi në një dyshek të vjetër dhe të dëmtuar është njëjtë sikurse të vraponi në maratonë me atlete të grisura. Trupi juaj meriton dhe ka nevojë për më shumë. A keni nevojë për një dyshek të ri?

 • Cilat janë përparësitë e dyshekëve Dormeo?

  Cilat janë përparësitë e dyshekëve Dormeo?

  Dormeo do të thotë më shumë se sa thjeshtë vetëm dyshekë: për 8 vite me radhë Dormeo ka qenë sinonim i gjumit të rehatshëm dhe jetës së lumtur dhe të qetë. Është misioni ynë që të përmirësojmë mjedisin tuaj të gjumit për çdonjërin nga ju. Ne jemi krenarë që pothuajse një në tre Sllovenë flenë në dyshek Dormeo!

 • 5 hapa të shpejtë si ta zgjedhni dyshekun e duhur

  5 hapa të shpejtë si ta zgjedhni dyshekun e duhur

  Pasi që tregu ofron një numër të madh të dyshkëve, mundë të jetë e vështirë të zgjedhni dyshekun e duhur. Cilat janë kriteret e përgjithshme që personat duhet ta marin në konsiderim kur të zgjedhin dyshekun adekuat? Duke ju ndihmuar juve të vendosni, ne kemi listuar 5 hapat që të bëjmë zgjedhjen e dyshekëve më të lehtë. Le të jetë një udhërëfyes i përgjithshëm I cili ju ndihmon juve të zgjedhni dyshekun e duhur.

Abonohu në të rejat tona

Ju do të merrni artikuj special rreth gjumit dhe shëndetit dhe informacion në lidhje me produktet që sigurojnë komfort dhe kualitet të lartë të gjumit të shëndetshëm.
 • Pagesa pas pranimit të porosisë
  Pagesa kryhet vetëm kur pranoni porosinë tuaj. Ne ju garantojmë sigurinë e plotë të të dhënave tuaja.
 • Transport në të gjithë Kosovën
  Ne sjellim dërgesat direkt në shtëpinë tuaj në të gjitha qytetet e Kosovës. Ju paguani vetëm pas pranimit të porosisë tuaj.
 • Na telefononi

  Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi në: 038 244 644 77

 • Pagesa 100% të sigurta
  Ju mund të jeni plotësisht të sigurtë për pagesat e bëra në faqet tona. Ne mbrojmë të dhënat tuaja, dhe respektojnë privatësinë tuaj.

Dormeo Kosova - Brend që siguron komfort dhe kualitet të lartë të gjumit

Dyshek, mbulesa, këllëf, batanije, jorgan, jastak, mbishtresa dhe aksesorë kualitativ. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm.

Klientët Dormeo e duan dyshekun e tyre. Dhe jo vetëm për cilësinë e lartë. Ose karakteristikat anatomike dhe ortopedike. Ose garancia deri në 15 vjet që ofrohet. Janë të gjitha këto gjëra plus faktit që Dyshekët Dormeo janë jashtëzakonisht të rehatshëm dhe ju japin gjumin që dëshironi.

Ne jemi të gjithë ndryshe. Me forma të ndryshme të trupit, pesha të ndryshme, preferenca të ndryshme të gjumit. Por kur duam të flemë gjum, krevati perfekt për të gjithë ne duhet të jetë i njëjtë - i rehatshëm, i ngrohtë, ndjesia e të fjeturit mbi një re, apo jo? Në jetën reale, krevati perfekt për cilindo është ndryshe. Dhe ne i kemi të gjithë. Të butë dhe të fortë, me përbërje të materialeve natyrore cilësore, me përmasa të ndryshme, ergonomike, dhe mbi të gjitha shumë të rehatshme. Po, ky është Dormeo!

A e dini që çdo sekondë personat vuajnë nga problemet e gjumit? Në qoftë se jeni një nga ata, jini të sigurtë, që nuk jeni i vetmi. Nuk ka zgjidhje të shkurtra. Zgjidhja e vetme - një dyshek i mirë.

Për të siguruar një ambient cilësor fjetjeje, çdo dyshek Dormeo duhet të kaloj testin e rezistencës. Jo vetëm për të garantuar një dyshek cilësor të avancuar, por dhe tju japi juve teknologjinë më të mirë për të mbajtur trupin tuaj ndërsa jeni duke fjetur dhe duke u shplodhur.

Eksploroni shkencën e gjumit e cila do ndryshojë jetën tuaj. Ju prezantojmë dyshekun tonë më të ri. Nje dyshek i cili është thjesht perfekt - Dormeo Air.

Rreth 1 Milion klientë kanë provuar dhe i kanë pëlqyer dyshekët Dormeo, dhe numri vazhdon dhe rritet. Bëhuni dhe ju pjesë e grupit i cili ka zbuluar gjumin perfekt.

Abonohu në të rejat tona

Telefono tani

Për dërgesa, anulime të porosive, garanci, reklamacione dhe ankesa ju lutem na telefononi kujdesin ndaj konsumatorit në: 038 244 644 91

Për porosi telefononi në: 038 244 644 77