SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Tigan për pallaqinka - FiveStar Legend Delimano

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110051359 SKU: 110051359
Photo
Video

Përgatitni pallaqinka/krepa perfekte me tiganin cilësor nga linja FiveStar Legend! Por jo vetëm kaq, ju mund të fërgoni edhe omëleta e ushqime të tjera. I dizajnuar me një shtresë e cila nuk i ngjitë ushqime, lehtësisht mund t'i rrotulloni pallaqinkat apo omëlteën dhe do të ndiheni si shef kuzhine. Madhësia: 24 cm.

Tigan për pallaqinka - FiveStar Legend Delimano
Stock: 1
Koha e arritjes: 3 ditë pune
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Përgatitni pallaqinka/krepa perfekte me tiganin cilësor nga linja FiveStar Legend! Por jo vetëm kaq, ju mund të fërgoni edhe omëleta e ushqime të tjera. I dizajnuar me një shtresë e cila nuk i ngjitë ushqime, lehtësisht mund t'i rrotulloni pallaqinkat apo omëlteën dhe do të ndiheni si shef kuzhine. Madhësia: 24 cm.

Më shumë
Përshkrimi

Përgatisni pallaqinka perfekte

Tigani 24 centimetërsh nga linja FiveStar, iu mundëson të gatuani me lehtësi pallaqinka/krepa e omëleta, falë veshjes rezistente ndaj ngjitjes së ushqimit.

Shoqëroni pallaqinkat e shijshme me mjaltë, recel, limon, cokollatë dhe jo vetëm. Shtoni perime ose mish të grirë omëletave, për një shije më të mirë. Mos u brengosni për tiganin, pastrohet shumë lehtë dhe për disa sekonda.

Delimano FiveStar Legend Pancake Pan

Pse duhet të zgjedhni enët FiveStar Legend nga Delimano?

 • Nuk i lejojnë ushqimet të ngjiten dhe pastrohet lehtësisht
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Kombinimi më i mirë i materialeve
 • Gatime me cilësi të lartë
 • Përbërësit i janë nështruar kontrollit të cilësisë së lartë
 • Elemente miqësore ndaj mjedisit
 • E prodhuar nga dora e njeriut
 • Prodhuar në 'bashkëpunim' me natyrën
 • E kompozuar nga çeliku dhe guri
 • E kontrolluar/testuar me cilësinë më të lartë
Delimano FiveStar Legend

Struktura e enëve Fivestar Legend nga Delimano

 1. Shtresa e dytë: Smalt i ngjyrosur në çelik
 2. Shtresa e parë: Bazë smalti në çelik
 3. Çelik shumë cilësor
 4. Shtresa e parë e brendshme: Smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme: Smalt në çelik
 6. Shtresa e parë Quantanium® rezistente ndaj ngjitjes
 7. Shtresa e dytë Quantanium® me komponime të gurit, argjendit, titaniumit dhe diamantit
 8. Shtresa e tretë Quantanium® me shkëlqim briliant
1
2
3
4
5
6
7
8

5 elemente për rezultate me 5 yje

Ena përban super veshjen e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit; 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me pesë elementet më të forta të Tokës. Grimcat e diamantit, titaniumit, gurit të vërtetë dhe argjendit janë përzier me ujin. Krejt ky kombinim, ka formuar një veshje/shtresë të pathyeshme dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme.

Falë vetive natyrale të këtyre elementeve, ena i meriton 5 yje, sepse:

 • Nuk e ngjisin ushqimin
 • Shumë të qëndrueshme
 • Rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Përçueshmëri e lartë e nxehtësisë
 • Gatim i shpejtë dhe i shëndetshëm

Enët i meritojnë 5 yje për cilësi, sepse falë veshjes që kanë, janë deri në 3.5 herë më të qëndrueshme dhe deri në 2 herë më tepër rezistente ndaj gërvishtjeve, krahasuar me enët zakonshme. Për më tepër, kombinimi i elementeve të lartpërmendura, i bën këto enë super rezistente ndaj ngjitjes – deri në 10 herë më shumë rezistente ndaj ngjitjes. Kjo ka rëndësi të madhe, sepse duke parë dinamikën e ditëve të sotit, çdo minutë vlen, dhe askush nuk ka llogari të harxhojë orë të tëra për ta pastruar një enë, kur këtë mund ta bëjë për disa sekonda.

 • Deri në

  3,5

  herë më e qëndrueshme*

 • Deri në

  10

  herë më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Deri në

  2

  herë më rezistente ndaj gërvishtjeve*

*Krahasuar me veshjet e enëve të zakonshme/komericale.

Pastrohet edhe në enëlarëse

Kjo enë, me një fjalë pastrohet vetë. Vetëm imagjinojeni sa shumë kohë do të kurseni dhe të qetë do të jeni, sepse krejt çka iu duhet të bëni është një pastrim i shpejtë ose ta vendosni në enëlarëse. Për më tepër, ju nuk keni pse të shqetësoheni për sipërfaqen e jashtme – është smalt, qelq, dhe çdo herë do të qëndrojë e njejtë, pamarrë parasysh frekuencën e pastrimit, djegies apo gërvishtjes.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 yje për vetëdijesim ndaj mjedisit

Energji efektive:

 • Cilësi dhe performancë e larët në temperatura të ulëta

Përdorimi i tekologjisë së gjelbër (eko):

 • Kjo enë është miqësore ndaj natyrës (eco-friendly); tashmë për prodhimin e saj nevojitet 80% më pak ujë*
 • 70% e materialeve të paketimit janë të riciklueshme

* Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enës DELIMANO është 80% më i vogël, krahasuar me vitin 2018.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Kompletoje setin tënd

Gatuani shpejt, parandaloni spërkatjet dhe ruani shijet dhe lëngjet e ushqimit, duke përdorur kapakë qelqi nga Delimano.

Më shumë

Delimano FiveStar Legend

Zbuloni linjën e re të enëve FiveStar legend nga Delimano

Çka e bën një shujtë perfekte? Kuptohet, përbërësit, aftësitë në gatim dhe receta e duhur... por, edhe ena në të cilin gatuani mund ta bëjë ndryshimin në ushqim. Enët FiveStar Legend nga Delimano kanë cilësi aq të lartë për ta përgatitur ushqimin ashtu siç përgatiten në restaurante me 5 yje.

Mëso më shumë

Specifikat Teknike
Dimensionet 24 cm
Kapaciteti 0,8 L
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star