SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Set enësh Green Planet Bella Italia Delimano

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110068117 SKU: 110068117
Photo
Video

Adhurues të ushqimit italian, gëzohuni! Tash mund të përgatisni pasta të shijshme, pica apo pulë të pjekur me enët tona eko-miqësore Green Planet Bella Italia! Të punuara nga alumini 100% i ricikluar, enët kanë veshje Whitford Eclipse: jo-ngjitëse & super rezistente ndaj gërvishtjeve. Seti ka: tenxhere për pasta, tepsi për pica dhe 3 lloje tiganësh – për ata që e duan gatimin & natyrën!

Set enësh Green Planet Bella Italia Delimano
I disponueshëm tek prodhuesi. Na kontaktoni për kohën e arritjes
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Adhurues të ushqimit italian, gëzohuni! Tash mund të përgatisni pasta të shijshme, pica apo pulë të pjekur me enët tona eko-miqësore Green Planet Bella Italia! Të punuara nga alumini 100% i ricikluar, enët kanë veshje Whitford Eclipse: jo-ngjitëse & super rezistente ndaj gërvishtjeve. Seti ka: tenxhere për pasta, tepsi për pica dhe 3 lloje tiganësh – për ata që e duan gatimin & natyrën!

Më shumë
Përshkrimi

Set me enë eko-miqësore për adhuruesit e ushqimit italian

Shijoni kuzhinën e pasur italiane me këtë set special nga Delimano, i dizajnuar për t'ju mundësuar gatimet më të shijshme. Për më tepër, ky set është punuar nga alumini i ricikluar, i cili është material i lehtë, por i qëndrueshëm dhe ju mundëson gatime me pak vaj. A jeni për pasta? Ose për pica? :)

Set enësh Green Planet Bella Italia

Seti përmban enët më të përdorura në çdo kuzhinë

Seti 6 pjesësh Green Planet Bella Italia përmban:

 • Tenxhere Green Planet

  Tenxhere për pasta, 22cm (kapacitet 5.2l) - për të gatuar dhe kulluar makarona, shpageta të shijshme, madje edhe perime e ushqime tjera.

 • Tigan për fërgim Green Planet

  Tigan për fërgim, 24cm (kapacitet 1.8l) - i përsosur për nevoja bazike në kuzhinë - fërgoni vezë, pallaqinka, patate, perime, mishëra dhe jo vetëm.

 • Tigan i thellë Green Planet

  Tigan i thellë 28cm (kapaciteti 3.5l) - për pomfrita të shijshëm, salca, zierje dhe fërgim të thellë në përgjithësi.

 • Tigan për grill Green Planet

  Tigan për grill, 28x28cm - për të përgatitur ushqime të shijshme skare nga rehatia e shtëpisë.

 • Tepsi për pica Green Planet

  Tepsi për pica, 30cm - e përsosur për të pjekur pica shtëpie.

 • Kapak për kullim Green Planet

  Kapak për kullim, 22cm - kapaku me vrima ju mundëson t'i kulloni pastat, perimet apo orizin direkt nga ena ku e keni përgatitur.

Shijoni ushqimet e preferuara: nga minestrone deri te pica e shpisë

Green Planet Bella Italia është një set i përsosur që mbulon nevojat e çdo kuzhine, sidomos nëse jeni prej atyre gatuani dhe hani shpesh minestrone, pasta të shijshme apo pica të shpisë. Me këtë set, pasioni dhe kuzhina juaj është më e kompletuar!

Enë Green Planet

Veshje rezistente ndaj ngjitjes & gërvishtjes, për rezultate të përsosura në çdo kohë

Enët eko-miqësore Green Planet janë të veshura me Whitford Eclipse HB - veshja risi e përforcuar me pluhur diamanti. Ka bazë uji dhe është punuar pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol...), me qëllim të mbrojtjes së mjedisit.

Kjo veshje është jashtëzakonisht rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, andaj ju mund të fërgoni vezë, omleta apo ushqime tjera edhe me një pikë vaj. Po ashtu, pastrohen lehtë.

 • Enë Green Planet

  Veshje gati 12x më e qëndrueshme*

 • Enë Green Planet

  Deri në 15x më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Enë Green Planet

  Deri në 2,5x më rezistente ndaj gërvishtjes*

 • Enë Green Planet

  Punuar nga alumini 100% i ricikluar

* Krahasuar me veshjet e enëve komericale.

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin tonë të përbashkët

Seti Green Planet Bella Italia është pjesë e linjës së re të enëve eko-miqësore nga Delimano, të punuara nga alumini 100% i ricikluar. Ky material eko-miqësor është krijuar nga mbetjet e aluminit. Prodhimi i enëve nga alumini i ricikluar, prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi nga alumini i pastër.**

Për më tepër, pasi enët e aluminit të jenë konsumuar, ju mund t'i dërgoni përsëri për riciklim - alumini mund të riciklohet plot herë pa i humbur vetitë dhe karakteristikat strukturore.

**Bazuar në raportin e Shoqatës Europiane të Aluminit, 2012

Enë Green Planet

Për gatime me shumë shije e pak yndyrë

Enët Green Planet kanë veshje me sipërfaqe jo-ngjitëse, andaj edhe mund t'i gatuani ushqimet e preferuara edhe me një pikë vaj. Në këtë mënyrë, do të usheheni shijshëm dhe shëndetshëm.

Po ashtu, falë veshjes së mrekullueshme që kanë, janë shumë rezistente edhe ndaj gërvishtjes dhe pastrohen shumë lehtë.

Enë Green Planet

Alumini - i lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i mira të nxehtësisë

Ka plot aryse se pse duhet përdorur alumini i ricikluar:

 • E mban mirë nxehtësinë (225 w/M°K) dhe është përcjellës i shkëlqyer i nxehtësisë, duke siguruar që e gjithë ena të nxehet njejtë në të gjitha pikat
 • Është i lehtë (2,7g/cm3) andaj edhe manovrohet lehtë.
 • Nuk ndryshket.
 • Është i qëndrueshëm, zgjatë shumë.
 • Është higjienik, i sigurtë dhe në përputhje me standartet për enët që kanë kontakt me ushqim.
Enë Green Planet

S'keni nevojë t'i ndërroni pllakat - Green Planet funksionon në të gjitha

Seti Green Planet Bella Italia Set përmban pllakë induksioni prej çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha pllakat e pjekjes, përfshirë edhe ato me induksion. Pra, më nuk keni nevojë t'i ndërroni pllakat.

Enë Green Planet

Pasurojeni koleksionin Green Planet me kapakë Delimano

Kapakët prej qelqi nga Delimano, janë punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor). Ky qelq është afro katër herë më i fortë se sa qelqi "i zakonshëm", i cili mund të ndahet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Kapaku është me xham të tejdukshëm, andaj edhe mund ta përcillni gjendjen e ushqimit teksa gatuhet. Po ashtu, kapaku ka një dorezë praktike, e cila ka një vend ku mund ta vendosni lugën. Ky kapak është në dispozicion në 5 madhësi: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm dhe 28 cm.

Kliko këtu për t'i parë kapakët

Kapak Delimano

Zbuloni më shumë nga linja jonë Green Planet

Linja e enëve eko-miqësore nga Delimano përmban tenxhere, tiganë dhe tepsi të ndryshme, që lehtësisht mund t'i kombinoni me kapakët Delimano. Ju mund të zgjedhni ndonjë nga setet që kemi përgatitur për ju, ose t'i merrni ndaras.

Shiko më shumë nga linja Green Planet

Enë Green Planet
Specifikat Teknike
Material alumin
Material interieri veshje që nuk ngjit
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star