SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Tigan grill Green Planet Delimano

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110071908 SKU: 110071908
Photo
Video

Përgatisni ushqime grilli nga rehatia e shtëpisë, me tiganin cilësor Green Planet. Ky tigan i lehtë është punuar 100% nga alumini i ricikluar dhe ka Whitford Eclipse – rezistente ndaj gërvishtjes dhe ngjitjes. Mund të përdoret në të gjitha pllakat, edhe në furrë. Shijoni ushqime skare në çdo kohë, me këtë tigan eko-miqësor. Dimensionet: 28x28cm.

Tigan grill Green Planet Delimano
Stock: 1
Koha e arritjes: 3 ditë pune
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Përgatisni ushqime grilli nga rehatia e shtëpisë, me tiganin cilësor Green Planet. Ky tigan i lehtë është punuar 100% nga alumini i ricikluar dhe ka Whitford Eclipse – rezistente ndaj gërvishtjes dhe ngjitjes. Mund të përdoret në të gjitha pllakat, edhe në furrë. Shijoni ushqime skare në çdo kohë, me këtë tigan eko-miqësor. Dimensionet: 28x28cm.

Më shumë
Përshkrimi

Veshje jo-ngjitëse për rezultate të përsosura çdo herë

Tigani Green Planet ka veshje PPG Eclipse HB, të përforcuar me pluhur diamanti. Ka bazë uji dhe është punuar pa substance të dëmshme (PFOA, PFOS, bispenol) për ta mbrojtur ambientin.

Veshja është jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjes dhe ngjitjes, andaj ju mund të fërgoni edhe me një pikë vaj. Pas gatimit, tigani pastrohet shumë lehtë.

 • Tigan grill Green Planet

  Veshje gati 12x më e qëndrueshme*

 • Tigan grill Green Planet

  Deri në 15x rezistente ndaj ngjitjes*

 • Tigan grill Green Planet

  Deri në 2,5x rezistente ndaj gërvishtjes*

 • Tigan grill Green Planet

  Punuar nga alumini 100% i ricikluar.

* Krahasuar me veshjet e enëve komericale.

Shijoni ushqime grilli në çdo kohë të vitit

A ju ka marr malli për biftekë, pleskavicë, qebapa, qofte apo file pule të pjekur në skarë? Nëse moti i ftohtë po ju paraqet problem, mos u brengosni, kemi zgjidhje për ju. Me tiganin për grill nga Green Planet, ju mund të përgatisni në çdo kohë ushqime të shijshme skare. Përgatisni ushqime sit ë skarës me tiganin Green Planet, dhe shijoni festën nga rehatia e shtëpisë. Tigani ka formë katrore 28x28cm.

Tigan grill Green Planet

S’ka më rrëmujë nga qymyri apo tymi

Ky tigan grilli ju mundëson të përgatisni ushqime si të skarës mu në kuzhinën tuaj. Ju mund të gatuani biftekë, pleskavica, file pule apo mishëra të tjerë pa pasur nevojë ta ndizni skarën jashtë, dhe në këtë mënyrë e shmangni rrëmujën me tym e qymyr.

Po ashtu, duke gatuar me këtë tigan, nuk ka rrezik nga ndonjë djegie e mundshme që do të mund të shkaktohej nga skara tradicionale. Me këtë tigan, ju mund të përgatisni shujta të shijshme për çdo vakt.

Tigan grill Green Planet

Për gatime me shumë shije e pak yndyrë

Enët Green Planet kanë veshje me sipërfaqe jo-ngjitëse, andaj edhe mund t'i gatuani ushqimet e preferuara edhe me një pikë vaj. Në këtë mënyrë, do të usheheni shijshëm dhe shëndetshëm.

Po ashtu, falë veshjes së mrekullueshme që kanë, janë shumë rezistente edhe ndaj gërvishtjes dhe pastrohen shumë lehtë.

Tigan grill Green Planet

Alumini - i lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i mirë i nxehtësisë

Ka plot aryse se pse duhet përdorur alumini i ricikluar:

 • E mban mirë nxehtësinë (225 ë/M°K) dhe është përcjellës i shkëlqyer i nxehtësisë, duke siguruar që e gjithë ena të nxehet njejtë në të gjitha pikat.
 • Është i lehtë (2,7g/cm3) andaj edhe manovrohet lehtë.
 • Nuk ndryshket.
 • Është i qëndrueshëm, zgjatë shumë.
 • Është higjienik, i sigurtë dhe në përputhje me standartet për enët që kanë kontakt me ushqim.
Tigan grill Green Planet

S'keni nevojë t'i ndërroni pllakat - Green Planet funksionon në të gjitha

Tigani Green Planet përmban pllakë induksioni prej çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha pllakat e pjekjes, përfshirë edhe ato me induksion. Pra, më nuk keni nevojë t'i ndërroni pllakat.

Tigan grill Green Planet

Linja eko-miqësore Green Planet përmban tenxhere, tava dhe tiganë të ndryshëm, që lehtësisht mund të kombinohen me kapakët Delimano. Ne po ashtu kemi përgatitur sete enësh nga linja Green Planet.

Get to know our Green Planet line

Tigan grill Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin tonë të përbashkët

Tigani i lartë Green Planet është pjesë e linjës së re të enëve eko-miqësore nga Delimano, të punuara nga alumini 100% i riciklueshëm. Ky material eko-miqësor është krijuar nga mbetjet e aluminit. Prodhimi i enëve nga alumini i ricikluar, prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi nga alumini i pastër.**

Për më tepër, pasi enët e aluminit të jenë konsumuar, ju mund t'i dërgoni përsëri për riciklim - alumini mund të riciklohet plot herë pa i humbur vetitë dhe karakteristikat strukturore.

**Bazuar në raportin e Shoqatës Europiane të Aluminit, 2012

Tigan grill Green Planet
Specifikat Teknike
Dimensionet 28x28 cm
Pesha 2,7g/cm3
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star