SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Tavë rrumbullake Green Planet Delimano

Bëhu i pari në vlerësimin e këtij produkti
ID: 110068012 SKU: 110068012
Photo
Video
-52%

Tava eko-miqësore Green Planet do të bëhet një nga enët më të përdorura në kuzhinën tuaj! Është e punuar nga alumini 100% i ricikluar, ka peshë të lehtë dhe veshje Whitford Eclipse HB - shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Po ashtu, ka doreza të sigurta për furrë, madhësi 28cm dhe kapacitet 3.2l. Gatuani me më pak yndyrë dhe më shumë shije për tërë familjen tuaj!

13% zbritje shtesë është aplikuar!
13% extra zbritje vlen edhe
Tavë rrumbullake Green Planet Delimano

Çmimi i rregullt: 39,90 €


Çmimi special: 19,09 €

Koha e arritjes: 3 ditë pune
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Tava eko-miqësore Green Planet do të bëhet një nga enët më të përdorura në kuzhinën tuaj! Është e punuar nga alumini 100% i ricikluar, ka peshë të lehtë dhe veshje Whitford Eclipse HB - shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Po ashtu, ka doreza të sigurta për furrë, madhësi 28cm dhe kapacitet 3.2l. Gatuani me më pak yndyrë dhe më shumë shije për tërë familjen tuaj!

Më shumë
Përshkrimi

Përgatisni ushqime të shijshme në këtë tavë eko-miqësore

Ne e pëlqejmë gatimin, andaj çdo herë jemi në kërkim të enëve të duhura, të cilat na mundësojnë një përvojë gatimi të lehtë dhe argëtuese. Tava rrumbullake Green Planet është një prej tyre, po ashtu edhe një nga produktet tona të preferuara. Ka madhësi 28cm (kapacitet 3.2l), andaj mund të përgatisni ushqime të shijshme për tërë familjen. Mund ta përdorni për të gatuar apo pjekur patate, perime, lloje të ndryshme mishi, pasta, sarma, lazanja, burek dhe jo vetëm.

Tavë rrumbullake Green Planet

Mund të përdoret në furrë dhe të gjitha pllakat

Tava është punuar nga alumini cilësor që e shpërndan nxehtësinë shpejt dhe në mënyrë të barabartë, kurse baza e tavës ka pllakë induksioni prej çeliku inox. Prandaj kjo tavë mund të përdoret në të gjitha pllakat, përfshirë edhe ato me induksion. Po ashtu, ka doreza të sigurta andaj mund të përdoret edhe në furrë (230°C).

Tavë rrumbullake Green Planet

Tavë e lehtë alumini, e cila e përçon mirë nxehtësinë

Kjo tavë kombinon plot cilësi: ka performancë të lartë, peshë të lehtë dhe pamje elegante që i shkon çdo kuzhine.Po ashtu, falë materialit alumin, e shpërndan nxehtësinë shpejt dhe në mënyrë të barabartë në tërë sipërfaqen.

Po ashtu, ka veshje Whitford Eclipse HB, e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit, duke ju mundësuar të gatuani edhe me pak vaj dhe ta pastroni më lehtë.

Tavë rrumbullake Green Planet

Veshje rezistente ndaj ngjitjes & gërvishtjes, për rezultate të përsosura në çdo kohë

Enët eko-miqësore Green Planet janë të veshura me Whitford Eclipse HB - veshja risi e përforcuar me pluhur diamanti. Ka bazë uji dhe është punuar pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol...), me qëllim të mbrojtjes së mjedisit.

Kjo veshje është jashtëzakonisht rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, andaj ju mund të fërgoni vezë, omleta apo ushqime tjera edhe me një pikë vaj. Po ashtu, pastrohen lehtë.

 • Enë Green Planet

  Veshje gati 12x më e qëndrueshme*

 • Enë Green Planet

  Deri në 15x më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Enë Green Planet

  Deri në 2,5x më rezistente ndaj gërvishtjes*

 • Enë Green Planet

  Punuar nga alumini 100% i riciklueshëm

* Krahasuar me veshjet e enëve komericale.

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin tonë të përbashkët

Tava rrumbullake Green Planet është pjesë e linjës së re të enëve eko-miqësore nga Delimano, të punuara nga alumini 100% i riciklueshëm. Ky material eko-miqësor është krijuar nga mbetjet e aluminit. Prodhimi i enëve nga alumini i ricikluar, prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi nga alumini i pastër.**

Për më tepër, pasi enët e aluminit të jenë konsumuar, ju mund t'i dërgoni përsëri për riciklim - alumini mund të riciklohet plot herë pa i humbur vetitë dhe karakteristikat strukturore.

**Bazuar në raportin e Shoqatës Europiane të Aluminit, 2012

Enë Green Planet

Për gatime me shumë shije e pak yndyrë

Enët Green Planet kanë veshje me sipërfaqe jo-ngjitëse, andaj edhe mund t'i gatuani ushqimet e preferuara edhe me një pikë vaj. Në këtë mënyrë, do të usheheni shijshëm dhe shëndetshëm.

Po ashtu, falë veshjes së mrekullueshme që kanë, janë shumë rezistente edhe ndaj gërvishtjes dhe pastrohen shumë lehtë.

Enë Green Planet

Alumini - i lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i mira të nxehtësisë

Ka plot aryse se pse duhet përdorur alumini i ricikluar:

 • E mban mirë nxehtësinë (225 w/M°K) dhe është përcjellës i shkëlqyer i nxehtësisë, duke siguruar që e gjithë ena të nxehet njejtë në të gjitha pikat.
 • Është i lehtë (2,7g/cm3) andaj edhe manovrohet lehtë.
 • Nuk ndryshket.
 • Është i qëndrueshëm, zgjatë shumë.
 • Është higjienik, i sigurtë dhe në përputhje me standartet për enët që kanë kontakt me ushqim.
Enë Green Planet

S'keni nevojë t'i ndërroni pllakat - Green Planet funksionon në të gjitha

Tava rrumbullake Green Planet përmban pllakë induksioni prej çelikut që nuk ndryshket, kështu që mund të përdoret në të gjitha pllakat e pjekjes, përfshirë edhe ato me induksion. Pra, më nuk keni nevojë t'i ndërroni pllakat.

Delimano Green Planet

Pasurojeni koleksionin Green Planet me kapakë Delimano

Kapakët prej qelqi nga Delimano, janë punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor). Ky qelq është afro katër herë më i fortë se sa qelqi "i zakonshëm", i cili mund të ndahet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Kapaku është me xham të tejdukshëm, andaj edhe mund ta përcillni gjendjen e ushqimit teksa gatuhet. Po ashtu, kapaku ka një dorezë praktike, e cila ka një vend ku mund ta vendosni lugën. Ky kapak është në dispozicion në 5 madhësi: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm dhe 28 cm.

Kliko këtu për t'i parë kapakët

Kapak Delimano

Zbuloni më shumë nga linja jonë Green Planet

Linja e enëve eko-miqësore nga Delimano përmban tenxhere, tiganë dhe tava të ndryshme, që lehtësisht mund t'i kombinoni me kapakët Delimano. Ju mund të zgjedhni ndonjë nga setet që kemi përgatitur për ju, ose t'i merrni ndaras.

Shiko më shumë nga linja Green Planet

Enë Green Planet
Specifikat Teknike
Dimensionet 28cm
Kapaciteti 3,2l
Material alumin
Material interieri veshje që nuk ngjit
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star