Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Tepsi rrumbullake Rossi Swiss Crystals Delimano

Photo
Video

Tepsia Rossi Swiss Crystals është ena e duhur për gatime të shijshme për tërë familjen. Mund të përdoret në pllaka apo edhe në furrë. Është e punuar prej alumini, një metal i lehtë dhe përçues i shkëlqyer i nxehtësisë. Tepsia është e dizajnuar me teknologjinë Swiss Crystal, prandaj ka veshje rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Është shumë e qëndrueshme, elegantë dhe pastrohet lehtë. Madhësia: 28 cm.

Tepsi rrumbullake Rossi Swiss Crystals Delimano
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 50
I disponueshëm tek prodhuesi. Na kontaktoni për kohën e arritjes
  • Më shumë
  • Përshkrimi
Më shumë

Tepsia Rossi Swiss Crystals është ena e duhur për gatime të shijshme për tërë familjen. Mund të përdoret në pllaka apo edhe në furrë. Është e punuar prej alumini, një metal i lehtë dhe përçues i shkëlqyer i nxehtësisë. Tepsia është e dizajnuar me teknologjinë Swiss Crystal, prandaj ka veshje rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Është shumë e qëndrueshme, elegantë dhe pastrohet lehtë. Madhësia: 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi

The Delimano Rossi Swiss Crystals Round Mould is a 28cm pot with dozens of kitchen uses. The practical two handled-design of makes it easy to bring the soups, stews, roasts or other dishes you've created straight from the stovetop or oven to the table. The hard-wearing and attractive red finish makes it a dramatic addition to any meal.

The round mould gains added strength and durability with its exclusive Swiss Crystal technology coating, which is applied in a water-based, eco-friendly process. This Ilag non-stick coating contains millions of crystal particles to  produce a very resistant surface. Finally, a diamond coating is applied for extra hardness.

Hard-working and attractive, this large pot has the following advantages:

  • The pot’s cooking power is based on aluminium, a lightweight but excellent heat conductor, without hot spots or warping at high temperatures.
  • The pot has a Swiss Ilag non-stick coating, which uses millions of crystal particles to keep the surface clean and you cooking with ease.
  • A scratch-resistant layer is then added with the use of diamonds, producing a tough surface that will give years of daily use.
  • Beautifully designed, with a red outer wall and black cooking surface, the coatings are applied using a water-based, eco-friendly process.
  • Suitable for use with all hobs, induction included, and with stainless steel handles it's also safe for use in the oven.

Note that the round mould 28cm pot is part of the Delimano Rossi Swiss Crystals cookware range, bringing high quality, high performance and high style to your kitchen.

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.