SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Tigan për fërgim Delimano Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Me tiganin CopperLux ju gatuani ushqime të shijshme pa shtuar vaj. Materiale të qëndrueshme & rezistente ndaj gërvishtjeve, smalt dhe çelik me grimca të vërteta guri & bakri që japin përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Veshja jo-ngjitëse lejon lëshimin e lehtë të ushqimit. Përdoret në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. 3 madhësi: 20, 24, 28cm.

Tigan për fërgim Delimano Stone Legend CopperLUX
Më njoftoni kur produkti të arrijë përsëri në stok!

Më njoftoni kur produkti të arrijë përsëri në stok!

Shkruani e-mail adresën tuaj dhe ne do t'ju njoftojmë kur të sjellim sasi nga ky produkt.

*Fusha të detyrueshme

 • Shkruani e-mail adresën

Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 50
Më shumë

Me tiganin CopperLux ju gatuani ushqime të shijshme pa shtuar vaj. Materiale të qëndrueshme & rezistente ndaj gërvishtjeve, smalt dhe çelik me grimca të vërteta guri & bakri që japin përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Veshja jo-ngjitëse lejon lëshimin e lehtë të ushqimit. Përdoret në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. 3 madhësi: 20, 24, 28cm.

Më shumë
Përshkrimi

Materiale inovative për përgatitje më të lehtë dhe më të shendetshme

Magjia e shkëlqyeshme e tiganit Delimano Stone Legend Copperlux fshihet brenda veshjes së tij QuanTanium me titanium, grima të gurit dhe bakrit. Grimcat e titaniumit forcojnë veshjen, grimcat e gurit lirojnë nxehtësinë gradualisht në ushqim, duke ju mundësuar përgatitje të ushqimit që siguron lendë ushqyese dhe aroma natyrale, ndërsa grimcat e bakrit nxehen më shpejtë duke kursyer kështu më shumë energji.

Veti të shkëlqyeshme të gatimit

Tiganët e setit Delimano Stone Legend Copperlux kanë material me veçori të shkëlqyeshme dhe miqësore me mjedisin (smalti) dhe jo-toksike (100% PFOA të pastër) që mbajnë ushqimin, kuzhinën dhe mjedisin në top formë. Ekstremisht rezistente ndaj gërvishtjeve që nuk lejojnë ndonjë kemikal brenda në ushqim, kështu tiganët janë të sigurt të përdoren me pajisje metalike të kuzhinës. Veshja madhështore që nuk ngjet gjithashtu benë që përgatitja e ushqimit të behët pa yndyrë me vetëm një pikë vaj. Më nuk keni pse brengoseni rreth tiganëve të djegur apo shkatërrimit të tij pas vetëm disa përdorimeve. Veshja nuk lejon që tiganët të djegen dhe përdorimi i tyre do të zgjas për vite.

Shijoni shijen tradicionale të përgatitjes së ushqimit në gur të vertetë

Përgatitja e ushqimit në tigan me grimca guri jo vetëm që liron nxehtësinë gradualisht brenda ushqimit, por gjithashtu ofron shijen e pasur tradicionale të përgatitjes në gur të vertetë që do të impresionoj të gjithë mysafirët tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes.
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Add Info 100% PFOA free
Material enamel coating
Material interieri QuanTanium
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star