Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Tenxhere Delimano Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Gatuani salcë makaronash, gulash, gjella, patate, risoto dhe ushqime tjera me tenxheren CopperLUX. Është bërë nga enameli i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve dhe çelikut me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Përdoret  në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. Madhësitë: 20, 24 dhe 28 cm.

Tenxhere Delimano Stone Legend CopperLUX
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 50
Më shumë

Gatuani salcë makaronash, gulash, gjella, patate, risoto dhe ushqime tjera me tenxheren CopperLUX. Është bërë nga enameli i qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve dhe çelikut me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri superiore të nxehtësisë. Përdoret  në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Pastrohet në enëlarëse. Madhësitë: 20, 24 dhe 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi

Materiale të kualitetit të lartë për performancë më të mirë

Tenxherja e mrekullueshme Delimano Stone Legend Copperlux përmban veshjen QuanTanium me titanium, grimca guri dhe bakri. Grimcat e titaniumit e forcojnë veshjen, grimcat e bakrit shpërndajnë nxehtësinë gradualisht në ushqim, duke mundësuar përgatitjen e ushqimit të shendetshëm që siguron vlera të larta ushqyese dhe aroma natyrale, grimcat e bakrit sigurojnë përçueshmëri të mirë të nxehtësisë që shpenzon shumë më pak energji gjatë procesit..

E lehtë për përdorim dhe pastrim

Tenxheret nuk djegen dhe veshja e tyre jo-ngjitëse është e lehtë për pastrim. Mund të pastrohen edhe në enëlarëse për të ju kursyer kohë.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Add Info 100% PFOA free
Material enamel coating
Material interieri QuanTanium
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve (0 Vlerësime)

Ky produkt nuk ka ndonjë vlerësim...

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star