SHFLETO KATEGORITË
Dyqanet tona
Club5
0
0,00 €
Losd fsdf sd
Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Dyshek Air+ Select

100 100 2
SKU: 99-1000087902
Photo
Video
Deri -100€

Dyshek me cilësi të lartë, me lartësi 27 cm, 5-zona mbështetëse, i bërë nga fituesi i çmimit të teknologjisë Octaspring® dhe sustave tradicionale sfungjerike. Qëndrueshmëria e dyshekut mund të rregullohet nga më e fortë në të mesme. Kjo do t'ju përshtatet, pa marrë parasysh peshën, lartësinë ose pozicionin tuaj të fjetjes.Ka mbështjellës të lëvizshëm i cili lahet. 15 vite garancion.

50€ kupon në dyshekët njësh, 100€ kupon në dyshekët për 2 persona!
Dyshek Air+ Select

Çmimi i rregullt: Nga 589,90 € Nga


Çmimi special: Nga 539,90 € Nga

Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
Telefono falas në: 0800 100 50
Më shumë

Dyshek me cilësi të lartë, me lartësi 27 cm, 5-zona mbështetëse, i bërë nga fituesi i çmimit të teknologjisë Octaspring® dhe sustave tradicionale sfungjerike. Qëndrueshmëria e dyshekut mund të rregullohet nga më e fortë në të mesme. Kjo do t'ju përshtatet, pa marrë parasysh peshën, lartësinë ose pozicionin tuaj të fjetjes.Ka mbështjellës të lëvizshëm i cili lahet. 15 vite garancion.

Më shumë
Përshkrimi
 • MATERIALE PREMIUM

  Materiale & lartësi premium që ju ofrojnë ekskluzivitetin dhe rehatinë superiore që nuk e keni provuar më parë.

 • 15 VITE GARANCION

  Dysheku ka garancion 15 vite. Kjo do të thotë që ju do të përjetoni 5470 mëngjese të pushueshme përplot energji.

 • BLEJ ONLINE

  Blej online me çmimet dhe ofertat e njejta si në dyqane. Ne ju sjellim dyshekun në derë të shtëpisë. Dysheku është i vakumuar që të mbrohet nga faktorët e jashtëm.

Dysheku më i rehatshëm në botë

 • Rehati superiore me lartësi premium: 27cm - për eksperiencë ideale gjatë tërë gjumit
 • Ajrosje superiore –Teknologjia Octaspring® është deri në 8x herë me e ajrosshme se sfungjeri.
 • Fortësi e rregullueshme nga më e butë në mesatare dhe anasjelltas.
 • 2 shtresa inovative të sustave Octaspring® për përshtatje 3D dhe 5 zona komforti për suport të pjesëve të ndryshme të trupit tuaj.
 • Berthama e dyfishtë ju lejon të zgjedhni në mes të anës më të fortë dhe asaj më të butë
 • Trajtimi Adaptive® për termorregullim dinamik: ju mban ngrohtë gjatë ditëve dimërore dhe freskët gjatë ditëve verore.
 • Mbeshtjellës super i butë- luksoz i pasuruar me fibra Modal Tencel®.
 • 2 cm e shtresës Memory në mbështjellës ju ofron komfort shtesë.
 • 8 cm susta sfungjerike për stabilitet dhe qëndrueshmëri shtesë.
 • Dyshek antibakterial dhe antialergjik, i përshtatshëm gjithashtu ër njerëzit që vuajnë nga alergjitë apo astma.
 • Mbeshtjellës që largohet dhe lahet
 • 15 vite garancion.
 • I prodhuar në Europë.
 • Pagesë me këste

Brendësia e dyshekut

lartësia27cm

Zona 1

Zona 2

Zone 3

Zona 4

Zona 5

Dormeo Air Plus Comfort Mattress
Dormeo Air Plus Comfort Mattress

Vendos kursorin mbi produkt   për detaje të tjera.

 1. 2 cm sfungjer memory në mbështjellës

  Përshtatet perfekt me format e trupit tuaj, duke ju ofruar komfort dhe suport pa krijuar anti-presion.

 2. 1 cm sfungjer Formacell

 3. 2 cm shtresë Ecocell®

 4. 3 cm shtresë Octaspring®

  Sustat e sfungjerit për përshtatshmëri 3D: i përshtaten trupit tuaj, pa marrë parasysh pozitave të gjumit.

  Dormeo Air Plus Comfort Mattress
 5. 3 cm shtresë Ecocell®

 6. 3 cm shtresë Octaspring®

  Sustat sfungjerike për përshtatje 3D: përshtaten me trupin tuaj, pa marrë parasysh pozitat e gjumit.

  Dormeo Air Plus Comfort Mattress
 7. 2 cm shtresë Ecocell®

 8. "Gjenerata e fundit" e teknologjisë së sustave me lartësi 10 cm

  I ofron stabilitet dyshekut dhe rrit lartësinë e dyshekut.

  Dormeo Air Plus Comfort Mattress
 9. 3 cm shtresë Ecocell®

 10. Pjesa e sipërme pastrohet

  Pjesa e sipërme mund të largohet plotësisht. Nuk është e nevojshme ta largoni të gjithë mbështjellësin, vetëm largoni pjesën e bardhë të sipërme dhe pastrojeni atë.

  Dormeo Air Plus Comfort Mattress
 11. Mbështjellës me mbrojtje CleanEffect®

  Ky trajtim e bënë këtë dyshek anti-bakterial dhe kundër grimcave të pluhurit. Shijoni freskinë dhe ambientin e gjumit pa aroma

  Dormeo Air Plus Comfort Mattress
 12. Trajtim Adaptive në mbështjellës

  Ju mban ngrohtë gjatë dimrit dhe freskët gjatë verës.

Dormeo Air Plus Comfort Mattress

Pse është Air+ Select kaq fenomenal?

Me lartësinë prej 27 cm, Air+ Select ju bënë të ndjeheni mbretëror çdo ditë. Është i mrekullueshëm në dizajn dhe dysheku më luksoz deri tani. Sustat sfungjerike memory, fitueset e çmimit Octaspring® janë të mbështjella me një shtresë luksoze të sfungjerit memory, e cila qëndron në krye të qindra sustave sfungjerike për shpërndarje të barabartë të peshës.

Një hibrid perfekt i ri dhe tradicional. Dysheku ka një kombinim të shtresave të ndryshme, të gjitha duke punuar si një për të krijuar një dyshek mbështetës dhe jashtëzakonisht të rehatshëm. Shtresa sipërfaqësore e këtij dysheku është një shtresë e butë, luksoze dhe e rehatshme. Dysheku ka dy shtresa të patentuara me susta sfungjerike Octaspring® dhe në thelbin e këtij dysheku është njësia e sustave sfungjerike.

Rehati që e keni perjetuar vetëm në ëndërra

Me dyshekun Air+ Select, komforti është i garantuar. 5 zona komforti ju sigurojnë suport për pjesë të ndryshme të trupit në të gjitha pozitat e gjumit. Teknologjia Octaspring® në dyshek është deri në 8 herë më e ajrosshme se pjesët e sfungjerit, duke e përmirësuar temperaturën trupore në të gjitha sezonat dhe kohët e natës.

Komforti nuk matet me atë se sa është i butë një dyshek. Sekreti qëndron në suportin që ofron. Sustat Octasprings® në dyshek levizin në të gjitha drejtimet dhe ofrojnë një suport të pabesueshëm në të gjitha pozitat e gjumit. 5 zona komforti ofrojnë suport optimal për kokën, shpatullat, zonën e mesit, gjunjët dhe këmbët.

Fleni më mirë së bashku

Bërthama e dyfishtë është një tipar unik në dyshekin Air+ Select. Kjo ju lejon dhe partnerit tuaj të zgjedhë fortësinë e tij të nevojshme (2 bërthama të ndara në dyshek me madhësi të dyfishtë nga 160cm dhe lart). Mbi të gjitha, ajo parandalon transferimin e lëvizjes. Zgjimi nga gjumi për shkak të lekundjeve apo kthimit të partnerit tuaj është një gjë e së kaluarës!

Thjesht, duke kthyer dhe rrotulluar dyshekun përreth, mund të provoni nivelin e ndryshëm të qëndrueshmërisë dhe rehatisë. Pra, një bërthamë e dyfishtë mban marrëdhëniet tuaja të shëndetshme - secili prej jush mund të shijojë fortëinë e dëshiruar të dyshekut tuaj dhe lekundjet dhe kthimi gjatë natës do të kalojë pa u vënë re.

Octasprings® bashkë me përfitimet e sistemit të sustave sfungjerike

Ëndrrat u bënë realitet me teknologjinë inovative dhe mahnitëse Octaspring®. Sustat Octaspring® janë me të vërtetë risia e parë në industrinë e dyshekëve në më shumë se dy dekada. Kjo teknologji e pabesueshme e re ka çuar në një formë të re të shkëlqyeshme dyshekët. Octasprings® punojnë në të njëjtën mënyrë si sustat sfungjerike, por janë të bëra nga shkuma.

Air+ Comfort Plus është i përbërë nga sustat Octaspring dhe sustat sfungjerike. Karakteristikat e patentuara të sustave në formë hojesh sigurojnë përshtatje të shkëlqyeshme 3D. Ata ofrojnë rehati të mrekullueshme dhe një sipërfaqe të freskët dhe të ngrohtë kur është nevoja. Shtresa e sustave sfungjerike sigurojnë lartësi shtesë, qëndrueshmëri, ajrosje dhe qëndrueshmëri.

Teknologjia më unike në tregun e dyshekëve

Dizajni i sustave prej 8 – këndeve lejon që lëvizjet të kryhen në të gjitha drejtimet, duke siguruar mbështetje, rehati dhe ventilim.

Ky lloj i sustave është shumë i mençur dhe do t'i ofrojë trupit sasinë e saktë të mbështetjes që kërkohet në çdo kohë të caktuar. Për shkak se këto susta janë bërë nga shkuma e projektuar, lëvizja është plotësisht e qetë dhe absolutisht e saktë, një avantazh mbi sustat metalike. Një nga përfitimet kryesore të mbajtjes së një dysheku Octaspring® është ajrosja. Këta dyshekë kanë disa nga statistikat kryesore të lëvizjes së ajrit dhe të menaxhimit të ngrohjes dhe lagështisë.

Air+ Select është padyshim zgjidhja më e mirë

Ju do ta adhuroni, nëse:

 • po kërkoni një dyshek me lartësi premium, që është i lartë ose shumë i lartë.
 • ju nevojitet suport për çdo pjesë trupi dhe për çdo pozitë gjumi.
 • dëshironi që fortësia në dyshekun ku flini të jetë e ndryshueshme.
 • dëshironi një temperaturë ideale pa marrë parasysh të ftohtin apo nxehtësinë.
 • dëshironi mbrojtje anti-bakteriale dhe anti-pluhur.
 • dëshironi që dysheku juaj të jetë i qëndrushëm për vitet që po vijnë.

dhe krejt në fund, për ju që vlerësoni gjumin kualitativ dhe të shëndetshëm.

Vendosja bëhet shpejtë dhe lehtë

Dysheku juaj i ri do të mbërrijë në shtëpinë tuaj, i ngjeshur dhe i vakumuar, i mbrojtur në një kuti të transportit të mbështjellë në dy shtresa plastike. Të gjithë dyshekët tanë janë të ngjeshur dhe të vakumuar falë procesit eko-miqësor dhe mbrojtjes gjatë transportit.

 • 1Dormeo Air Plus Comfort Mattress

  Prisni me kujdes qesen e jashtme me gërshërë duke u siguruar që të mos prisni qesen plastike në brëndësi të dyshekut. Mos përdorni thikë.

 • 2Dormeo Air Plus Comfort Mattress

  Hapni dyshekun e rrotulluar të vakumuar për të vendosur dyshekun mbi shtratin tuaj.

 • 3Dormeo Air Plus Comfort Mattress

  Lini 6 orë dyshekun tuaj të hapur në mënyrë që të fryhet plotësisht.

Specifikat Teknike
Trajtim antibakterial Po
Baza Ana e bërthamës së sipërme: 1. Shtresa: susta me sfungjer poliuretani (Ecocell®), 2. Shtresa: susta me sfungjer poliuretani (Ecocell®), Ana e bërthamës së poshtme: susta xhepi, Shtresa sfungjerore: sfunjger poliuretani (Ecocell®), Mbulesa e brendshme: 100
Bërthamë e dyfishtë Po
Fortësia pak i fortë
Garancioni 15 vite
Lartësia 27 cm
Linja Dormeo Harmony
Materialet e dyshekut Sfungjer Ecocell®, Sfungjer Formacell, Sfungjer Memory, Susta Octaspring®, Susta xhepi, Trajtim antibakterial
Mbështjellësi Mbulesa e sipërme: 76% poliestër, 24% modal, mbushur me 2 cm sfungjer viskoelastik (sfungjer memory), Materiali anësor 64% polipropilen, 36% poliestër, Materiali i poshtëm: 100% poliestër
Mbështjellësi mund të pastrohet Po
Programi Dormeo gjumë
Berthame e kthyeshme Po
Shpuzë memoruese Po
Susta Octaspring® Po
Zonat e bërthamës 5

Vlerësimet e Konsumatorëve (2 Vlerësime)

5

2 vlerësime

2 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Aziz Ahmeti

www.dormeo-ks.com

Shume te mire
Jeni korekt

Milot Spahiu

www.dormeo-ks.com

Thjeshte 1-shi
Produkt fantastik, super i rehatshem.
Kur shtrihem ndjehem per mrekulli.
Ju pergezoj dhe ju falemderoj.